Skip to main content

Lacné letenky Valencia

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Valencie

Zaujímavé info o Valencii

Máte radi skvostnú architektúru, nádherné parky, exotické zvieratá, nevšedný gastronómiu a široké pláže? To všetko nájdete vo Valencii, treťom najväčšom meste Španielska, teda aspoň čo sa počtu obyvateľov týka.

Počas návštevy uvidíte veľa zaujímavého a ochutnáte rad miestnych špecialít vrátane výborného vína. Valencia si popri slávnej Barcelone a Madride píše svoj vlastný príbeh. Príbeh nesmierne živého mesta s dôrazom na kultúru, výborné jedlo a nočný život.

Mesto popretínané riečnymi tokmi Turie s úžasnou atmosférou a španielskym temperamentom a miesto ako stvorené pre návštevu vo dvojici. Stačí sa prejsť labyrintom historického centra a pochopíte jedinečnosť Valencie. A aby sa nezabudlo, Valencia je aj miesto, kde vznikol úžasný pokrm prezývaný paella.

Mesto neustále pulzuje rušnou kultúrnou scénou a nočným životom. Cez takmer celú Valenciu sa tiahne zelený pás parku, ktorým vedie cyklistická cestička. Touto sa dostanete až na pláž. Jazda bicyklom cez park je mimoriadne príjemný zážitok. Park je totiž plný sôch, fontán a podobných umeleckých pôžitkov.

Vedie dokonca aj popri obrovskom futuristickom komplexe Ciudad de las Artes y las Ciencias, ktorý so svojimi obrovskými plytkými vodnými nádržami stojí rozhodne za bližšie preskúmanie. Okrem iného si vo Valencii prídu na svoje aj milovníci grafity, ktoré tu zdobia takmer každý roh.

Lacné letenky do Valencie rezervujete najčastejšie z Viedne alebo z Budapešti. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air za veľmi priaznivé ceny. Trvá 2 hodiny a 45 minút. S jedným prestupom sa do Valencie dostanete so spoločnosťami Austrian, Lufthansa, SWISS a z Budapešti s KLM, Eurowings a Air France.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Valencii

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Aké je počasie vo Valencii?

Pre Valenciu je typické stredomorské podnebie, ktoré vystihujú horúce suché letá a mierne zimy. Nájdete tu teda veľmi príjemné prímorské podnebie a stabilné počasie počas celého roka. Ak máte radi slnko a teplo, Valenciu budete milovať.

Aké sú priemerné ceny vo Valencii?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Ceny služieb ako napríklad ubytovanie, taxi, reštaurácie a elektroniky sú o 30-60% vyššie ako u nás. Naopak, potraviny v obchodoch sú približne rovnaké, často len o niečo drahšie ako na Slovensku.

Hľadáte hotel vo Valencii? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať si hotel môžete aj priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie mesta či ostrov na vlastnú päsť, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán .

Aký je aktuálny čas vo Valencii?

Vo Valencii je rovnaký čas ako na Slovensku. Slovensko aj Španielsko sa nachádzajú v Stredoeurópskom časovom pásme (CET)

Tipy, čo treba vidieť vo Valencii

10 zaujímavostí o Španielsku

1
Španielskym národným športom sú okrem futbalu aj býčie zápasy (corrida de torros). Modernú podobu začali v mestečku Ronda v roku 1784
2
Španielčina je druhý najrozšírenejší jazyk na svete
3
Takmer polovica olivového oleja a 75% šafránu je vyprodukovaných práve v Španielsku
4
Slávna Paella, ktorú takmer v celom Španielsku podávajú s morskými plodmi, vznikla pôvodne vo Valencii, kde dodnes robia paellu so zeleninou, mäsom (kačka/králik) a slimákmi
5
Barcelona má svoj vlastný valentínsky sviatok, na deň svätého Juraja (23. apríl) bolo zvykom vymeniť si ružu a knihu s milovanou osobou
6
Španieli vlastnia viac automobilov ako mobilných telefónov
7
Španielsko je jediná krajina v Európe, kde sa pestujú banány
8
Espaňa alebo Spain pochádza zo slova Ispania, čo znamenalo územie zajacov
9
Ak budete chcieť ísť na obed v Španielsku o pol dvanástej, rovno na to zabudnite. Obed sa podáva okolo 2-3. h poobede a večera až o 21-22. h, takže na párty sa dostanete až po polnoci. Niektoré diskotéky otvárajú až o 2. h ráno
10
Fanúšikovia slávneho katalánskeho klubu FC Barcelona sa prezývajú Culés, čo v preklade znamená zadky