Skip to main content

Lacné letenky Švajčiarsko

Švajčiarsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Švajčiarska

Zaujímavé info o Švajčiarsku

Krásne fotky švajčiarskej krajiny plnej zelených lúk z pohľadníc a internetu poznáme snáď všetci. Nie je to len reklama! Švajčiarsko skutočne je jednou z najzelenších krajín sveta. Krajina sa zameriava na výrobu zdrojov využívaním obnoviteľnej energie a pravidelne zavádza rôzne opatrenia na zabezpečenie čistoty životného prostredia. Švajčiarsko dokonca recykluje takmer polovicu svojho celkového odpadu.

Švajčiarsko sa považuje za jednu z najbezpečnejších a najčistejších destinácii sveta. So svojimi obrovskými horami, ktorých vrcholy pokrývajú čiapočky snehu, a krištáľovo čistými jazerami, je Švajčiarsko perfektná voľba najmä pre milovníkov prírody a outdoorových športov. Robustná ekonómia krajiny a efektívna legislatívna priťahuje do Švajčiarska mnoho vysoko kvalifikovaných ľudí.

Švajčiarsko je zaujímavé medzi inými aj tým, že má až 4 úradné jazyky. Hovorí sa tu po nemecky, francúzsky, taliansky a aj románčinou.

Lacné letenky do Švajčiarska viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti a Prahy. Priame letecké spojenie zabezpečuje spoločnosť Austrian Airlines a SWISS.

Viac Zobraziť menej

Top mestá vo Švajčiarsku

Zürich

Zürich je Najväčším mestom Švajčiarska a jedna z turisticky najzaujímavejších lokalít krajiny. Jeho krása spočíva najmä v prepojení historického centra, zaujímavých múzeí a nádhernej prírody v okolí. Zürich pôsobí dojmom malebného mestečka v horách, no zároveň disponuje obrovskou ekonomickou silou ako jedno zo svetových finančných centier.

Zürich pravidelne víťazí v rôznych rebríčkoch kvality života, porovnávajúcich mestá na celom svete a hodnotiacich to, ako dobre sa v daných mestách ľuďom žije. Môžu za to najmä vysoké platy domácich, ale aj krásna alpská scenéria navôkol.

Zürich je ľahko dostupný aj autom cez južné Nemecko alebo Rakúsko, avšak omnoho komfortnejšie je letecké spojenie. Lacné letenky do Zürichu viete rezervovať najmä z Viedne. Priamy let do Zürichu prevádzkujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a SWISS. Z Budapešti a Prahy lieta tiež SWISS a Praha má aj zaujímavú priamu linku spoločnosti Sichuan Airlines. Let bez prestupu trvá hodinu a pol.

Ženeva

Iné európske mestá môžu prekrásnej metropole na brehoch jazera Ženeva len tíško závidieť. Centrum diplomacie, vysokého biznisu a luxusu. Tak možno v skratke opísať Ženevu, fascinujúcu elegantnú križovatku rôznych európskych kultúr.

Klenot na brehoch rieky Rhôny žiari aj vďaka svojej úžasnej architektúre a bohatej histórii spätej s reformáciou a tradičnou politickou neutralitou krajiny. Mesto sa tak pýši skutočne úchvatnou zbierkou múzeí a historických monumentov. Blízkosť majestátnych Álp zas poteší každého milovníka prírody či športu. Ženeva je jednoducho ideálnym miestom na strávenie predĺženého víkendu.

Ženevu pomaly spoznávajú aj Slováci. Lacné letenky do Ženevy najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a z Prahy. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo jeden a pol hodiny.

Lety z našich končín do Ženevy ponúkajú najmä spoločnosti: Swiss International Air Lines, EasyJet, Austrian Airlines a Alitalia. S prestupom môžete letieť aj z Košíc so spoločnosťou LOT Polish International Airlines. Hlavným letiskom v Ženeve je Letisko Ženeva, známe aj ako Geneve Cointrin.

