Skip to main content

Lacné letenky Ženeva

Švajčiarsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Ženevy

Zaujímavé info o Ženeve

Iné európske mestá môžu prekrásnej metropole na brehoch jazera Ženeva len tíško závidieť. Centrum diplomacie, vysokého biznisu a luxusu. Tak možno v skratke opísať Ženevu, fascinujúcu elegantnú križovatku rôznych európskych kultúr.

Klenot na brehoch rieky Rhôny žiari aj vďaka svojej úžasnej architektúre a bohatej histórii spätej s reformáciou a tradičnou politickou neutralitou krajiny. Mesto sa tak pýši skutočne úchvatnou zbierkou múzeí a historických monumentov. Blízkosť majestátnych Álp zas poteší každého milovníka prírody či športu. Ženeva je jednoducho ideálnym miestom na strávenie predĺženého víkendu.

Ženevu pomaly spoznávajú aj Slováci. Lacné letenky do Ženevy najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a z Prahy. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo jeden a pol hodiny.

Lety z našich končín do Ženevy ponúkajú najmä spoločnosti: Swiss International Air Lines, EasyJet, Austrian Airlines a Alitalia. S prestupom môžete letieť aj z Košíc so spoločnosťou LOT Polish International Airlines. Hlavným letiskom v Ženeve je Letisko Ženeva, známe aj ako Geneve Cointrin.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Ženeve

Aké cestovné doklady potrebujem do Švajčiarska?

Pre vstup do Švajčiarska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku za účelom turizmu.

Počasie v Ženeve

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 20 °C, ktorá sa však cez deň často šplhá aj cez 25 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 2 °C. Najviac prší v septembri, kedy spadne v priemere až 110 mm zrážok.

Kedy je teda dovolenka v Ženeve správna voľba? Najlepším časom na návštevu je jún až august, keď sa v meste nekoná až tak veľa konferencií a vonku je príjemné počasie. Príjemné počasie je aj v apríli a máji, ceny ubytovania sú však vtedy o niečo vyššie.

Ceny v Ženeve

Národnou menou je švajčiarsky frank, ktorý zameníte bezproblémovo za eurá po príchode do krajiny. Niektoré súkromné podniky akceptujú i platbu v eurách, avšak často si za to účtujú poplatok.

Hľadáte hotel v Ženeve? Ženeva je biznis mesto, hotely sú tu preto drahšie počas pracovných dní a lacnejšie cez víkendy. Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Sieť verejnej dopravy v Ženeve sa nazýva UNIRESO. Tvoria ju autobusy a električky (spoločnosť TPG), kyvadlové člny (mouettes) a mestské vlaky (CFF). Systém je prepojený, a teda UNIRESO lístok môžete použiť na všetky z uvedených typov dopravy v rámci mesta (zóna 10, pod ktorú spadá aj letisko). Lístok si môžete kúpiť ako prestupný lístok, ktorý platí 60 minút (3 CHF) alebo ako lístok, ktorý platí na 3 zástavky (2 CHF). Lístky si môžete kúpiť v automatoch na zástavkách. Je na nich priamo vyznačený čas platnosti, nemusíte ich teda označovať vo vnútri vozidla. Denný lístok stojí 10 CHF, po 9-tej hodine ráno 8 CHF. Automaty nevydávajú, preto si vopred vypravte presnú cenu v minciach. V novinových stánkoch, supermarketoch a pobočkách TPG si môžete zakúpiť predplatenú kartu v hodnote 20, 30 alebo 50 CHF, ktorej kredit použijete na opakované kúpy lístka v automate.

Šoférovanie po meste je pomerne jednoduché. Vopred sa však oboznámte s pravidlami, ktoré platia pre rôzne parkovacie zóny. Viac sa o nich dozviete TU. Ak sa rozhodnete preskúmať mesto či okolie týmto spôsobom, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Švajčiarska povinné?

Švajčiarsko nevyžaduje pre vstup do krajiny žiadne povinné očkovania. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aktuálny čas v Ženeve

V Ženeve je rovnaký čas ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Ženeve

10 zaujímavostí o Ženeve

1
Ženeva je po Zürichu druhým najväčším mestom Švajčiarska
2
Jazero Ženeva je najväčším jazerom Švajčiarska
3
V meste je legálna prostitúcia. Keďže je vysoko kontrolovaná štátom, na ulici ju rozhodne neuvidíte
4
Ako je známe, Švajčiarsko je politicky neutrálna krajina. Nikoho preto neprekvapí, že v Ženeve sídli európska pobočka Spojených národov, Červeného kríža a Svetovej zdravotníckej organizácie
5
Ženeva je blízkym susedom Francúzska. Najbližšie francúzske mesto Annemasse je vzdialené od Ženevy len 4 kilometre
6
Až 40 % obyvateľov Ženevy pochádza z inej krajiny, čo robí zo Ženevy najviac kozmopolitné mesto v Európe
7
Švajčiarsko má štyri úradné jazyky: francúzštinu, nemčinu, taliančinu a rétorománčinu. V Ženeve dominuje najmä francúzština, avšak väčšina obyvateľov Ženevy je dvojjazyčná
8
Ženeva patrí medzi najdrahšie mestá sveta. Rovnako však tak patrí aj medzi mestá s najvyššou životnou úrovňou
9
V Ženeve bol vytvorený internet (World Wide Web) tak, ako ho poznáme dnes
10
Zo Ženevy môžete za dobrého počasia vidieť Mount Blanc (4807 m), ktorý je vzdialený okolo 70 km od Ženevy