Skip to main content

Lacné letenky Terceira (Azory)

Portugalsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Terceira Island

Zaujímavé info o Terceira Island

Nazývajú ich Havajom stredného Atlantiku, plného tajomstiev a dobrodružstiev. Pozorovanie veľrýb, plachtenie, potápanie sa, turistika či kanoe sú tu na dennom programe domácich i turistov. Miesto ponúka skvelé podmienky na surfovanie a iné vodné športy. Zelenú krajinu si môžete vychutnať z úrovne konského chrbta, na bicykli a pre odvážlivcov i z vtáčej úrovne – paragliding. Úhadli ste, hovoríme o Azorských ostrovoch.

Najľahšie dostupné z našich končín sú ostrovy São Miguel (Ponta Delgada) a Terceira. A práve zelená krajina z Azorských ostrovov ostrova Terceira je vyšperkovaná početnými jazierkami, krátery a divokými útesmi. Aj keď nie ste náruživí turisti, ľahko vás zláka k peším výletom, za ktoré budete odmenení nádhernými výhľadmi. Jedným z vrcholov tunajšieho menu je však výprava do samého vnútra sopky.

Lacné letenky na ostrov Terceira viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Ideálne letecké spojenie zabezpečuje letecká spoločnosť TAP Air Portugal s jedným prestupom v Lisabone.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Azorských ostrovoch

Aké cestovné doklady potrebujem do Portugalska?

Pri cestovaní do Portugalska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie na Azorských ostrovoch

Portugalsko ležiace na juhozápade európskej pevniny, obmývané Atlantickým oceánom je krajinou, kde môžete stráviť krásnu slnečnú dovolenku pri mori takmer po celý rok. Pobrežné oblasti Portugalska majú stredomorské podnebie s teplými letami. Extrémne horúčavy však nehrozia, pretože ich mierni neustály vánok prichádzajúci od Atlantického oceánu. Zimy sú zase mierne a prinášajú dažďové zrážky. Počasie výrazne ovplyvňuje Golfský prúd, Atlantický oceán a Stredozemné more.

Azory majú mierne, veľmi príjemné vlhké podnebie. Radia sa medzi subtropické ostrovy, ktoré si práve v Atlantickom oceáne vyslúžili povesť stabilného jarného počasia, kde denné teploty kolíšu okolo 20-tich stupňov Celzia. Azory teda právom nesú pomenovanie: ostrovy večnej jari.

Ceny na Azorských ostrovoch

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Hľadáte hotel v Ponta Delgada? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať Azory autom, odporúčame vám ho požičať v predstihu už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas na Azorských ostrovoch

Na Azoroch je o dve hodiny menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Azorských ostrovoch

10 zaujímavostí o Azorských ostrovoch

1
Ostrovy vulkanického pôvodu sú súčasťou stredoatlantického chrbta, najdlhšieho pohoria na Zemi, ktoré sa nachádza pod hladinou Atlantického oceánu
2
Azorské ostrovy patria medzi tzv. najvzdialenejšie regióny Európskej únie
3
Takmer všetky živočíchy, ktoré dnes na ostrovoch nájdete, sem priviezli Portugalci
4
Teplo Zeme tu využívajú na prípravu pokrmu nazývaného cozido nas caldeiras. Ide o zmes niekoľkých druhov mäsa a zeleniny, ktorá sa s využitím geotermálnej energie varí približne 7 hodín
5
Azorské ostrovy patria medzi najlepšie miesta na pozorovanie delfínov a veľrýb a to nielen v Európe, ale na celom svete
6
Každý z deviatich hlavných ostrovov Azorov má okrem oficiálneho pomenovania aj svoju farebnú prezývku
7
Azorské ostrovy tak majú síce prezidenta i hlavné mesto, no formálne spadajú pod Portugalsko
8
Na Azorských ostrovoch môžete nájsť najstaršiu a vlastne aj jedinú čajovníkovú plantáž v Európe
9
Hotel Monte Palace s 88 izbami, reštauráciou, nočným klubom, kaderníctvom, či vlastnou bankou, už od roku 1989 neprivítal žiadneho hosťa. Je schátralou atrakciou
10
Sopka Sete Cidades je jedným z najkrajších miest celých Azorských ostrovov. Ide o azda najaktívnejšiu sopku oblasti, ktorej vrchol tvorí 5 km široká kaldera s okrajovými stenami, vysokými viac ako 500 metrov