Skip to main content

Lacné letenky Francúzska Polynézia

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Keď si pomyslíme na Francúzsku Polynéziu, väčšina z nás si predstaví gýčové pláže so sychravo bielym pieskom a drevené domčeky na vode s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi. A najznámejším ostrovom Francúzskej Polynézie sú Tahiti, tropická idyla v strede Tichého oceána.

A takáto pohľadnicová predstava je sčasti aj pravdivá, ak existuje na svete niečo ako ozajstný raj, hľadať by sme ho mali práve tu, čo však ale mnohí cestovatelia nevedia, je to, že Tahiti nie je destinácia nekonečných bielych pláží, no práve naopak, jeho pobrežie je zväčša čierne. Tahiti je srdcom Francúzskej Polynézie, kde sa mixujú kultúry okolitých ostrovov, a ktoré sa stretávajú v usmievavom hlavnom meste Pape´ete.

Francúzska Polynézia je tropický raj a luxusná hotelová destinácia. Najväčší ostrov Francúzskej Polynézie je plný chatiek na vode, aktívneho nočného života, reštaurácií a rezortov, z ktorých si môžete vyberať.

Lacné letenky na Tahiti a do Francúzskej Polynézie zoženiete len veľmi ťažko. Sem-tam sa ale objaví výborná ponuka - napríklad od aeroliniek Aeroflot.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Tahiti

Tahiti je tropická idyla v strede Tichého oceána. Keď pomyslíme na Francúzsku Polynéziu, väčšina z nás si predstaví gýčové pláže so sychravo bielym pieskom a drevené domčeky na vode s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi. A pohľadnicová predstava je sčasti aj pravdivá, ak existuje na svete niečo ako ozajstný raj, hľadať by sme ho mali práve tu, čo však ale mnohí cestovatelia nevedia, je to, že Tahiti nie je destinácia nekonečných bielych pláží, no práve naopak, jeho pobrežie je zväčša čierne.

Tahiti je srdcom Francúzskej Polynézie, kde sa mixujú kultúry okolitých ostrovov, a ktoré sa stretávajú v usmievavom hlavnom meste Pape´ete. Zobúdzate sa v drevenej vile nad lagúnou a na raňajkách sa vám s vlasmi pohráva tropický vetrík vanúci od mora. Vysnený zážitok, po ktorom túžime všetci. Ubytovanie v domčeku nad vodou je pre Tahiti typické. Napokon práve Francúzska Polynézia bola prvá, ktorá tento typ ubytovania začala používať.

Všetky zo 118 ostrovov a atolov Francúzskej Polynézie sú objímané unikátnym podmorským svetom. V tesnej blízkosti brehov žije viac ako 800 druhov rýb, ktoré sa schovávajú v koralových útesoch iba pár metrov od pláže. Pod hladinou hľadajte potopené lode, azúrové lagúny, delfíny aj manty obrovské.

Dnes je plávanie so žralokmi jeden z najextravagantnejších zážitkov, aké ponúkajú lokálne cestovné kancelárie v Južnom Pacifiku. Za poldňový výlet zaplatíte približne 70 eur – a vo vode, samozrejme, nie ste sami, plávanie so žralokmi je povolené iba so skúseným potápačom.

Najväčšej časti ostrova však dominujú hory, a zo všetkých je najviac populárny Mount Aorai – tretí najvyšší vrch Tahiti. K špice vo výške 2066 metrov vedie cesta, ktorú miestni nazývajú aj „prechodom k diablovmu vrchu.“ Cesta na vrchol je náročná a vraj každý jeden krôčik môže byť váš posledný, so skúseným sprievodcom a štipkou odvahy sa ale ničoho nemusíte báť a odmenou za vašu statočnosť je výhľad z vtáčej perspektívy na ostrove na konci sveta.

Hľadáte lacnú letenku na Tahiti? Ľahké to nebude! Z našich končín sa tam viete najlepšie dopraviť z Viedne, ale priame letecké spojenie samozrejme neexistuje. Letieť viete s dvomi či tromi leteckými spoločnosťami, najčastejšie sa kombinujú aerolinky ako Aeroflot, Austrian Airlines, Air New Zealand, Thai Airways, Air France, British Airways, Emirates, Lufthansa a samozrejme nesmie chýbať Air Tahiti Nui.

