Skip to main content

Lacné letenky Ibiza

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Ibizu

Zaujímavé info o Ibize

Nekonečná párty, uvoľnená hippie nálada a najviac sexi ostrov Baleárov. To všetko je Ibiza. Ostrov, ktorý sa dostal do povedomia dovolenkárov ako destinácia, v ktorej hrá hlasno hudba, v ktorej stretnete dídžejskú smotánku sveta, jednoducho ostrov, ktorý musíte navštíviť ešte pred tridsiatkou. Neplatí to však úplne tak celkom.

O krásnych plážach Ibizy sa hovorí menej, pritom patria medzi tie najlepšie v Európe. Krištáľovo priezračná voda, skaly miešajúce sa s bielym pieskom a v pozadí píniové lesy a olivové háje. Odporúčame požičať si auto alebo motorku a vydať sa hľadať tú najkrajšiu pláž na „vlastnú päsť“. Ostrov rozlohou (571 km2) nepatrí medzi veľké útvary, avšak patrí do súostrovia Baleáry (ďalej Mallorca, Menorca a Formentera), ktoré sa týčia nad morskou hladinou asi 150 km východne od španielskej pevniny.

Ibiza je veľmi obľúbenou destináciou Slovákov. Lacné letenky na Ibizu viete rezervovať napríklad z Viedne, odkiaľ prevádzkuje priame lety spoločnosť Laudamotion (Ryanair), prípadne z Budapešti, odkiaľ na Ibizu viete letieť rýchlo aj s aerolinkami Wizz Air. S jedným prestupom sa z Viedne na Ibizu dostanete so spoločnosťou Eurowings alebo Vueling. Priamy let na Ibizu trvá približne 2 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Ibize

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Počasie na Ibize

Na ostrove Ibiza je podobne ako na ostatných Baleárskych ostrovoch stredomorské podnebie, kde prevládajú dlhé, teplé a slnečné letá a mierne zimy. Na Ibizu sa oplatí ísť na dovolenku od začiatku júna do konca septembra.

Najteplejšie mesiace sú júl a august s maximálnymi teplotami nad 30°C. V noci je na Ibize teplo nielen v kluboch ale aj vonku, kde teplota zriedkakedy klesne pod 20°C. Dážď vás na letnej dovolenke na Ibize s najväčšou pravdepodobnosťou nezastihne.

More pri plážach Ibize je v lete veľmi teplé a na niektorých miestach dosahuje 25°C. Aj neotužilí si tu môžu zaplávať v teplom mori od mája do konca októbra.

Ceny na Ibize

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel na Ibize? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Pozor na ceny vstupného na diskotékach. V najlepších kluboch necháte za vstupné od 50 eur až pokojne k trojciferným číslam.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie mesta či ostrov na vlastnú päsť, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas na Ibize

Na Ibize je rovnaký čas, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Ibize

10 zaujímavostí o Španielsku

1
Španielskym národným športom sú okrem futbalu aj býčie zápasy (corrida de torros). Modernú podobu začali v mestečku Ronda v roku 1784
2
Španielčina je druhý najrozšírenejší jazyk na svete
3
Takmer polovica olivového oleja a 75% šafránu je vyprodukovaných práve v Španielsku
4
Slávna Paella, ktorú takmer v celom Španielsku podávajú s morskými plodmi, vznikla pôvodne vo Valencii, kde dodnes robia paellu so zeleninou, mäsom (kačka/králik) a slimákmi
5
Barcelona má svoj vlastný valentínsky sviatok, na deň svätého Juraja (23. apríl) bolo zvykom vymeniť si ružu a knihu s milovanou osobou
6
Španieli vlastnia viac automobilov ako mobilných telefónov
7
Španielsko je jediná krajina v Európe, kde sa pestujú banány
8
Espaňa alebo Spain pochádza zo slova Ispania, čo znamenalo územie zajacov
9
Ak budete chcieť ísť na obed v Španielsku o pol dvanástej, rovno na to zabudnite. Obed sa podáva okolo 2-3. h poobede a večera až o 21-22. h, takže na párty sa dostanete až po polnoci. Niektoré diskotéky otvárajú až o 2. h ráno
10
Fanúšikovia slávneho katalánskeho klubu FC Barcelona sa prezývajú Culés, čo v preklade znamená zadky