Skip to main content

Lacné letenky Kos

Grécko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Kos

Zaujímavé info o Kose

Grécke ostrovy sa najmä v posledných rokoch radia k najžiadanejším turistickým destináciám v Európe. Svoju letnú dovolenku na nich trávia tí, ktorí hľadajú predovšetkým pohodu, slnko a čisté more. Jedným z ostrovov, ktorý rozhodne stojí za návštevu, je Kos, nadchne nielen plážové typy, ale aj milovníkov starobylých pamiatok.

Ostrov Kos patrí medzi tie najmenšie, ktoré v Grécku nájdete, vedľa takej Kréty vyzerá na mape ako malý hrášok. Ostrov ste schopný prejsť za jeden deň, má totiž len 40 kilometrov. Môže to teda vyzerať tak, že na Kose nebudete mať veľmi čo robiť. Každoročné húfy turistov však hovoria každý rok o opaku.

Ostrov Kos nie je u Slovákov tak populárny ako napríklad Rhodos a Kréta, napokona aj na ostrove najčastejšie počujete britskú angličtinu, holandčinu a nemčinu. Z našich končín doletíte na Kos doletíte zhruba za tri hodiny, leží totiž takmer nalepený na Turecko a geograficky to vyzerá, akoby ani Grécku nepatril.

Napokon Kos a Bodrum, turecké prístavné mesto, spája pravidelná lodná linka, na ktorej strávite len hodinku a pol. Kos žije len z turistického ruchu, preto sa hotelové rezorty snažia ponúknuť výborné služby. Hotely bývajú síce rozľahlé, ale ďaleko od seba. To, čo sem ženie turistov je však more. Na Kose nájdete jedny z najkrajších a najčistejších pláží v Grécku, ktoré nie sú preplnené, hoci hotely praskajú vo švíkoch. Na toto si Gréci dávajú pozor, a tak si za svoje ležanie pri mori zaplatíte, ale práve na Kose to má svoj význam.

Jednak si hotely platia upratovanie pláží a ich dohľad nad nimi, a potom to eliminuje stav, keď budete mať pocit, že na tú pláž už sa viac ľudí nezmestí. V mori môžete pokojne naraziť na na delfíny, morské korytnačky i na nádherné ryby, dohliadnete až na dno a horizont vám nebude rušiť žiadna budova, žiadna zátoka či obria kotviace loď.

Ostrov Kos nemá pravidelnú linku zo Slovenska. Lacné letenky na tento grécky ostrov preto musíme hľadať z iných odletových letísk. Ideálne letecké spojenie má Viedeň, Austrian Airlines ponúkajú priamy let trvajúci dve a pol hodiny, avšak v hlavnej sezóne si za letenky priplatíte. S jedným prestupom môžete na Kos letieť s aerolinkami Aegean, Olympic či Eurowings. Ani Budapešť nemá priame letecké spojenie.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kose

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Grécka?

Na vstup do Grécka nepotrebujete vízum. Vzhľadom na to, že Grécko je členom Európskej únie, môžu Slováci cestovať do Grécka s platným pasom alebo občianskym preukazom.

Počasie na Kose

Na Kose panuje typické stredomorské počasie. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 29 °C. Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 10 °C. Najviac prší v decembri, priemerné zrážky tu vtedy dosahujú až 97,60 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka na Kose tá správna voľba? V lete býva na gréckych ostrovoch mnoho turistov a teplota sa mnohokrát vyšplhá nad 35 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je preto marec až máj a september a október, kedy je zvyčajne ešte stále slnečno a teplo.

Aké sú ceny v Grécku?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Ceny potravín, reštaurácii a ostatných služieb sú len o niečo vyššie ako u nás. Samozrejme záleží kde a čo nakupujete.

Hľadáte hotel v Grécku? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR na osobu za noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Aké očkovania sú povinné pred cestou do Grécka?

Grécko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. V horúcich letných mesiacoch je však potrebné chrániť sa pred úpalom a dodržovať pitný režim. Hoci voda z oficiálneho vodovodu je pitná, odporúčame piť radšej balenú vodu z obchodu.

Aktuálny čas na Kose

Na Kose je o jednu hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť na Kose

10 zaujímavostí o Grécku

1
Gréci majú najviac archeologických múzeí na svete
2
Grécko je jedným z najväčších producentov olív a olivového oleja na svete
3
Trinásťmetrová Socha boha Dia, ktorá patrí k siedmim divom sveta, sa zachovala len v dobových dokumentoch
4
Počet pruhov na gréckej vlajke je zhodný s počtom písmen v slove eleftheria, čo znamená sloboda
5
Najtypickejšou gréckou pochúťkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyrábaná z pomletého sezamu
6
Olympijské hry v podobe súťaže, ktoré boli usporadúvané v starovekej gréckej Olympii raz za štyri alebo päť rokov, vznikli ako pocta bohu Diovi
7
Ku Grécku patrí okolo 2 000 ostrovov, 170 z nich je obývaných. Najväčším ostrovom je Kréta
8
Grécky ostrov Lesbos vyhľadávajú páry s lesbickou orientáciou, ktorá je podľa ostrova aj pomenovaná
9
Grécka drachma bola pred zavedením Eura v roku 2002 najstaršou menou na svete (2650 rokov)
10
Na prvom mieste je u Grékov rodina. Deti často žijú so svojimi rodičmi aj v dospelosti, častokrát aj s celou svojou rodinou