Užitočné info o Francúzskej Polynézii

Cestovné doklady a víza Francúzska Polynézia

Pri ceste na Tahiti a do Francúzskej Polynézie nebudete potrebovať víza, postačí vám cestovný pas. Ten musí mať platnosť aspoň 6 mesiacov odo dňa návratu z krajiny.

Počasie vo Francúzskej Polynézii

Podnebie Francúzskej Polynézie je pomerne členité. Líši sa od subtropického v južných súostroviach blízko obratníka Kozorožca (Gambiery a Australy) až k parnému rovníkovému podnebiu na severe (Markézy). Hlavnú úlohu teda v klimatických rozdieloch hrá reliéf a zemepisná šírka.

Vo všeobecnosti však môžeme hovoriť o tom, že sopečné ostrovy ako Tahiti, Moorea, Bora Bora, Huahine, Raiatea sú vďaka svojej nadmorskej výške a bujnej vegetácii o trochu vlhšie ako nízke atoly (napr. Rangiroa, Fakarava, Manihi).

Platí, že tieto ostrovy môžete navštíviť celoročne a zažijete úžasnú dovolenku.

Ceny vo Francúzskej Polynézii

Oficiálnym platidlom vo Francúzskej Polynézii je francúzsky pacifický frank. CFP frank je od decembra 1945 zákonnou menou 3 francúzskych zámorských území v Pacifiku, ktoré spoločne tvoria menovú úniu: Zámorské spoločenstvá Francúzska Polynézia Wallis a Futuna Spoločenstvo sui generis Nová Kaledónia. Platiť však môžete aj dolármi alebo eurami.

Ceny vo Francúzskej Polynézii sú pomerne vysoké. Ide o ostrovy, kam sa lieta najmä do dovolenkových rezortov a tak máte často v rámci all inclusive pobytu zabezpečené všetko.

Lacné ubytovanie vo Francúzskej Polynézii zohnať nie je vôbec jednoduché. Odporúčame skontrolovať ponuky priamo vo vyhľadávaní na Pelikáne. Ponúkame hotely, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch. Apartmány sú najlacnejší spôsob, ako sa ubytovať. Ubytujete sa už od 15 eur na noc pre dvoch v lokálnom ubytovaní a pri turistickom hoteli je cena na noc 90 eur pre dvoch.

Aktuálny čas vo Francúzskej Polynézii

Vo Francúzskej Polynézii je o dvanásť hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Francúzskej Polynézie

Pred cestou do Francúzskej Polynézie nie je potrebné absolvovať žiadne povinné očkovanie.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť vo Francúzskej Polynézii

10 zaujímavostí o Francúzskej Polynézii

1
Celé súostrovie sa rozprestiera na ploche 4 000 000 km2, čo je ekvivalentná veľkosť Európy
2
Bora Bora skloňovaná ako „Pora Pora“, čo mimochodom znamená „prvorodený“.
3
V starobylej Francúzskej Polynézii sa lukostreľba považovala za posvätný šport a mohli sa jej zúčastniť len ľudia s vysokou hodnosťou
4
Oficiálny jazyk na ostrovoch je tahitský a francúzsky, no na väčšine ostrovov sa v drvivej väčšine aj tak hovorí po anglicky
5
Havaj privíta denne viac turistov za deň ako Tahiti za rok
6
Tahitská abeceda pozostáva z 13 písmen. Samohlásky sú a, e, i, o, u a spoluhlásky f, h, m, n, p, r, t, v
7
Aj bežný hotel v Las Vegas má viac izieb ako nájdete na všetkých 118 ostrovoch Francúzskej Polynézie dohromady
8
Ak sa bojíte prejsť džungľou na Tahiti, možno vás potešíme. Neexistujú tu žiadne jedovaté hady, ani životu nebezpečný hmyz
9
Anglické slovo „tetovanie“ pochádza z tahitského slova „tatau“
10
Viac ako polovica populácie Tahiti je mladšia ako 20 rokov