Skip to main content

Lacné letenky Tahiti

Francúzska Polynézia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Papeete

Zaujímavé info o Papeete

Tahiti je tropická idyla v strede Tichého oceána. Keď pomyslíme na Francúzsku Polynéziu, väčšina z nás si predstaví gýčové pláže so sychravo bielym pieskom a drevené domčeky na vode s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi. A pohľadnicová predstava je sčasti aj pravdivá, ak existuje na svete niečo ako ozajstný raj, hľadať by sme ho mali práve tu, čo však ale mnohí cestovatelia nevedia, je to, že Tahiti nie je destinácia nekonečných bielych pláží, no práve naopak, jeho pobrežie je zväčša čierne.

Tahiti je srdcom Francúzskej Polynézie, kde sa mixujú kultúry okolitých ostrovov, a ktoré sa stretávajú v usmievavom hlavnom meste Pape´ete. Zobúdzate sa v drevenej vile nad lagúnou a na raňajkách sa vám s vlasmi pohráva tropický vetrík vanúci od mora. Vysnený zážitok, po ktorom túžime všetci. Ubytovanie v domčeku nad vodou je pre Tahiti typické. Napokon práve Francúzska Polynézia bola prvá, ktorá tento typ ubytovania začala používať.

Všetky zo 118 ostrovov a atolov Francúzskej Polynézie sú objímané unikátnym podmorským svetom. V tesnej blízkosti brehov žije viac ako 800 druhov rýb, ktoré sa schovávajú v koralových útesoch iba pár metrov od pláže. Pod hladinou hľadajte potopené lode, azúrové lagúny, delfíny aj manty obrovské.

Dnes je plávanie so žralokmi jeden z najextravagantnejších zážitkov, aké ponúkajú lokálne cestovné kancelárie v Južnom Pacifiku. Za poldňový výlet zaplatíte približne 70 eur – a vo vode, samozrejme, nie ste sami, plávanie so žralokmi je povolené iba so skúseným potápačom.

Najväčšej časti ostrova však dominujú hory, a zo všetkých je najviac populárny Mount Aorai – tretí najvyšší vrch Tahiti. K špice vo výške 2066 metrov vedie cesta, ktorú miestni nazývajú aj „prechodom k diablovmu vrchu.“ Cesta na vrchol je náročná a vraj každý jeden krôčik môže byť váš posledný, so skúseným sprievodcom a štipkou odvahy sa ale ničoho nemusíte báť a odmenou za vašu statočnosť je výhľad z vtáčej perspektívy na ostrove na konci sveta.

Hľadáte lacnú letenku na Tahiti? Ľahké to nebude! Z našich končín sa tam viete najlepšie dopraviť z Viedne, ale priame letecké spojenie samozrejme neexistuje. Letieť viete s dvomi či tromi leteckými spoločnosťami, najčastejšie sa kombinujú aerolinky ako Aeroflot, Austrian Airlines, Air New Zealand, Thai Airways, Air France, British Airways, Emirates, Lufthansa a samozrejme nesmie chýbať Air Tahiti Nui.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Tahitách

» Víza na Tahiti

Na vstup na ostrov Tahiti potrebujete cestovný pas, pričom jeho platnosť nesmie byť kratšia, ako 6 mesiacov od vstupu do krajiny. Občania EÚ môžu zostať v krajine bez víz do troch mesiacov. Okrem občanov Francúzska a miestnych obyvateľov musia mať všetci návštevníci spiatočnú letenku.

» Počasie na Tahitách

Hlavná sezóna resp. zimné obdobie sucha trvá od mája do októbra, kedy je chladnejšie a menej prší. Teploty stúpajú počas letného obdobia dažďov (november – apríl). V lete vlhkosť vzduchu stúpa, je zamračené a často prší. Búrky sú silné a dažde trvajúce niekoľko dní nie sú nezvyčajné. Priemerná teplota počas celého roka je 27°C, teplota mora okolo 26°C v zimnom období, v lete je o niečo vyššia.

» Ceny na Tahitách

Mena na Tahiti je francúzsky pacifický frank. Niektoré turistické rezorty akceptujú okrem USD aj EUR a GBP, a bežne aj zahraničné platobné karty.

Hľadáte lacné ubytovanie na Tahiti? Pelikán sa kamoší s mnohými tichomorskými rezortmi, ale aj slovenskými a zahraničnými cestovnými kanceláriami. Vďaka tomu si na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek v najväčšom množstve hotelov a rezertov. Ubytovanie kombinuje letenky, hotel a často aj transfer či all inclusive služby.

» Zdravie a očkovanie pred cestou na Tahiti

Pri cestovaní na Tahiti nie sú vyžadované žiadne očkovania. Zdravotnícke zariadenia sú na dobrej úrovni. Na ostrove sú dve nemocnice a niekoľko súkromných kliník, ktoré zabezpečujú zdravotné služby počas 24 hodín.

» Aktuálny čas na Tahitách

Časový posun je -11 hodín oproti stredoeurópskemu času, takže na Tahiti je o jedenásť hodín menej, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť na Tahitách

10 zaujímavostí o Tahitách

1
Tahiti je ostrov Francúzskej Polynézie. Tá sa skladá z 118 ostrovov a atolov rozložených na piatich súostroviach. Celé súostrovie sa rozprestiera na ploche 4 000 000 km2, čo je ekvivalentná veľkosť Európy
2
Viac ako polovica populácie Tahiti je mladšia ako 20 rokov
3
Žiaden jedovatý hmyz, či had. Ak sa bojíte prejsť džungľou na Tahiti, možno vás potešíme. Neexistujú tu žiadne jedovaté hady, ani životu nebezpečný hmyz
4
Francúzska Polynézia hovorí anglicky. Oficiálny jazyk na ostrovoch je tahitský a francúzsky, no na väčšine ostrovov sa v drvivej väčšine aj tak hovorí po anglicky
5
Tahiti nepožierajú turisti. Havaj privíta denne viac turistov za deň ako Tahiti za rok. Extrém, však? Aj je preto je to stále jedna z najexkluzívnejších destinácií na svete, kde pri objavovaní ostrovov nikdy nebudete mať pocit, že je plná turistov
6
Tahitská abeceda pozostáva z 13 písmen. Samohlásky sú a, e, i, o, u a spoluhlásky f, h, m, n, p, r, t, v. Aj preto je Bora Bora skloňovaná ako “Pora Pora”, čo mimochodom znamená “prvorodený”
7
V starobylej Francúzskej Polynézii sa lukostreľba považovala za posvätný šport a mohli sa jej zúčastniť len ľudia s vysokou hodnosťou. A aj keď boli v lukostreľbe skutočne výnimoční, luky a šípy sa tu historicky nikdy nepoužili ako vojnové zbrane
8
Aj bežný hotel v Las Vegas má viac izieb ako nájdete na všetkých 118 ostrovoch Francúzskej Polynézie dohromady
9
Pomenovanie tetovanie vzniklo vo Francúzskej Polynézii. Od dávnych čias sa považovalo za znamenie krásy v polynézskej kultúre a v dávnych dobách sa slávnostne aplikovalo na telo pri dospievaní. Anglické slovo “tetovanie” pochádza z tahitského slova “tatau”
10
Vymysleli bungalovy na vode. Prvý bungalov na vode vznikol na Tahiti. Stalo sa tak v 60. rokoch minulého storočia na ostrove Moorea