Skip to main content

Lacné letenky Toulouse

Francúzsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Toulouse

Zaujímavé info o Toulouse

Mesto Toulouse dostalo svoj názov podľa budov postavených z typických ružových tehál. Domáci ho prezývajú tiež Ville Rose, alebo ružové mesto. A tí istí domáci vám budú tvrdiť, že Toulouse je ideálnym miestom pre život a vy im po pár dňoch strávených na juhozápade Francúzska dáte za pravdu. Prečo? Z Toulouse je to všade kúsok. K moru, na vidiek i do hôr. Za hodinu a pol cesty ste v Pyrenejách, približne toľko isto to trvá k Stredozemnému moru a len o malý kúsok ďalej k Atlantiku.

Keďže v Toulouse študuje množstvo mladých ľudí, mesto takmer nikdy úplne neutichá a aj ceny sú tu veľmi priaznivé. Napokon Toulouse je hlavným kultúrnym, priemyselným i obchodným centrom tejto oblasti. Jednou z hlavných priemyselných odnoží je letecký priemysel, ktorý má v tomto regióne dlhoročnú tradíciu. Priamo pri meste sídli spoločnosť Airbus.

Hľadáte lacné letenky do Toulouse? Viete ich rezervovať aj z našich končín za málo peňazí. Priamy let do Toulouse prevádzkuje napríklad spoločnosť Ryanair z Budapešti alebo Volotea z Prahy.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Francúzsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Francúzska?

Pri cestovaní do Francúzska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Do Francúzska nie sú potrebné víza.

Počasie vo Francúzsku

Počasie na väčšine územia Francúzska je veľmi príjemné. Mierne zimy a mierne teplé letá sú v centrálnej oblasti, vrátane oblasti Paríža. Teploty sa v mesiacoch máj – október pohybujú v rozmedzí 20 – 26 °C. Horúce letá sú typické pre Stredozemné pobrežie Francúzska. Augustové teploty sa približujú k 30°C a dĺžka slnečného svitu dosahuje 12 hodín.

Ceny vo Francúzsku

Národnou menou je euro, peniaze pred cestou teda zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel vo Francúzsku? Čím bližšie k pláži či centru, tým je cena vyššia. Ubytovanie mimo centra resp. pláže však môžete nájsť aj za 20 EUR za noc na osobu. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Chcete preskúmať Francúzsko na vlastnú päsť? Odporúčame požičať auto už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Ktoré očkovania sú pred cestou do Francúzska povinné?

Francúzsko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas vo Francúzsku

Francúzsko sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť v Toulouse

10 zaujímavostí o Francúzsku

1
Typická škótska sukňa, tzv. kilt, sa prvýkrát objavila vo Francúzsku. Kilt vynašli francúzski pastieri – uľahčovali si ním pohyb v močiaroch
2
1 z 5 ľudí vo Francúzsku zažíva depresiu. Práve to robí z Francúzska najviac depresívnu krajinu na svete
3
Francúzi milujú syry. Vo francúzskych obchodoch nájdete až neuveriteľných 1000 druhov rôznych syrov
4
K syru nerozlučne patrí aj víno. Francúzsko je jedným z najväčších producentov vína na svete. Krajina je hrdá na svojich 17 vínnych regiónov
5
V celom Paríži je iba jedna značka so znamením STOP
6
Sklenená pyramída, ktorá vytŕča z Louvre má vyjadrovať francúzsky obdiv k Egypťanom a ich jedinečnej starovekej kultúre
7
Každý Francúz za rok skonzumuje priemerne až 500 slimákov. Okrem slimákov nájdete na francúzskych tanieroch aj také „lahôdky“ ako žabacie stehienka či konské mäso
8
V roku 2012 bolo Francúzsko najnavštevovanejšou krajinou na svete. Navštívilo ho 83 miliónov turistov
9
Paríž bol pôvodne Rímskym mestom s názvom „Lutetia“
10
Vo Francúzsku, sa môžete zosobášiť s mŕtvym človekom