Skip to main content

Dovolenka v Karibiku

dní

Najpopulárnejšie dovolenky

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek konečné?

Ceny všetkých dovoleniek na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie ) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku .

