Skip to main content

Lacné letenky Kuba

Kuba - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Kubu

Zaujímavé info o Kube

Kuba. Priláka vás predovšetkým nezameniteľnou atmosférou, históriou dýchajúcou na každom rohu, hudbou, tancom, architektúrou a priateľskými ľuďmi. Kuba má všetko, čo od dovolenky v Karibiku môžete očakávať. Nádherné pláže, fascinujúcu históriu, cigary, rum a salsu.

Nemusíte byť ani historik, aby ste chápali, že dejiny Kuby sú bohaté a svojrázne. Ostrov objavený Krištofom Kolumbom, dejisko španieslko-americkej vojny, Che Guevara a Kubánska revolúcia, socializmus a vláda Fidela Castra. Len málo pojmov, ktoré definujú bohatú históriu jednej z najvýznamnejších krajín, ktoré ovplyvnili Studenú vojnu. História Kube dodáva punc jedinečnosti a neopakovateľnej atmosféry.

Kuba je domovom mnohých slávnych rumov, ktorých kvalitu pozná celý svet. Ich arómou a chuťou sa nechal opantať aj slávny milovník rumu Ernest Heminqway, ktorý zvykol rum piť v drinku daiquiri alebo čistý. Kvalitný tmavý mok zrejúci v dubových sudoch zanechá v každom človeku, čo niekedy navštívil toto magické miesto nezameniteľnú atmosféru každého večera.

Hudba znie na Kube z každého kúta, či už z reštaurácie alebo holičstva. Bez nej si Kubánci nevedia predstaviť život, stala sa symbolom krajiny. Rytmus tradičnej kubánskej hudby sa nesie v znamení rumby a salsy.

Lacné letenky na Kubu viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, Air Canada, Air France/KLM, Eurowings, Aeroflot či Iberia.

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Kube

Havana

Romantické a veľkolepé mesto a jedna z najkrajších metropol sveta. Tak sme si zapamätali najväčšie kubánske mesto, Havanu. Priláka ťa predovšetkým nezameniteľnou atmosférou, históriou dýchajúcou na každom rohu, hudbou, tancom, architektúrou a priateľskými ľuďmi.

Dvojmiliónové mesto jedného z posledných komunistických režimov na svete je aj medzi Slovákmi veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou. Je tu všetko, čo od dovolenky v Karibiku môžeš očakávať. Nádherné pláže, fascinujúca história, cigáry, rum a salsa.

Nemusíte byť ani historik, aby ste chápali, že dejiny Kuby sú bohaté a svojrázne. Ostrov objavený Krištofom Kolumbom, dejisko španieslko-americkej vojny, Che Guevara a Kubánska revolúcia, socializmus a vláda Fidela Castra. Len málo pojmov, ktoré definujú bohatú históriu jednej z najvýznamnejších krajín, ktoré ovplyvnili Studenú vojnu. História Kube dodáva punc jedinečnosti a neopakovateľnej atmosféry.

Kuba je domovom mnohých slávnych rumov, ktorých kvalitu pozná celý svet. Ich arómou a chuťou sa nechal opantať aj slávny milovník rumu Ernest Heminqway, ktorý zvykol rum piť v drinku daiquiri alebo čistý. Kvalitný tmavý mok zrejúci v dubových sudoch zanechá v každom človeku, čo niekedy navštívil toto magické miesto nezameniteľnú atmosféru každého večera. Kuba je jednoznačne aj rajom fajnšmekrov a nadšencov kvalitného tabaku.

Havana je nepochybne jednou z najnavštevovanejších destinácií Karibiku. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je roky mimoriadne obľúbenou destináciou. Lacné letenky do Havany sa objavujú najmä z Viedne, Budapešti, Košíc ale aj Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines. S jedným prestupom možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM, Air Canada Airways, Aeroflot, British Airways, SWISS či Iberia. Priemerná dĺžka letu do Havany je 13 hodín.

Varadero

Najkrajšia pláž Kuby na osem písmen? Nepochybne Varadero. Rozprestiera sa na šesťnástich kilometroch pobrežia a medzi jej najväčšie lákadlá patrí kombinácia jemného bieleho koralového piesku, číreho karibského mora a hrejivého slnka. Skvelá voľba aj pre fanúšikov šnorchlovania, potápania a vodných športov.

Kuba je zastaralá, ale predsa krásna, ošarpaná, ale s neuveriteľnou atmosférou, zábavná, no chvíľami frustrujúca. Je to krajina s nevysvetliteľným šarmom. Je ako princ v kabáte chudobného človeka. Za stenami schátralých budov zlaté lustre, pri starom rozpadnutom bufete dokonalá pláž. Rozdiely na Kube robia túto destináciu neuveriteľne zaujímavou. Kuba stíhaná ekonomickým embargom je vo zvláštnom časopriestore, v ktorom sa zastavil čas.

V tejto krajine zabudnite na samozrejmosti života na západe, tešte sa z každodenných maličkostí a užívajte si život na kubánsky spôsob. Keby bola Kuba kniha, bola by ako román Ulysses od Jamesa Joycea, neľahko spracovateľná, vážne nepochopená, ale napriek všetkému klasika. Kubánska hudba a kubánsky tanec je niečo, čo na vás bude číhať za každým rohom tejto slnečnej krajiny. Kubánci majú nezameniteľný temperament a neboja sa ho použiť a vyzvať vás do tanca hoci aj na ulici uprostred dňa. Tak neodmietajte!

Varadero je nepochybne jednou z najnavštevovanejších dovolenkových destinácií Karibiku. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je roky mimoriadne obľúbenou plážovou destináciou. Lacné letenky do Varadera sa objavujú najmä z Viedne, Budapešti, ale aj Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Condor. S jedným prestupom možno komfortne lietať s aerolinkami Eurowings, Lufthansa či Air Canada. Priemerná dĺžka letu do Varadera je 14 hodín.

Cayo Coco

Cayo Coco je po Varadere druhé najznámejšie a najexotickejšie letovisko Kuby. Pomenovanie Cayo Coco pochádza z bieleho ibisu a ostrov je predovšetkým známy vďaka luxusným all inclusive strediskám a rezortom.

Spoločne s Cayo Santa Maria a mnohými ďalšími tvoria súostrovie, ktoré je od hlavného ostrova vzdialené približne 27 kilometrov. Ostrov obklopuje 400-kilometrová koralová bariéra, takže sa môžete tešiť na parádne podmienky pre kúpanie, potápanie a šnorchlovanie.

Čakajú tu na vás tiež nádherné biele piesočné pláže lemované palmami a priezračné teplé more nabádajúce k celej rade vodných športov.

Lacné letenky na ostrov Cayo Coco viete rezerovať s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať na Pelikáne akciové ponuky leteckých spoločností Air Canada a Lufthansa. Priamy let na Cayo Coco z našich končín neexistuje.

Santa Clara

Malebné univerzetné mesto, ktoré bude už navždy spojené s kubánskym revolucionárom Che Guevarom. Práve tu totiž slávny Che zaznamenal svoj najväčší triumf revolúcie, keď v roku 1958 mesto Santa Clara oslobodil a predznamenal tak koniec Batistovmu režimu.

Mesto sa vyznačuje najmä svojou typickou architektúrou koloniálneho štýlu s úzkymi uličkami. V samotnom srdci mesta nájdete nádherné a rozľahlé námestie Parque Vidal.

Santa Clara však nezostala v minulosti, je to mesto nových trendov. Kubánska mládež tu už roky ukazuje svoju kreativitu a búra všetky mýty spojené s Kubou. Pokojne tu narazíte na travesti show či poriadny rockový koncert.

Najnavštevovanejším miestom Santa Clary je nepochybne pamätník s múzeom a mauzeleom Che Guevaru. Dokumentuje život revolucionára od detstva v Argentíne až po jeho smrť v Bolívii v roku 1967.

Na záver je dobré povedať, že Santa Clara je destináciou pre všetkých. Od rodinných atrakcií, cez historické pamiatky až po populárny štadión.

Lacné letenky do Santa Clary viete rezervovať aj z našich končín. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air Canada alebo Turkish Airlines. Prípadne si kúpte lacnú letenku do Havany a odtiaľ sa dopravte autobusom či vlakom. Cesta trvá približne 3 a pol hodiny.

Ďalšie mestá
Trinidad

Kubánske mesto Trinidad je povinnou zastávkou pre všetkých, ktorí smerujú na Kubu. Prečo? Dýcha úžasnou koloniálnou atmosférou Španielska a všetky najkrajšie atrakcie nájdete neďaleko hlavného námestia Plaza Mayor.

