Skip to main content

Lacné letenky Martinik

Akciové letenky

Martinik

„Nikdy som nič krajšie nevidel,“- povedal Krištof Kolumbus, keď sa tu v roku 1502 vylodil. Nám Martinik pripadá ako ostrov, ktorý bol stvorený pre dokonalú dovolenku. Po vulkanickej aktivite tu ostali sopečné hory, ktoré lemujú celé pobrežie, a pod ktorými sa ukrývajú krásne a fotogenické pláže Malých Antíl, vďaka kolonizátorom cítiť všade Francúzsko a vo vzduchu všade visí „La vie est belle!“

Ostrov kvetov, ako ho domáci nazývajú, uspokojí aj tých najnáročnejších dovolenkárov. Je ako kvapka francúzskeho šarmu uprostred Karibského mora. Pobrežie vám sčasti môže pripomínať skôr Francúzsku riviéru, no nenechajte sa pomýliť. Martinik je koktejlom živelnosti a francúzskej elegancie a je plný tropických chutí a vôní. A keď si pozriete riadky nižšie, pochopíte, že je absolútne jedinečný.

Martinik je súčasťou tzv. Francúzskych Antíl. Svojim zriadením a kultúrou majú bližšie k Európe, než ku Karibiku, no takéto pláže by ste v Európe hľadali márne. A má to všetko ešte jednu veľkú výhodu. Celý tento ostrov ponúka nezvyčajnú rôznorodosť krajiny: pláže s jemným pieskom a tyrkysovou vodou, tropické lesy.

Lacné letenky na Martinik sa objavujú najmä z Budapešti, Viedne, ale aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM a Austrian Airlines s jedným prestupom v Paríži. Priemerná dĺžka letu na Martinik je 15 hodín. Medzinárodné letisko (Martinique Aimé Césaire International Airport) sa nachádza v meste Fort-de-France (FDF).

Viac Zobraziť menej

Martinik

Fort de France

Francúzska pevnosť. Tak znie doslovný preklad hlavného mesta s názvom Fort de France. Žije v ňom približne 100-tisíc obyvateľov, čo je asi štvrtina z celkového počtu obyvateľov tohto ostrova. Jeho základy boli položené ešte v roku 1640.

Obľúbeným miestom návštevy je napríklad miestny park La Savane alebo prístav Saint Louis. Centrum tvoria rušné obchodné zóny a úzke uličky lemované typickými budovami s balkónmi zdobené liatinovým zábradlím, ktoré si určite prejdite pešo.

Martinik je jednou z najnavštevovanejších destinácií Karibiku. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je čoraz viac obľúbenou destináciou. Lacné letenky na Martinik sa objavujú najmä z Budapešti, Viedne, ale aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM a Austrian Airlines s jedným prestupom v Paríži. Priemerná dĺžka letu na Martinik je 15 hodín. Medzinárodné letisko (Martinique Aimé Césaire International Airport) sa nachádza v meste Fort-de-France (FDF)

Užitočné info o Martiniku

Vízum Martinique szigetére

Ha Martinique szigetére utazol, elég, ha érvényes a személyi igazolványod, de nem árt, ha magadnál tartod az útleveledet is. Az útleveled elvárt érvényessége a hazatérés időpontjától számított legalább 6 hónap. A gyerekeknek saját útlevélre van szükségük.

Az időjárás Martinique szigetén

Martinique-en mérsékleten trópusi az éghajlat, két időszak váltakozik: az esős és a száraz. Az átlaghőmérséklet 25-30 °C körüli, a tenger hőmérséklete pedig 25-28 °C között mozog. a levegő páratartalma 77-88%-os. Alapjában véve két évszak váltakozik a szigeten: februártól júniusig tart a száraz időszak, júliustól januárig pedig az esős évszak. Heves esőzésekre és ciklonok kialakulására ebben a térségben szeptembertől októberig lehet számítani.

A martinique-i árak

Martinique Franciaország tengerentúli megyéje, ezért személyi igazolvánnyal is utazhatsz! A biztonság kedvéért azért vidd magaddal az útleveledet is, hátha úgy döntesz, felfedezed a szigeten kívüli világot is. A szigeten használatos pénznem az euró. A helyiek főként franciául beszélnek, a szállodák és üdülőközpontok területén azonban megértik az angolt is.

Szállodát keresel a Karib-térségben? Az óriási kínálatban könnyű elveszni. A szállások árát ellenőrizheted a Pelikán oldalán, ahol akár foglalhatsz is.

Érdemes a repülőtéren autót kölcsönöznöd. A foglalást elintézheted a Pelikán oldalán is.

Védőoltások a Martinique-ba való utazás előtt

Martinique egészségügyi ellátása magas színvonalú. Minél nagyobb városról van szó, annál kiválóbb mind az állami, mind a magánkórházak felszereltsége. Az orvosok szakképzettek. Nincs szükség különleges védőoltás beadására.

Mennyi az idő Martinique szigetén?

Martinique-en 5 órával kevesebb az idő, mint Magyarországon.

Tipy, čo treba vidieť na ostrove Martinik

10 zaujímavostí o Martiniku

1
Francúzština je oficiálny jazyk Martiniku, avšak veľmi používaný je aj kreolský jazyk Antíl
2
Martinik je pomerne hornatý ostrov, najvyšší bod má 1397 m.n.m a volá sa Mont Pelée
3
Najobľúbenejšie jedlo sa volá Columbus, je to kari kura s korením zo Srí Lanky
4
Až 80% obyvateľstva je katolíckeho vierovyznania
5
Najväčšími exportnými artiklami sú banány, rum, ananás a petrolejové produkty
6
Predtým než Krištof Kolumbus pomenoval Martinik tak ako ho poznám dnes, ostrov niesol označenie Jouanacaëra-Matinino – čo v preklade znamená ostrov mýtov
7
Ostrov sa dostal dvakrát pod správu Anglicka, a to ešte za čias Napoleona
8
Martinik má svoj vlastný dažďový prales
9
Najpočetnejšiu časť etnických skupín Martiniku tvoria Afričania resp. ich potomkovia, až 84%
10
Martinik žije najmä z turizmu, ktorý tvorí viac než tri štvrtiny príjmov
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)