Skip to main content

Lacné letenky Trondheim

Nórsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Trondheimu

Zaujímavé info o Trondheime

Stolt fortid, stor fremtid. Presne takto znie jedno z hesiel zrejme najznámejšieho futbalového klubu Nórska, trondheimského Rosenborgu. Motto, ktoré je možno preložiť ako pyšná minulosť, veľká budúcnosť, pokojne môžete použiť pre charakteristiku celého mesta Trondheim. Metropoly stredného Nórska a historického hlavného mesta celej tejto škandinávskej krajiny.

Trondheim je tretie najväčšie mesto Nórska. Leží pri 130 km dlhom fjorde, ktorý nesie meno - Trondheimsfjorden. Bolo založené už v roku 997 Olafom I. a nachádza sa tu najväčší gotický chrám v Škandinávii Nidaroský dóm. Stavba je 102 m dlhá a 50m široká a radí sa tak k najmohutnejší architektonickej stavbe v celom Nórsku.

Spoločenský život 170 tisíc obyvateľov ovplyvňujú v značnej miere študenti. Nie nadarmo je mesto považované za centrum nórskeho výskumu. Sídli tu niekoľko vysokých škôl a aj druhá najväčšia univerzita – Nórska univerzita prírodných vied a technológie. Zájsť si môžete tiež do niektorého z divadiel, múzeí či galérií. Cez rok sa tu koná hneď niekoľko zaujímavých hudobných aj filmových festivalov.

Lacné letenky do Trondheimu viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let z našich končín nenájdete. No s jedným prestupom možno komfortne letieť so spoločnosťami Norwegian, SAS alebo KLM.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Trondheime

Aké cestovné doklady potrebujem na cestu do Nórska?

Pre vstup do Nórska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča zobrať si so sebou aj platný cestovný pas. Osobný doklad musí byť platný počas celej doby pobytu.

Kedy je ideálne počasie na cestu do Nórska?

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 18 °C a najvyššou priemernou teplotou 22 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo -3 °C a s priemerným teplotným minimom -7 °C.

Kedy je teda dovolenka v Nórsku správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia máj až august. Nórsko je známe aj ako krajina polnočného slnka, kde počas leta je takmer neustále vidno. Najdlhšie dni sú práve v júni a júli. Naopak, počas zimy je takmer celý deň tma a fúka ostrý vietor.

Aké sú ceny v Nórsku?

Národnou menou je nórska koruna, ktorú zameníte bezproblémovo po príchode do krajiny. Ak sa chcete vyhnúť vysokým výmenným poplatkom, zvážte výber peňazí z bankomatu priamo v Nórsku. V závislosti od podmienok vašej banky to môže byť výhodnejšou alternatívou.

Nórsko patrí medzi najbohatšie krajiny Európy, čo sa odráža aj na cenách potravín a služieb. Tie sú vo všeobecnosti 2,5 krát drahšie ako na Slovensku a prbiblížiť by sa dali cenám vo Švajčiarsku. Návšteva reštaurácii je aj pre samotných nórov skôr sviatočnou udalosťou než bežnou súčasťou života.

Hľadáte hotel v Nórsku? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ktoré očkovania sú povinné pred cestou do Nórska?

Nórsko nevyžaduje pre vstup do krajiny žiadne povinné očkovania. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aký je aktuálny čas v Nórsku?

Nórsko sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť v Trondheime

10 zaujímavostí o Nórsku

1
Nórsko ako prvé predstavilo lososové sushi Japonsku v 80 rokoch
2
Keď v Nórsku vydáte knihu, vláda kúpi 1 000 výtlačkov a distribuuje ich do knižníc
3
V Nórsku je považovaný striptíz za formu umenia – kvôli odvádzaniu daní
4
Kráľ je nazývaný  “Nórsky kráľ” a nikdy nie “Kráľ Nórska” aby bolo zrejme, že kráľ patrí krajine a nie krajina kráľovi
5
Nórsko sa pôvodne volalo “Nordweg“, čo v preklade znamenalo “Severná cesta”
6
Všetci väzni v Nórsku majú vo svojich celách prístup k internetu
7
V roku 2008 Nóri udelili rytiersky titul tučniakovi
8
Nórske štátne vysoké školy sú zadarmo pre študentov z celého sveta
9
V Nórsku nájdete mestečko s názvom “Hell” (peklo)
10
Nórsko je najväčším vývozcom lososov na svete