Skip to main content

Lacné letenky Korfu

Grécko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Korfu

Zaujímavé info o Korfu

Ostrov Korfu nájdete neďaleko gréckeho a albánskeho pobrežia, vyše 100 kilometrov od „opätku“ Apeninského polostrova. Korfu sa zvykne označovať aj ako zelený ostrov alebo smaragd Iónskeho mora, a to vďaka bujnej vegetácii, ktorej dominuje množstvo nádherne zelených olivových stromov.

Neveľký grécky ostrov si kedysi zamilovala aj samotná cisárovná Sissi, ktorá tu mala svoju letnú rezidenciu. Dnes je Korfu dovolenkovým rajom, ktorého sýtomodré zálivy sú priam stvorené na oddych a šnorchlovanie.

Ukrátení tu však nebudú ani milovníci histórie! Korfu sa totiž pýši mnohými historickými pamiatkami, v ktorých rozpoznáte vplyv niekdajšej benátskej, britskej či francúzskej nadvlády. Tradičné dedinky v zelených kopcoch, starobylé kláštory, podmanivé morské jaskyne a zálivy… Korfu je destinácia, ktorá nikdy „nevyjde z módy“.

Ostrov je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov, ktorí tu radi trávia svoje letné dovolenky. Lacné letenky na Korfu najčastejšie kúpite z Bratislavy a Budapešti. Priemerná dĺžka letu je približne 1 hodina a 45 minút bez prestupu. S prestupom môžete letieť aj s odletom z Košíc, odkiaľ lieta spoločnosť SmartWings.

Priamy let z Bratislavy prevádzkuje pre Slovákov letecká spoločnosť Ryanair a z Budapešti letecká spoločnosť Wizz Air. Okrem vyššie uvedených spoločností využívajú Slováci aj letecké spoločnosti Air Berlin a Aegean Airlines, ktoré lietajú na Korfu z Viedne.

Príletovým letiskom na Korfu je medzinárodné letisko Ioannis Kapodistrias. Užitočné info Víza na Korfu – Pri cestovaní na tento ostrov nepotrebujete

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Korfu

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Grécka?

Na vstup do Grécka nepotrebujete vízum. Vzhľadom na to, že Grécko je členom Európskej únie, môžu Slováci cestovať do Grécka s platným pasom alebo občianskym preukazom.

Počasie na Korfu

Pre Korfu je príznačné subtropické podnebie. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 25 °C. Najchladnejším mesiacom je naopak január s priemernou teplotou 10 °C.

Kedy je teda dovolenka na Korfu správna voľba? Sezóna sa na ostrove začína od apríla-mája a trvá až do septembra-októbra.

Najideálnejším obdobím na návštevu však bude leto, kedy teplota mora dosahuje priemerne príjemných 21 °C. Najteplejšie bude more v júli s priemernou teplotou 25 °C.

Ceny na Korfu

Keďže národnou menou je euro, peniaze pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel na Korfu? Hotely v hlavnom meste Kerkyra môžu byť niekedy zbytočne predražené. Oplatí sa vám preto zvážiť ubytovanie aj v iných oblastiach ostrova. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejným spôsobom dopravy na ostrove sú autobusy. Modré autobusy premávajú po hlavnom meste Kerkyra a blízkom okolí. Zelené autobusy vás prepravia po celom Korfu.

Taxíky sú všeobecne drahším spôsobom prepravy, no sú pohodlné – dajú sa zohnať kdekoľvek a kedykoľvek. Šoféri však zvyčajne nezapínajú taxameter, preto sa s nimi dohodnite na fixnej sume prepravy ešte pred nasadnutím do taxíka.

Najpohodlnejším spôsobom prepravy po ostrove sú autá, ktorými sa dostanete kdekoľvek. A to aj na miesta nedostupné autobusom, akým je napríklad vrchol hory Pantokrator. Dopravné značenia po ostrove sú aj v angličtine, pre istotu si však vezmite si so sebou do auta mapu ostrova. Ak sa rozhodnete preskúmať okolie ostrova autom, oplatí sa vám požičať ho už priamo pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Hľadáte lacnú dovolenku na Korfu? V tom prípade vám odporúčame venovať pozornosť aktuálnej ponuke dovoleniek priamo na Pelikáne. Pri troche šťastia bude dovolenka na Korfu práve v zľave.

Aké očkovania sú povinné pred cestou do Grécka?

Grécko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. V horúcich letných mesiacoch je však potrebné chrániť sa pred úpalom a dodržovať pitný režim. Hoci voda z oficiálneho vodovodu je pitná, odporúčame piť radšej balenú vodu z obchodu.

Aktuálny čas na Korfu

Na Korfu je o jednu hodinu viac ako na Slovensku. Časový posun je teda +1 hodina.

Letecké štatistiky o Korfu

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Korfu za posledný týždeň stála iba 10,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Korfu je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Korfu

10 zaujímavostí o Korfu

1
Hoci je Korfu druhý najväčší ostrov v Iónskom mori, jeho dĺžka dosahuje len 64 kilometrov a šírka 32 kilometrov
2
Na Korfu sa nachádza približne 6000 rôznych druhov kvetov a rastlín, vrátane 55 druhov vzácnych divých orchideí
3
Ostrov je kolískou gréckeho vzdelania a kultúry. Na Korfu bola v roku 1824 založená prvá grécka univerzita – Iónska akadémia. Rovnako tu bolo založené prvé grécke moderné divadlo a opera
4
Korfu ovládali Benátčania od 14. storočia až do 18. storočia, kedy si ostrov podmanil Napoleon. Po porážke Napoleona sa Korfu stalo súčasťou britského impéria na celých 50 rokov, a to až do zjednotenia Grécka v roku 1864
5
V letovisku Sidari sa nachádza slávny Kanál lásky. Legenda hovorí, že kto ním prepláva, zaistí si nehynúcu lásku svojho milovaného
6
Na ostrove môžete nájsť 3 až 6 miliónov olivovníkov, čo zodpovedá 3 % svetovej produkcie olivového oleja. Niektoré z olivovníkov majú pritom vyše 400 rokov
7
Na ostrove sa narodil vojvoda z Edinburghu, manžel britskej kráľovnej Alžbety
8
Názov Korfu alebo po grécky Kerkyra je odvodený od mena nymfy Korkiry, dcéry boha riek Aesopoa. Podľa legendy sa do nej kedysi zamiloval Poseidon, boh mora, ktorý ju uniesol na tento ostrov
9
Britská správa ostrova priniesla na ostrov kriket – dodnes sa tu usporadúvajú medzinárodne zápasy kriketu
10
Korfu je ostrov s rekordným počtom pláži, nájdete ich tu až 119. Kam na Korfu? Najkrajšími plážami sú Paleokastritsa, Agios Gordios, Glyfada či Issos. Krásne piesočnaté pláže nájdete i v letovisku Sidari