Trinidad je tretie najstaršie mesto na ostrove a čo je mimoriadne zaujímavé - behom štyroch storočí si stále drží svoj autentický vzhľad. Možno aj preto patrí medzi najvyhľadávanejšie destinácie Kuby.

Leží na západnom pobreží centrálnej časti Kuby, len kúsok od pohoria Escambray. Okrem svojho koloniálneho vzhľadu ho vo svete preslávilo aj pestovanie a spracovanie cukrovej trstiny. V roku 1988 sa Trinidad oficiálne zapísalo na zoznam svetových pamiatok UNESCO.

Každý návštevník, ktorý sem vstúpi si ihneď všimne farebnosť a veľkoleposť tohto miesta. Okrem farebného mestečka vás ale nepochybne uchvátia aj okolité pláže. Playa Ancón je jednou z najkrajších pláží v celom Karibiku.

Lacné letenky do Trinidadu viete rezervovať aj z našich končín. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air Canada alebo Turkish Airlines. Prípadne si kúpte lacnú letenku do Havany a odtiaľ sa dopravte autobusom či vlakom. Cesta trvá približne 4 hodiny.

Holguín

V severovýchodnej časti Kuby nájdete jednu z najrozmanitejších provincií ostrova, Holguín. Tešiť sa môžete na úchvatné hory, úrodné nížiny, lesy, historické pamiatky i množstvo nádherných pláží.

Holguín je tiež známe ako "Kubánske mesto parkov". Nachádza sa tiež blízko miesta, kde sa v roku 1492 doplavil Krištof Kolumbus. Osídlené bolo však až od 16. storočia.

Guardalavaca, leží 60 km od hlavného mesta provincie, je azda najkrajším letoviskom na Kube. Lemujú ju banánové plantáže a má úžasnú pláž, ohraničenú stromami. Nájdete tu tiež množstvo all-inclusive hotelov.

Funguje tu medzinárodné letisko Frank País a končí tu slávna magistrála Havana - Santiago de Cuba. Lacné letenky do Holguínu viete rezervovať aj z našich končín. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air Canada alebo Turkish Airlines.

Santiago de Cuba

Santiago de Cuba je s viac ako 495 000 obyvateľmi druhé najväčšie mesto na Kube, hlavné a najväčšie mesto rovnomennej provincie Santiago de Cuba. Leží približne 760 km juhovýchodne od hlavného mesta Havana (vzdušnou čiarou).

Mesto založili v 16. storočí španielski kolonizátori. Pôvodné mesto bolo zničené požiarom, ale o pár rokov sa do nejhovrátili obyvatelia. V roku 1987 bol miestny park Baconao v Santiagu vyhlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO. Na zozname Svetového kultúrneho dedičstva je zapísaná aj pevnosť San Pedro de la Roca, ktorá mala chrániť prístav v Santiagu pred útokmi pirátov.

Na rozdiel od iných miest na Kube je tu cítiť karibský ráz a výrazný vplyv bývalých francúzskych osadníkov, ktorí sem pricestovali z Haiti. Santiago sa neubráni častému porovnávaniu s Havanou, ktorá je turisticky omnoho viac známa, pritom Santiago je však rovnako krásne a ak máte cestu okolo, rozhodne ho nevynechajte.

V meste sa nachádza tiež medzinárodné letisko Antonio Maceo (SCU). Lacné letenky do Santiago de Cuba viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Prahy či Budapešti. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Air Canada a Turkish Airlines.

Guantanámo

Guantánamo je mesto na juhovýchode Kuby a približne 280 000 obyvateľmi. Táto oblasť sa špecializuje na produkciu cukrovej trstiny a kávovníka. Mesto sa nachádza približne 910 km od hlavného mesta Havany a 15 km od americkej námornej základne Guantánamo.

V rozľahlej zátoke Guantanámo na juhovýchode Kuby sa nachádza aj rovnomenná vojenská námorná základňa USA. Založili ju v roku 1898 a od roku 1903 ju využívajú Spojené štáty. Kubánci však americkú základňu považujú za "ilegálnu" a roky neprijímajú platby za nájomné od USA.