Bazilej

Bazilej je tretie najväčšie mesto Švajčiarska a často je považované aj za mesto troch krajín. Prečo? Nachádza sa na hraniciach Nemecka, Švajčiarska a Francúzska. Takže, ak sa chystáte na multicity výlet, Bazilej je ideálny vstupný bod.

Mesto ležiace na severozápade Švajčiarska, postavené na rieke Rýn, však nemožno zaškatuľkovať len takto jednoducho. Má bohatú históriu a určite má čo ponúknuť. Kedysi mu vládli katolíci, neskôr bolo domovom protestantov a dnes má mesto známku švajčiarskeho hlavného mesta kultúry.

Do Bazileje sa viete samozrejme dostať aj vlakom alebo autom, ale najlepšie a najkomfortnejšie riešenie je letecky. Lacné letenky do Bazileja viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a SWISS, z Budapešti a Prahy sa dostanete bez prestupu a komfortne s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou Easyjet.

Užitočné info o Švajčiarsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Švajčiarska?

Pre vstup do Švajčiarska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku za účelom turizmu.

Aké je počasie vo Švajčiarsku?

Podnebie Švajčiarska nemožno generalizovať. Má rôzne mikroklímy. Vďaka hornatému povrchu sa totiž počasie môže výraznejšie líšiť. Juh Švajčiarska charakterizuje teplé až stredomorské podnebie a zvyšok krajiny má typické stredoeurópske podnebie.

Priemerné teploty sa na jar a jeseň pohybujú medzi 5 – 22 stupňami Celzia. Letá sú teplejšie okolo 18 až 28º stupňami Celzia, no a v zime klesajú na 7 až -2º stupne Celzia.

Aké sú ceny vo Švajčiarsku?

Národnou menou je švajčiarsky frank, ktorý zameníte bezproblémovo za eurá po príchode do krajiny. Niektoré súkromné podniky akceptujú i platbu v eurách, avšak často si za to účtujú poplatok.

Hľadáte hotel vo Švajčiarsku? Hotely sú tu drahšie počas pracovných dní a lacnejšie cez víkendy. Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Sieť verejnej dopravy v mestách zabezpečujú autobusy a električky a mestské vlaky (CFF).

Šoférovanie po mestách je pomerne jednoduché. Vopred sa však oboznámte s pravidlami, ktoré platia pre rôzne parkovacie zóny. Ak sa rozhodnete preskúmať mesto či okolie týmto spôsobom, auto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas vo Švajčiarsku?

Vo Švajčiarsku je presne toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Švajčiarska povinné?

Švajčiarsko nevyžaduje pre vstup do krajiny žiadne povinné očkovania. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Letecké zaujímavosti o Švajčiarsku

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Švajčiarska za posledný týždeň stála iba 30,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk vo Švajčiarsku je: 3.

10 zaujímavostí o Švajčiarsku

1
Švajčiarsko má až 4 úradné jazyky (Nemčinu, Francúžštinu, Taliančinu a Románčinu)
2
Bern je hlavné mesto Švajčiarska. Najväčším mestom je však Zürich
3
Najvyššia hora vo Švajčiarsku – Monte Rosa – má výšku 4 634 m. n. m. a nachádza sa na talianskej hranici
4
Vo Švajčiarsku je povolená eutanázia. Okrem Švajčiarska je povolená aj v Belgicku, Luxembursku či Holandsku
5
Švajčiarsko nepovažuje prezidenta za hlavu štátu. Funkcia rotuje medzi členmi vlády vždy po roku
6
Švajčiarsko je po celom svete známe pre svoj bankový systém, čokolády, kvalitné švajčiarske nože, hodinky a alpské horské oblasti
7
23 % celkového počtu obyvateľov vo Švajčiarsku sú cudzinci
8
Švajčiarsko disponuje rozsiahlou sieťou protiatómových krytov, ktoré sú schopné ukryť všetko obyvateľstvo
9
Vo Švajčiarsku je viac ako 1 500 jazier
10
Polovica luxusných hodiniek vyrobených vo svete pochádza práve zo Švajčiarska