Skip to main content

Lacné letenky Falklandské ostrovy

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Falklandy sú tzv. britské zámorské teritórium a poznáme ich tiež pod názvom Malvíny. Nájdete ich v juhozápadnej časti Atlantického oceánu - súostrovie sa rozprestiera zhruba 500 kilometrov od pobrežia argentínskej Patagónie. Na maličkej rozlohe zhruba len 12-tisíc kilometrov štvorcových (približne štvrtina územia Slovenska) sa skrývajú dva hlavné ostrovy a približne osemsto menších ostrovov.

Na Falklandy priletíte pravdepodobne s prestupom z Južnej Ameriky a vašim vstupným bodom bude nepochybne hlavného mesto súostrovia - Stanley. Nachádza sa v severovýchodnej časti East Falkland.

Falklandy sú tak trochu rozprávkovou krajinou, nájdete tu malebné zátoky i fotogenické fjordy. Žije tu tiež obrovská kolónia tučniakov a veľké množstvo vtákov. Ročne tieto ostrovy navštívi len asi päťsto turistov z celého sveta!

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Falklandských ostrovoch

Cestovné doklady a víza na Falklandské ostrovy

Falklandy sú tzv. zámorským územím Veľkej Británie a tak pri ceste sem nebudete potrebovať špeciálne víza. Stačí sa preukázať platným cestovným pasom (platnosť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny).

Počasie na Falklandských ostrovoch

Falklandy sa vyznačujú chladným nehostinným podnebím a vzhľadom k častému dažďu existujú na ostrovoch bažinaté pláne. Do južnej časti Južnej Ameriky sa odporúča cestovať vždy medzi októbrom a marcom, vtedy ju tu leto. Na Falklandách je však aj v lete maximálne 15° C.

Ceny na Falklandských ostrovoch

Oficiálnym platidlom na ostrovoch je britská libra.

Ceny na Falklandách sú pomerne rovnaké, ako vo Veľkej Británii. Prídite však určite s hotovosťou. Márne by ste tu totiž hľadali bankomaty a ani s krčmami a podnikmi sa tu vrece práve neroztrhlo. Miestne letisko prijíma lety jedine z Čile a Spojeného kráľovstva (cez ostrov Ascension).

Ubytovanie na Falklandských ostrovoch viete zohnať od 40 libier za osobu na noc. V hlavnom meste Stanley viete dokonca aj kempovať za menej peňazí - približne 25 libier za osobu. Za jedlo vo fast foode zaplatíte do 10 libier, v reštaurácii od 15 do 30 libier.

Aktuálny čas na Falklandských ostrovoch

Na Falklandských ostrovoch sú o štyri hodiny menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Falklandské ostrovy

Pred vstupom na Falklandy nebudete potrebovať žiadne špeciálne očkovanie.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Falklandských ostrovoch

10 zaujímavostí o Falklandských ostrovoch

1
Posledné sčítanie ľudu zaznamenalo na ostrovoch ba 2 955 ľudí
2
Na ostrovoch je viac ako pol milióna oviec
3
Angličtina je úradným jazykom, mnoho ostrovanov sa učí ako druhý jazyk španielčinu
4
Telefónne čísla sa skladajú len z 5 číslic
5
Na ostrovoch nie sú žiadne obchodné reťazce
6
Väčšina z obyvatelia sú falklandskí ostrovania známia ako „kelpers“. Takmer všetci sú teda britského pôvodu
7
Na Falklandách je len jedno mesto, Stanley
8
Na ostrovoch je spolu len 7 krčiem
9
Krajina má mobilné telefóny od roku 2005
10
Nenájdete tu ani jeden bankomat, iba jedinú banku