Skip to main content

Lacné letenky Guyana

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Guyanská republika leží na severovýchode Južnej Ameriky pri pobreží Atlantického oceánu. Veľkým lákadlom krajina je príroda - dažďové pralesy, rozsiahle savany a v nich možnosť pozorovať fascinujúce zvieratá ako oceloty, tapírov, najrôznejšie druhy vtákov, opice, lietajúce jašterice a iné.

Guyana je destinácia, do ktorej budete cestovať najmä za prírodnými atrakciami. Vodopády Kaieteur sú atrakciou číslo jedna v celej krajine - voda tu padá z výšky neuveriteľných 250 metrov.

Hlavné mesto Guyany (Georgetown) je postavené rovnako ako ostatné juhoamerické mestá v koloniálnom štýle a je najzachovalejším dreveným mestom v Karibiku. Nájdete tu tiež najvyššiu drevenú katedrálu na svete, indiánske trhovisko, jazzové bary i tropické botanické záhrady.

Lacné letenky do Guyany viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností British Airways, Iberia, Austrian Airlines alebo Air Canada.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Guyane

Cestovné doklady a víza do Guyany

K vstupu do krajiny potrebuje občan Slovenskej republiky platný cestovný pas (aspoň 10 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny) a vstupné vízum. Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským občanom, aby si pred cestou overili v zastupiteľskom úrade navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili.

Víza do Guyany sú jednorázové a s platnosťou na 3 mesiace, o ich predĺženíe musíte žiadať priamo v krajine. Slovenský občan môže získať niektoré z týchto druhov víz:

K získaniu turistických víz musíte predložiť:

  • 2 vyplnené formuláre
  • 2 fotografie pasového formátu
  • doklad o očkovaní proti žltej zimnici (odporúčame vziať so sebou aji na cestu)
  • spiatočnú letenku
  • zaplatený poplatok 20 USD

Vízový formulár možno bezplatne stiahnuť na tejto webovej adrese.

Pri opustení Guyany sa platí povinná odletová daň vo výške 4000 guyanských dolárov resp. 22 USD a musí byť uhradená v hotovosti.

Počasie v Guyane

Pre Guyanu je veľmi typické tropické vlhké a teplé podnebie. V hlavnom meste Georgetowne je priemerná teplota 26-27 stupňov Celzia a priemerný roční úhrn zrážok je 2 250 mm. Krajinu môžete navštíviť celoročne.

Ceny v Guyane

Oficiálnym platidlom v Guyane je Guyanský dolár.

Ceny v Guyane sú približne rovnaké ako na Slovensku, avšak najdrahšou položkou pri dovolenke v Guyane je nepochybne samotná letenka.

Za jedlo miniete o niečo menej, než na Slovensku. Hlavné jedlo v lacnej reštaurácií kúpite v priemere za 5 eur. V lepšej reštaurácii zaplatíte za kompletné menu pre dvoch v prepočte 40 eur. Pivo stojí približne 2 eurá, voda 0,70 eura a za liter benzínu dáte v prepočte 1 euro.

Hľadáte lacné ubytovnaie v Guyane? Skontrolujte si ceny hotelov a apartmánov cez Pelikan.sk. V Georgetowne sa viete ubytovať v luxusnom a značkovom hoteli, ale aj v jednoduchšom apartmáne u domácich.

Aktuálny čas v Guyane

V Guyane je o štyri hodiny menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Guyany

V dostatočnom predstihu je potrebné absolvovať očkovanie proti žltej zimnici a pred vstupom do krajiny sa preukázať očkovacím preukazom.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Guyane

10 zaujímavostí o Guyane

1
Guyana je jedinou krajinou v Južnej Amerike, ktorá má ako svoj úradný jazyk angličtinu
2
Cukrová trstina typu Demerara bola objavená v Guyane
3
Hlavným mestom Guyany je Georgetown, ktorý nájdete aj na Kajmanských ostrovoch alebo na ostrove Asencion
4
Vodopády Kaieteur v Guyane sú jedny z najširších na svete a padajú z výšky 250 metrov
5
V celkovej populácii Guyany je 36 percent obyvateľov afrického pôvodu, zatiaľ čo polovica obyvateľov je východoindického pôvodu
6
Názov Guyana znamená „zem mnohých vôd“
7
Guyana je jedinou krajinou v Južnej Amerike, kde je homosexualita zakázaná
8
Najväčšia masová samovražda v modernej histórii sa odohrala v Jonestowne v Guyane v roku 1978, keď zomrelo viac ako 900 stúpencov kultu Jim Jones
9
Guyana je väčšia ako štát New York, ale menšia ako Idaho
10
Hlavnými náboženstvami Guyany sú kresťanstvo, hinduizmus a islam