Skip to main content

Lacné letenky Malta

Akciové letenky na Maltu

Zaujímavé info o Malte

Hľadáte lacnú letenku na Maltu? Ubytovanie blízko centra? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut či poistenia.

Malta je veľmi obľúbenou destináciou Slovákov. Lacné letenky na Maltu najčastejšie rezervujete z Bratislavy, Viedne, Budapešti a z Prahy. Priamy let na Maltu prevádzkujú letecké spoločnosti Ryanair (Bratislava), Laudamotion (Viedeň), Wizz Air (Budapešť, Viedeň), Air Malta (Viedeň) a Czech Airlines (Praha). Priamy let trvá okolo dve a pol hodiny. Z našich končín sa na Maltu lieta na letisko Malta International Airport (Malta Luqa).

Dovolenka na Malte je dobrou voľbou kvôli krásnym plážam, ale aj vďaka histórii tejto malej ostrovnej krajiny. Na architektúru tu mali vplyv už starí rimania, neskôr ale aj taliani a briti. Práve od britov Malta získala nezávislosť ešte len pred pol storočím.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Malte

Cestovné doklady Malta

Pri cestovaní na Maltu vám stačí platný pas alebo občiansky preukaz. Platnosť dokladu musí byť aspoň 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie na Malte

Malta má horúce a suché letá. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 27 °C, ktorá sa však počas dňa šplhá oveľa vyššie. Zimy sú teplé a mierne. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 13 °C. Počas zimy zvykne spŕchnuť. Najviac zrážok padne v novembri s priemernými zrážkami 108,6 mm.

Kedy je teda správny čas pre dovolenku na Malte? Ak si chcete užiť more, ideálnym obdobím pre vás bude máj až október, kedy je teplota mora ideálna na kúpanie (15 °C – 27 °C).

Ceny na Malte

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou nemusíte zamieňať.

Hľadáte hotel na Malte? Lacnejšie ubytovanie vás vyjde už od 25 – 30 EUR osoba/noc. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Malta má veľmi dobrý systém verejnej dopravy. Hoci by ste na Malte márne hľadali železnice, prepravu zabezpečujú typické žlto-červené autobusy. Autobusové linky začínajú aj končia v hlavnom meste Valletta. Lístok si môžete zakúpiť aj u šoféra. Počas leta stojí jednorazový lístok dve eurá. Platí dve hodiny. Nočný lístok stojí tri eurá. Veľmi výhodný je neobmedzený lístok na 7 dní, ktorý stojí okolo 21 EUR. Viac informácii o doprave sa dozviete priamo na stránke prepravcu. Lodnú prepravu medzi ostrovmi Malta, Gozo a Comino zabezpečujú trajekty.

Ak chcete preskúmať Maltu vo vlastnej réžii, požičajte si auto. Šoférovanie na Malte je v zásade nekomplikované. Len si musíte zvyknúť na neprispôsobivým maltských šoférov a na jazdu po ľavej strane vozovky. Auto vám odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Maltu

Malta vyžaduje od návštevníkov nasledovné povinné očkovania: tetanus, záškrt a detská obrna. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Na Malte sa neposkytuje bezplatná zdravotná pomoc. Je preto nutné zobrať si so sebou doklad o komerčnom poistení v cudzine, prípadne Európsky preukaz zdravotného poistenia – EHIC.

Aktuálny čas na Malte

Malta sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

Tipy, čo treba vidieť na Malte

10 zaujímavostí o Malte

1
Malta je súostrovím s najväčšími ostrovmi: Malta, Gozo a Comino. Zvyšné menšie ostrovčeky súostrovia sú neobývané
2
Počet obyvateľov Malty je približne 450 000
3
Po 150 rokov britskej nadvlády získala Malta nezávislosť v roku 1964
4
Malta je obľúbenou filmovou lokáciou pre hollywoodske produkcie. Natáčal sa tu napríklad Gladiátor, Trója či televízny seriál Game of Thrones
5
Bielo-červenú vlajku Malty zdobí britské vyznamenanie Jurajov kríž. Toto udelil Malte britský kráľ Juraj VI. v roku 1942 za statočnosť, ktorú Malťania prejavili v bitke o Maltu počas druhej svetovej vojny
6
Rozloha krajiny je okolo 316 km2. Malta tak patrí medzi najmenšie krajiny sveta
7
Malta má dva úradné jazyky: maltský a anglický jazyk
8
Napriek tomu, že Malta nie je viac britskou kolóniou. Na súostroví sa stále šoféruje na „nesprávnej strane“ auta
9
Hoci Malta ohuruje architektúrou a prekrásnymi plážami, nenájdete tu lesy, hory či rieky
10
Medzi najkrajšie pláže na Malte patria: Blue Lagoon, Golden Bay či Mellieha
Boli informácie na tejto stránke užitočné?