Skip to main content

Lacné letenky Francúzska Guayana

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Najväčší a najmenej obývaný z francúzskych zámorských departementov. Leží v juhoamerickej Amazónii, medzi Brazíliou a Surinamom. Vitajte vo Francúzskej Guyane.

Predstavuje nezanedbateľnú časť Európy v Južnej Amerike, nájdete tu zmes najrôznejších rás a kultúr a takisto spolužitie najmodernejšej vesmírnej techniky s pôvodnými indiánskymi osadami. Obrovské územie neprebádaného lesa láka milovníkov prírody na dobrodružné výpravy.

Lacné letenky do Guyany možno rezervovať aj z našich končín. Stačí sledovať akciové ponuky Air France a KLM s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let z Paríža prevádzkuje letecká spoločnosť Air Caraibes a trvá približne deväť hodín.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Cayenne

Cayenne je hlavné mesto francúzskeho zámorského departmentu menom Francúzska Guyana. Podľa posledných sčítaní nemá mesto viac ako 100-tisíc obyvateľov. Cayenne je zároveň najväčším mestom Guyana.

Cayenne preslávili najmä rafinérie cukru, no mesto je známe pre svoju širokú etnickú diverzitu a veľmi obľúbené festivaly, ktoré sa tu konajú každý rok.

Prvé sídlo na mieste dnešného mesta bolo založené francúzskymi kolonizátormi ešte v roku 1604 a krátko na to zničené Portugalčanmi. V roku 1643 sa Francúzi vrátili a založili mesto Cayenne. Následne boli vyhnaní domorodcami. Od roku 1854 do 1938 bolo mesto Francúzmi využívané ako miesto na odpykávanie trestov. Preto je pre mnohých Francúzov Guyana stále vyjadrením pre galeje.

Lacné letenky do Cayenne viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air France a KLM. Priamy let do Cayenne z našich končín neexistuje.

Užitočné info o Francúzskej Guyane

Cestovné doklady a víza do Francúzskej Guyany

Pre cesty do Guyany je potrebý platný cestovný pas a príslušné vízum. Víza možno získať aj po prílete na medzinárodnom letisku Cheddi Jagan, postup je však časovo náročný a pomerne komplikovaný. O vízum preto odporúčame požiadať už pred cestou na príslušnom veľvyslanectve v Londýne.

Požadované dokumenty na získanie víz:

  • cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov odo dňa návratu
  • 2 x vyplnený a podpísaný dotazník (online cez www.guyana.org)
  • 2 x dokumentová fotografia
  • potvrdenie ubytovania z hotela alebo od cestovnej kancelárie Pelikán
  • rezervácia spiatočnej letenky
  • finančné zabezpečenie na celú dobu pobytu
  • potvrdenie od zamestnávateľa
  • očkovanie proti žltej zimnici

Orientačná doba na vybavenia žiadosti na konzuláte: 1 až 2 týždne

Konzulárne poplatky: 20 GBP na osobu (turistické, 1 vstup, 30 dní)

Počasie vo Francúzskej Guyane

Pre Guyanu je typické veľmi tropické a vlhké podnebie. Napriek chladným vetrom vanúcim od Atlantiku sú noci pre mnohých prekvapivo chladné.

Najsuchšími mesiacmi sú september a október.

Počasie na Guyane je po celý rok tropické a teploty sa pohybujú v rozpätí od 20°C do 26 °C v noci a od 27 °C do 35 °C cez deň v závislosti od sezóny. Teplota mora je po celý rok 26 °C do 29 °C.

Ceny vo Francúzskej Guyane

Oficiálnym platidlom vo Francúzskej Guyane je euro. V hlavnom meste je množstvo bankomatov, akceptované sú všetky európske platobné karty.

Ceny v Guyane sú pomerne vysoké. Vidno to na službách i cenách potravín. Naopak domáce ovocie a ryby sú veľmi výhodné. Za fľašu vody zaplatíte približne 1,30 eura, za hlavné jedlo 20 eur a viac.

Hľadáte hotel v Guyane? Odporúčame skontrolovať ceny cez Pelikán. V krajine možno nájsť lacné ubytovanie v apartmánoch i drahé značky hotelov.

Požičanie auta v Guyane je pomerne jednoduché. Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť po príchode na letisko.

Aktuálny čas vo Francúzskej Guyane

V Guyane je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Francúzskej Guyany

Povinné je očkovanie proti žltej zimnici (pri vybavovaní víz sa vyžaduje potvrdenie v medzinárodnom očkovacom preukaze).

Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A + B, tetanu a brušnému týfusu. Nutnosť sú aj antimalariká.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť vo Francúzskej Guyane

10 zaujímavostí o Francúzskej Guyane

1
Ak ste francúzskej národnosti a letíte z Európskej únie, postačí vám na cestu aj občiansky preukaz, cudzinci potrebujú mať so sebou aj cestovný pas
2
Hlavná ulica v meste Cayenne je ako v drvivej väčšine francúzskych miest pomenovaná po generálovi de Gaullovi
3
O vybudovaní kozmického strediska sa rozhodlo už v roku 1964, prvá francúzska raketa Véronique sa tu vzniesla k nebu v apríli 1968
4
Guyanskými galejami prešlo počas ich existencie okolo 80 000 väzňov - vrátane takmer 1000 žien
5
Guyanským fenoménom sú "tululu" Ide o miestnu variáciu latinskoamerického karnevalu
6
Francúzska Guyana je vzdialená vyše 7000 kilometrov vzdušnou čiarou od Paríža
7
Väčšinu z 90 000 štvorcových kilometrov krajiny zaberá amazónsky dažďový prales
8
Ak sa Guyana niečím skutočne "preslávila", tak sú to galeje. Výrazným symbolom galejí sú tri ostrovčeky neďaleko pobrežia, Francúzi ich označujú ako Les Iles du Salut - Ostrovy spásy
9
Od roku 1980 si môžu krásy tejto krajiny užívať i turisti, ktorých ročne prichádza viac ako 10 000
10
Guyana zvykne mať aj svoju poslankyňu v Európskom parlamente