Skip to main content

Lacné letenky Varna

Bulharsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Varny

Zaujímavé info o Varne

Slnečná Varna je tretie najväčšie mesto Bulharska, no často ju prezývajú tiež letným hlavným mestom Bulharska. Je už roky ideálnou dovolenkovou destináciou. Okrem pokojného mora a množsvom slnečných dní v roku vás ohúri krásnymi parkmi, záhradami so scenériou mora a nekonečnou mestskou plážou.

Varna je okrem iného aj kúpeľné mesto. Takže sem za relaxom a oddychom môžete zavítať kedykoľvek v roku. Varna má veľmi živý nočný život, ktorý je ďalším z dôvodov, prečo sem neustále prúdia húfy dovolenkárov zo Slovenska i Čiech.

Hľadáte lacné letenky do Bulharska? Letenky do Varny viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Varny zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a Wizz Air. S jedným prestupom môžete do Varny letieť so spoločnosťami Bulgaria Air, Turkish Airlines či Smart Wings.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bulharsku

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Bulharska?

Do Bulharska nepotrebujete cestovný pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti však musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v Bulharsku

Bulharsko má veľmi podobné počasie tomu slovenskému. Pre túto krajinu sú typické príjemné letá s teplotami pohybujúcimi sa mierne pod 30ºC. Najviac turistov mieri na pobrežie Čierneho mora, kde sú priaznivé podmienky na kúpanie a voda v mori stúpne v auguste až na 25ºC.

Leto v Bulharsku vie byť poriadne horúce. Slnečné a teplé počasie s priemernou teplotou 23°C trvá od apríla do septembra. V lete dosahuje najvyššia denná teplota 34°C. V silnom južnom prúdení tropického vzduchu býva teplejšie vo vnútrozemí krajiny ako na pobreží. Teplota vody Čierneho mora od júna do septembra má v priemere 23°C.

Ceny v Bulharsku

Národnou menou v Bulharsku je lev. Nie je na škodu mať hotovosť aj kartu. Eurá sa však dajú vo veľmi dobrom kurze zmeniť aj v Bulharsku. Peniaze si môžete rozmeniť v hociktorej banke, v zmenárňach, na pošte, ako aj takmer vo všetkých cestovných kanceláriách, hoteloch a kempingoch.

Skoro vo všetkých verejných prevádzkach a v bankomatoch sa môžu používať kreditné karty ako sú Visa, MasterCard, American Express, Diners, atď. Platba kartou je asi najvýhodnejší spôsob, aj keď v reštauráciách sa pri platbe kartou môžete stretnúť s minimálnou výškou konzumácie 5 bulharských levov.

Hľadáte lacné ubytovanie v Bulharsku? Na stránke hotely.pelikan.sk nájdete veľmi lacné ubytovanie v apartmánoch a hoteloch aj počas letnej sezóny a s výhodnými cenami. Za 1 noc pre 1 osobu dáte najmenej 11 eur.

Aktuálny čas v Bulharsku

V Bulharsku je o hodinu viac ako na Slovensku.

Aké očkovania sú pred cestou do Bulharska povinné?

Pri cestovaní do Bulharska nie sú povinné žiadne očkovania.

Letecké štatistiky o Varne

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Varny za posledný týždeň stála iba 30,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk vo Varne je: 1.

Tipy, čo treba vidieť vo Varne

10 zaujímavostí o Bulharsku

1
Súhlasné a záporné kývanie hlavou má v Bulharsku presne opačný význam ako u nás. Bulharské „áno“ znamená „nie“
2
Bulharsko patrí medzi najvýznamnejších svetových producentov vín. V tejto krajine sa ročne vyrobí až 200 tisíc ton vína
3
Bulhari sa pýšia aj dvomi veľmi zaujímavými prvenstvami vo svete techniky. Prvé digitálne hodinky vynašiel bulharský inžinier Peter Petroff
4
Pri gajdách si každý vybaví írsku, prípadne škótsku tradičnú hudbu, no len málokto vie, že aj Bulharsko má svoje gajdy. Nazývajú sa: kaba gajdy
5
Jedna tretina Bulharska je pokrytá lesom
6
70-80 percent oleja z ruží v parfémoch sveta pochádza z Bulharska
7
Jogurty v Bulharsku majú špecifickú chuť, po ktorej baží nejeden dovolenkár. Môže za to baktéria s názvom Lactobacillus bulgaricus, ktorá sa vyskytuje iba v Bulharsku
8
Ak ste milovníci minerálnych vôd, nepochybne si v tejto krajine prídete na svoje. Bulharsko má viac ako 700 minerálnych prameňov
9
Sofia je druhé najstaršie mesto Európy. Má vyše 9000 rokov
10
Najznámejší Bulharsi všetkých čias sú Cyril a Metod