Skip to main content

Lacné letenky Bohol

Filipíny - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Tagbilaran

Zaujímavé info o Meste Tagbilaran

Čokoládové hory, krásne pláže, najmenšia opička na svete a plávanie s korytnačkami. Bohol je rovnako ako jeho filipínsky sused Cebu mimoriadne dobrodružný ostrov. Za jeden deň na ostrove stihnete niekedy viac, ako počas týždňovej dovolenky niekde pri Stredozemnom mori.

Dostať sa na ostrov Bohol možno viacerými spôsobmi. Napríklad vnútroštátnym letom z hlavného mesta Filipíny, Manily alebo trajektom resp. rýchloloďou zo susedného ostrova Cebu.

Priamy let na Bohol z našich končín neexistuje. Veľmi komfortne však možno letieť napríklad na spomínaný ostrov Cebu, alebo do Manily a odtiaľ ďalej nízkonákladovými dopravcami alebo lodnou dopravou. Na Filipíny viete rezervovať letenky z našich končín so spoločnosťami ako EVA Air, Emirates či China Eastern.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Filipínach

Potrebujem víza na Filipíny?

Vstup do krajiny bez víz, ak pobyt neprekročí 30 dní. SR má s Filipínami uzatvorenú dohodu o bezvízovom styku pre držiteľov diplomatických a služobných pasov. Podmienkou vstupu do krajiny je platnosť pasu najmenej 6 mesiacov po plánovanom odchode z krajiny a spiatočná letenka, resp. letenka do nasledujúcej destinácie.

Aké je počasie na Filipínach?

Za hlavnú sezónu sa považuje obdobie medzi decembrom až aprílom. Pre väčšinu krajiny je to obdobie sucha. Mnoho rezortov ceny až strojnásobí v období okolo Nového roka a pred Veľkou nocou. Od mája do novembra zažijete stúpajúce teploty predznamenávajúce príchod obdobia dažďov okolo Manily aj inde.

Aká mena sa používa pri platení na Filipínach?

Na Filipínach sa ako mena používa filipínske peso (filipínsky: piso). Jeho medzinárodnou skratkou je PHP. Jedno peso = 100 sentima (sentimos). Bežne sú k dispozícii mince 1, 5, 10, 25 centavos a 1,2 a 5 pesos. Bankovky potom majú hodnotu 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 pesos.

Cudzie meny sa v bežnom maloobchodnom, ale aj veľkoobchodným platobnom styku, nepoužívajú. Odporúčanými a dlhodobo uznávanými menami v medzinárodnom obchodnom a platobnom styku sú americké dolára a japonské jeny. Spoľahlivé zmenárne hľadajte najmä vo veľkých obchodných centrách. Banky používajú väčšiu zrážku za svoje služby a v hoteloch býva kurz rovnako nepriaznivý. Preto sa odporúča vymieňať peniaze v zmenárňach, len pozor na podvodníkov a falošné bankovky. Platobné a kreditné karty sú bežným platobným prostriedkom.

Hľadáte hotel na Filipínach? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny hotelov sa pohybujú od 100 do 300 USD. Samozrejme niektorí turisti, ktorí chcú ušetriť a nevadí im horšie ako hotelová "kvalita", môžu využiť aj lacnejšie hotely, kde sa ceny za izbu pohybujú okolo 30 USD. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas na Filipínach?

Na Filipínach je o 7 hodín viac ako na Slovensku.

Aké očkovania sa odporúčajú pred vstupom na Filipíny?

Povinné nie je žiadne očkovanie, pri cestovaní sa doporučuje očkovanie proti žltačke. Riziko malárie je v turistických oblastiach Filipín (Manila, Boracay, Mindoro) relatívne malé, profylaxia antimalarikami je na individuálnom zvážení každého cestovateľa.

Tipy, čo treba vidieť na ostrove Bohol

10 zaujímavostí o Filipínach

1
Filipíny sú bývalou kolóniou Španielska
2
Po anglicky tu vie takmer každý – aj maličké deti už ovládajú základy a dokonca aj 80 ročné babičky sa s Vami bez problémov v angličtine porozprávajú
3
Filipíny tvorí 7107 ostrovov, z tohto počtu je 2000 neobývaných a 2500 nemá ani pomenovanie
4
Na tisícky rokoch starých terasách sa pestuje viac ako 100 druhov ryže. Najznámejšie sú ryžové terasy v Banaue v provincii Ifugao
5
Druhé najhlbšie miesto v oceáne sa nachádza na Filipínach. Namerali tam hĺbku 10 497 metrov a nazýva sa Mindanajská, alebo filipínska priekopa
6
Hlavným jazykom je tzv. “tagalog” čiže filipínsky jazyk, avšak na každom ostrove majú ešte kopec ďalších vlastných dialektov
7
Filipínska kuchyňa je predovšetkým o pokrmoch z ryže – ryžu jedia na raňajky, obed aj večeru
8
Ľudoví liečitelia sú na Filipínach bežný zjav. Ich výskyt je zjavný hlavne v chudobných častiach krajiny, kde platená zdravotná starostlivosť je pre väčšinu ľudí takmer nedostupná
9
Najväčšia perla na svete bola nájdená neďaleko ostrova Palawan v roku 1934
10
Z 500 druhov koralov, ktoré sú známe na celom svete, 488 môžeme nájsť vo vodách Filipín