Skip to main content

Lacné letenky Kajmanské ostrovy

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Kajmanské ostrovy patria medzi posledné miesta na svete, kde zažijete skutočný dovolenkový raj. Ide o tri malé ostrovčeky v Karibiku - Grand Cayman, Cayman Brac a Little Cayman. Ležia južne od Kuby a prilákajú každý rok desaťtisíce turistov. Vôbec sa nečudujeme. Pre Kajmany je typické tropické a horúce počasie počas celého roka, krásne piesočnaté pláže na pobreží kľudného mora, korálové útesy a bohatý podmorský svet.

Okrem iného sú Kajmanské ostrovy domovom veľmi milých domácich obyvateľov a ponúkajú množstvo turistických aktivít.

Hlavným mestom Kajmanských ostrovov je George Town. Nájdete ho na ostrove Grand Cayman a je to veľmi živé a moderné prístavné mesto s výstavbou a množstvom obchodíkov.

Lacné letenky na Kajmanské ostrovy viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností British Airways, Iberia, Austrian Airlines, SWISS alebo Air France/KLM.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kajmanských ostrovoch

Cestovné doklady a víza na Kajmanské ostrovy

Pri vstup na Kajmanské ostrovy budete potrebovať platný cestovný pas. Víza nepotrebujete.

Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Počasie na Kajmanských ostrovoch

Pre Kajmanské ostrovy sú typické celoročne vysoké teploty. Kedy teda cestovať na Kajmany? Ideuálne obdobie je od marca do konca apríla. Vyhnete sa obdobiu hurikánov i veľmi vysokým teplotám.

Ceny na Kajmanských ostrovoch

Oficiálnym platidlom na Kajmanských ostrovoch je kajmanský dolár. Platiť môžete bez problémov aj americkými dolármi, no naspäť vám vydajú domácu menu. Bankomatov je tu dostatok a platiť môžete tiež platobnými kartami - to sa však týka len vybraných reštaurácií a hotelov.

Ceny na Kajmanských ostrovoch sú pomerne dosť vysoké. Je to preto, že ešte stále ide o veľmi exkluzívnú destináciu a takmer všetko tovar sem musia dovážať. Za kávu dáte zhruba 5 amerických dolárov, pivo kúpite za 6-8 dolárov a hlavné jedlo v reštaurácii začína na sume 20 dolárov.

Hľadáte lacné ubytovanie na Kajmanských ostrovoch? Za noc v hoteli dáte približne 100 dolárov pre dvoch. Odporúčame rezervovať ubytovanie cez Pelikán, kde si viete porovnať ceny luxusných hotelov i jednoduchších apartmánov.

Chcete si požičať auto na Kajmanských ostrovoch? Urobte tak v predstihu a auto si vyzdvihnete už hneď po príchode na letisko.

Aktuálny čas na Kajmanských ostrovoch

Na Kajmanských ostrovoch je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Kajmanské ostrovy

Pred cestou na Kajmanské ostrovy nie je potrebné žiadne špeciálne očkovanie. Odporúča sa však absolvovať očkovanie proti žltačke typu A a B a brušnému týfusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Kajmanských ostrovoch

10 zaujímavostí o Kajmanských ostrovoch

1
Kajmanské ostrovy sú tzv. britské zámorské územie pozostávajúce z 3 ostrovov v západnom Karibskom mori
2
Populácia Kajmanských ostrovov je niekde medzi 60 až 70-tisíc obyvateľov
3
Priemerná dĺžka života je tu zdravých 82 rokov
4
Na ostrovoch neexistuje daňový systém a tým pádom lákajú množstvo firiem z celého sveta
5
Napriek svojej veľkosti sú tu 4 letiská
6
Ostrovy majú rozlohu 259 kilometrov štvorcových
7
Mesto Bodden bolo kedysi hlavným mestom a údajne získalo svoj názov vďaka veľkému množstvu obyvateľov s priezviskom „Bodden“
8
Národným symbolom Kajmanských ostrovov je korytnačka zelená
9
Oficiálnym jazykom Kajmanských ostrovov je angličtina
10
Priemysel krajiny pozostáva z cestovného ruchu, finančníctva, nábytku a stavebných materiálov