Skip to main content

Lacné letenky Martinik

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

„Nikdy som nič krajšie nevidel,“- povedal Krištof Kolumbus, keď sa tu v roku 1502 vylodil. Nám Martinik pripadá ako ostrov, ktorý bol stvorený pre dokonalú dovolenku. Po vulkanickej aktivite tu ostali sopečné hory, ktoré lemujú celé pobrežie, a pod ktorými sa ukrývajú krásne a fotogenické pláže Malých Antíl, vďaka kolonizátorom cítiť všade Francúzsko a vo vzduchu všade visí „La vie est belle!“

Ostrov kvetov, ako ho domáci nazývajú, uspokojí aj tých najnáročnejších dovolenkárov. Je ako kvapka francúzskeho šarmu uprostred Karibského mora. Pobrežie vám sčasti môže pripomínať skôr Francúzsku riviéru, no nenechajte sa pomýliť. Martinik je koktejlom živelnosti a francúzskej elegancie a je plný tropických chutí a vôní. A keď si pozriete riadky nižšie, pochopíte, že je absolútne jedinečný.

Martinik je súčasťou tzv. Francúzskych Antíl. Svojim zriadením a kultúrou majú bližšie k Európe, než ku Karibiku, no takéto pláže by ste v Európe hľadali márne. A má to všetko ešte jednu veľkú výhodu. Celý tento ostrov ponúka nezvyčajnú rôznorodosť krajiny: pláže s jemným pieskom a tyrkysovou vodou, tropické lesy.

Lacné letenky na Martinik sa objavujú najmä z Budapešti, Viedne, ale aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM a Austrian Airlines s jedným prestupom v Paríži. Priemerná dĺžka letu na Martinik je 15 hodín. Medzinárodné letisko (Martinique Aimé Césaire International Airport) sa nachádza v meste Fort-de-France (FDF).

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Fort de France

Francúzska pevnosť. Tak znie doslovný preklad hlavného mesta s názvom Fort de France. Žije v ňom približne 100-tisíc obyvateľov, čo je asi štvrtina z celkového počtu obyvateľov tohto ostrova. Jeho základy boli položené ešte v roku 1640.

Obľúbeným miestom návštevy je napríklad miestny park La Savane alebo prístav Saint Louis. Centrum tvoria rušné obchodné zóny a úzke uličky lemované typickými budovami s balkónmi zdobené liatinovým zábradlím, ktoré si určite prejdite pešo.

Martinik je jednou z najnavštevovanejších destinácií Karibiku. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je čoraz viac obľúbenou destináciou. Lacné letenky na Martinik sa objavujú najmä z Budapešti, Viedne, ale aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM a Austrian Airlines s jedným prestupom v Paríži. Priemerná dĺžka letu na Martinik je 15 hodín. Medzinárodné letisko (Martinique Aimé Césaire International Airport) sa nachádza v meste Fort-de-France (FDF)

Užitočné info o Martiniku

Víza na ostrov Martinik

Na vstup na ostrov Martinik by vám mal stačiť občiansky preukaz, avšak odporúča sa vziať si so sebou cestovný pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie na ostrove Martinik

Podnebie Guadeloupe je mierne tropické, striedajú sa tu dve obdobia: dažďov a sucha. Priemerná teplota sa celoročne pohybuje okolo 25-30°C, more má teplotu medzi 25°C a 28°C a vlhkosť vzduchu je niekde medzi 77% a 85%. V podstate sa tu striedajú dve sezóny: od februára do júna je obdobie sucha. Obdobie dažďov – od júla do januára. Prudké dažde a možnosť tvorby cyklónov v tejto oblasti je od septembra do októbra.

Ceny na Martiniku

Martinik je súčasťou zámorského departmentu Francúzska, preto sem môžete vycestovať aj na občiansky preukaz! Pre istotu si ale vezmite aj cestovný pas, budete predsa chcieť absolvovať aj nejaké výlety mimo ostrova. Peniaze zamienať nemusíte, platí sa tu eurami. Dohovoríte sa najmä po francúzsky, no v hoteloch a rezortoch aj anglicky.

Hľadáte hotel v Karibiku? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou na Martinik

Zdravotná starostlivosť na Martiniku je na vysokej úrovni. Čím väčšie mesto, tým lepšie vybavenie zariadenia ponúkajú. Veľmi dobrú úroveň dosahujú štátne i súkromné zariadenia. Lekári sú kvalifikovaní. Žiadne špeciálne očkovanie sa od turistov nevyžaduje.

Aktuálny čas na Martiniku

Na Martiniku je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na ostrove Martinik

10 zaujímavostí o Martiniku

1
Francúzština je oficiálny jazyk Martiniku, avšak veľmi používaný je aj kreolský jazyk Antíl
2
Martinik je pomerne hornatý ostrov, najvyšší bod má 1397 m.n.m a volá sa Mont Pelée
3
Najobľúbenejšie jedlo sa volá Columbus, je to kari kura s korením zo Srí Lanky
4
Až 80% obyvateľstva je katolíckeho vierovyznania
5
Najväčšími exportnými artiklami sú banány, rum, ananás a petrolejové produkty
6
Predtým než Krištof Kolumbus pomenoval Martinik tak ako ho poznám dnes, ostrov niesol označenie Jouanacaëra-Matinino – čo v preklade znamená ostrov mýtov
7
Ostrov sa dostal dvakrát pod správu Anglicka, a to ešte za čias Napoleona
8
Martinik má svoj vlastný dažďový prales
9
Najpočetnejšiu časť etnických skupín Martiniku tvoria Afričania resp. ich potomkovia, až 84%
10
Martinik žije najmä z turizmu, ktorý tvorí viac než tri štvrtiny príjmov