Skip to main content

Lacné letenky Venezuela

Venezuela - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Venezuely

Zaujímavé info o

Venezuela je unikátnym spojením tradičnej kultúry, krásnej prírody a moderných turistických zariadení západného štýlu. Ponúka množstvo zaujímavostí, avšak pre bežných turistov stále tak trochu čaká na svoje objavenie.

Prosperitu krajine priniesli veľké zásoby ropy, ktoré tu boli objavili začiatkom 20. storočia. Bohatstvo však zostáva úzkej skupine obyvateľov a Venezuela má naďalej nefunkčný sociálny a vzdelávací systém a veľmi vysokú mieru korupcie.

Samotný Caracas patrí medzi najmenej bezpečné hlavné mestá na Zemi. Ak sa však vyberiete na pobrežie Karibského mora, čakajú vás na severe nádherné pláže, na západe sa tiahne pásmo Ánd so zasneženými vrcholkami a na juhu krajiny sa rozprestiera neprebádaná džungľa.

Lacné letenky do Venezuely viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air France, Iberia alebo Austrian Airlines. Priamy let do Caracasu z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Caracas

Caracas je hlavným mestom Venezuely. Je to pulzujúce metropola, kde žije viac ako päť miliónov obyvateľov a je tu naozaj mnoho zaujímavostí k pozretiu.

Na jednej strane je to moderné veľkomesto so všetkými vymoženosťami, akými sú luxusné reštaurácie, hotely, luxusné a značkové obchody a zábavné centrá. Na druhej strane to ostro kontrastuje s predmestím Caracasu je obrovská chudoba.

Ide o jednu z najnebezpečnejších metropol na svete, preto pri jej návšteve určite zvážte služby skúseného sprievodcu.

Lacné letenky do Caracasu viete rezervovať aj z našich končín. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air France, Iberia alebo Austrian Airlines. Priamy let do Caracasu z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Venezuele

1️⃣ Cestovné doklady a víza do Venezuely

K ceste do Venezuely budete potrebovať platný cestovný pas. Víza pri turistickej ceste do 90 dní nepotrebujete.

Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

2️⃣ Počasie vo Venezuele

Pre Venezuelu je typické veľmi horúce a zároveň vlhké počasie. Nachádza sa totiž v tropickom podnebnom pásme. Mierne a o niečo príjemnejšie podnebie zažijete najmä v oblastiach s vyššou nadmorskou výškou.

Cestovať do krajiny môžete počas celého roka, priemerné teploty sa pohybujú od 20 do 30° C.

3️⃣ Ceny vo Venezuele

Oficiálnym platidlom vo Venezuele je bolivár fuerte. Ten sa odvíja od amerického dolára. Vzhľadom k ekonomickej nestabilite krajiny však rýchlo zistíte, že po výmene eur či dolárov za lokálnu menu sa z vás stanú majitelia obrovského množstva bankoviek. Jeden americký dolár sa predáva za 200 až 1000 venezuelských bolivárov. Záleží, kde zamieňate peniaze. Pri zámene väčšieho množstva peňazí budete potrebovať tašku na peniaze, niektorí dokonca používajú batoh.

Ceny vo Venezuele sú extrémne nízke. Ubytovanie v bežnom hoteli stojí 3-5 dolárov na osobu na noc. Vnútroštátny let stojí pokojne 10 dolárov. Ak sa teda budete samých seba, či si službu alebo produkt môžete dovoliť a ešte neviete ani cenu, môžete si ho dovoliť. Nelichotivá politická a ekonomická situácia v krajine spôsobili, že množstvo Venezuelčanov utieklo z krajiny do zahraničia a tak v krajine je často problém zaobstarať aj základný spotrebný materiál pre domácnosti či hygienické potreby. Pre istotu si najnutnejšie veci vezmite so sebou z Európy.

Chcete si prenajať auto vo Venezuele? Odporúčame tak urobiť prostredníctvom Pelikána. Auto si po prílete do krajiny vyzdvihnete priamo na letisku.

4️⃣ Aktuálny čas v Caracase

Vo Venezuele je o päť hodín menej ako na Slovensku.

5️⃣ Zdravie a očkovanie pred cestou do Venezuely

Pred cestou do Venezuely sa oplatí zvážiť možné zdravotné riziká a nechať sa včas zaočkovať. V krajine sa vyskytuje žltá zimnica, horúčka dengue, malária, hepatitída a cholera. Odporúčané očkovania sú proti: tetanu, obrne, týfusu, žltej zimnici, hepatitíde A a B a záškrtu.

Do krajiny však môžete vstúpiť aj bez vyššie uvedených očkovaní. Medzinárodný očkovací preukaz sa pre vstup do krajiny nevyžaduje. Úroveň venezuelského zdravotníctva je pomerne dobrá, ale len vo väčších mestách.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť vo Venezuele

10 zaujímavostí o Venezuele

1
Anjelské vodopády vo Venezuele sú 17-krát vyššie než Niagarské
2
Pri jazere Marcaibo sa rok čo rok vyskytuje búrka, ktorá trvá 10 hodín v noci počas 140-160 nocí v roku
3
Ženy z Venezuely vyhrali historicky najviac súťaží krásy na svete
4
Po Hondurase má Venezuela druhý najvyšší počet úmrtí v súvislosti so zbraňami
5
Hora Roraima v národnom parku Canaima bola inšpiráciou pre vytvoreniu Jurského Parku
6
Kolumbia produkuje najviac smaragdov na celom svete
7
Venezuela má najvačšie svetové zásoby ropy
8
Venezuela je jednou z najviac diverzifikovaných krajín na svete
9
21 hodín pred voľbami je vo Venezuele zakázané konzumovať alkohol
10
V Caracase je zvykom cestovať na skoré ranné bohoslužby počas obdobia Vianoc na kolieskových korčuliach