Súčasťou základne sú dve letiská, prístav pre štyridsať dve vojnové lode a slúži na nej okolo troch tisíc vojakov. Základňa je obklopená mínovými poľami a desiatkami kubánskych vojenských stanovíšť, takže dostať sa sem je pre turistu nemožné. Možno ju však pozorovať z výhliadky Micador Malones alebo Caimarera.

Okrem iného je Guantanámo známou lokalitou aj pre potápačov. Výlet je však potrebné dohodnúť s cestovnými agentúrami priamo na Kube.

Lacné letenky do Guantanáma viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať na Pelikáne akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines či Air Canada. Priamy let do Guantanáma však neexistuje. Čakajú vás minimálne dva prestupy.

Užitočné info o Kube

Víza na Kubu

Ako získate víza na Kubu? Nie je to nič zložité, no v každom prípade to nebude zadarmo. Potrebujete získať tzv. turistickú kartu, ktorá vás oprávňuje na vstup na Kubu po dobu 30 dní.

V prípade, že cestujete na dovolenku cez Pelikán, turistickú kartu máte s najväčšou pravdepodobnosťou už v cene zájazdu. V prípade, že ste si cez Pelikán kúpili letenky na Kubu, turistickú kartu si musíte zabezpečiť samostatne.

V praktickom článku o vízach na Kubu si ukážeme, ako na to.

Počasie na Kube

Kuba je celoročná destinácia. Drží si príjemne vysoké teploty, vysokú vlhkosť vzduchu a pravidelné zrážky takmer neustále. Znamená to množstvo slnečných dní v roku a teploty okolo 30°C. Kuba má subtropické podnebie a striedajú sa tu dve ročné obdobia. Suchšie obdobie trvá od novembra do apríla a naopak daždivejšie obdobie je od mája do októbra.

Preto odporúčame navštíviť Kubu najmä v mesiacoch od novembra do apríla. S väčším množstvom zrážok si zas užijete viac tepla a voda v mori je teplejšia. Dažde bývajú intenzívne, no len vo forme krátkej búrky.

Ceny na Kube

Oficiálnou menou na Kube je CUC - Kubánske konvertibilné peso. Podľa porovnaní spotrebiteľských cien je Kuba lacnejšia krajina ako Slovensko. Vo všeobecnosti sú potraviny lacnejšie o 20%. V prípade niektorých potravín je však rozdiel obrovský. Na Kube je dostupné veľmi lacné ovocie a niektoré druhy zeleniny.

Hľadáte hotel v Karibiku? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou na Kubu

Ak cestujete na Kubu, musíte mať klasické očkovanie, ako je napr. Tetanus, ďalej sa odporúča očkovanie proti žltačke typu A a brušný týfus.

Aktuálny čas na Kube

Na Kube je o 6 hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť na Kube

10 zaujímavostí o Kube

1
Hemingway bol známy tým, že často navštevoval Kubu. Aj svoje dve najznámejšie diela – Starec a more a Komu zvonia do hrobu napísal práve tu
2
Kuba je jednou z najchudobnejších krajín na svete a priemerný plat je tu vo výške pár desiatok eur
3
Vzťahy Kuby s USA boli dlhé obdobie komplikované. Aj to spôsobilo, že známa Coca Cola sa tu nemohla piť 60 rokov. Legálnou sa stala len pred pár rokmi
4
Ak plánujete návštevu Kuby dajte si pozor, čo fotíte. Zábery vojenských jednotiek, polície alebo personálu letiska sú prísne zakázané a za porušenie hrozí väzenie
5
Pre vládne vozidlá je povinnosťou vziať akýchkoľvek stopárov alebo občanov, ktorí potrebujú zviezť
6
Obyvatelia Kuby až do roku 2008 nemohli používať svoje vlastné mobilné telefóny a až do roku 1997 sa nemohli dostať do kontaktu s turistami
7
Obľúbencom Kubáncov je John Lennon. V jednom parku má dokonca sochu a tá už má aj svojho osobného strážcu, pretože jej ľudia zvykli kradnúť okuliare
8
Len 5 až 6% obyvateľov má prístup k otvorenému a voľnému internetu ako ho poznáme aj my. Zvyšok sa dostane len k cenzúrovanej verzii
9
Cuba Libre – teda rum, cola a limetka v tomto znení na Kube neexistuje. Domáci ho nazývajú mentirita
10
V celej histórii Kuby snežilo len raz. Bolo to v marci v roku 1857