Skip to main content

Lacné letenky Montserrat

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Karibský ostrov zdieľa rovnaký názov s oblasťou v Katalánsku, ale to je všetko, čo spolu zdieľajú. Ostrov objavil kedysi dávno Krištof Kolombus a pomenoval ho podľa vápencovej hory a katalánskej národnej svätyne Montserrat. Montserrat je Zámorským územím Veľkej Británie.

Montserrat je známy aj ako karibský smaragdový ostrov. Hovorí sa, že kombinuje írske dedičstvo, dažďové pralesy a vplyv Pompejí. Kedysi bývalo v hlavnom meste Plymouth asi 12-tisíc obyvateľov, avšak po erupcii sopky, až dve tretiny ľudí utiekli. Našťastie, nikto nebol zranený a tak sa zopár obyvateľov vrátilo do svojich domov späť. Dnes má Montserrat 5 tisíc obyvateľov.

Polovica ostrova je však ľudoprázdna a vo vzduchu cítiť síru. Druhá polovica ostrova je svieža, zelená a ponúka všetko, čo hľadá turista na karibskej dovolenke.

Hľadáte lacné letenky na Montserrat? Odporúčame na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air Canada, Air France, Austrian Airlines, British Airways alebo Air Canada. Najrýchlejšia cesta na ostrov smeruje cez Paríž na Martinik alebo Guadeloupe a odtiaľ letecky alebo loďou.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Montserrate

Cestovné doklady a víza na ostrov Montserrat

Pri ceste na ostrov Montserrat nepotrebujete víza, postačí vám platný cestovný pas. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Počasie na ostrove Montserrat

Pre Montserrat je typická veľmi horúca karibská klíma s priemernými teplotami okolo 25-28 stupňov Celzia celoročne. Obdobie dažďov trvá od júla do októbra, pomerne časté však môžu byť silné erupcie sopiek a stáva sa, že je ostrov pre turistov úplne nedostupný a do pobrežných vôd často nesmú ani jachty a lode.

Ceny na Montserrate

Oficiálnym platidlom na ostrove Montserrat východokaribský dolár, platiť však možno aj americkými dolármi.

Ceny na ostrove Montserrat sú pomerne vysoké v porovnaní so Slovenskom. Za jedlo pre dvoch v reštaurácií zaplatíte pokojne aj 50 dolárov. Káva vás vyjde na 2-5 dolárov a fľaša vody stojí menej ako dolár.

Hľadáte lacné ubytovanie na Montserrate? Odporúčame porovnať ceny a rezervovať cez Pelikán. Nájdete tu luxusné hotelové značky, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch.

Chcete si požičať auto na Montserrate? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas na ostrove Montserrat

Na Montserrate je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Montserrat

Pred cestou na Montserrat nie je potrebné žiadne špeciálne očkovanie. Stačí si postrážiť všetky povinné očkovania, ktoré sú aj na Slovensku. Pri cestovaní do exotiky odporúčame zvážiť očkovanie proti žltačke typu A a B a brušnému týfusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na ostrove Montserrat

10 zaujímavostí o ostrove Montserrat

1
Montserrat je tzv. Britské zámorské územie nachádzajúce sa v Karibiku
2
Populácia Montserratu je zhruba 5-tisíc ľudí. Na ostrove žilo niekoľkonásobne viac ľudí, avšak po erupcii v roku 1995 mnohí utiekli
3
Terén je tu prevažne hornatý s aktívnou sopkou na juhu ostrova
4
Úradným jazykom Montserratu je angličtina
5
Hlavným odvetvím krajiny je cestovný ruch. Vyrába sa tu však aj rum, textil a elektronické výrobky
6
Ostrov má rozlohu len 102 kilometrov štvorcových
7
Plymouth bol kedysi hlavným mestom, po nešťastnom výbuchu sopky sa ním stalo mesto Brades, kde žije zhruba tisíc obyvateľov
8
Montserrat je jedinou krajinou okrem Írska, ktorá uznáva Deň svätého Patrika ako sviatok
9
Ostrov je často označovaný za „smaragd Karibiku“, kvôli jeho podobnosti s Írskom
10
Medzinárodný volací kód pre túto slnečnú krajinu je +1664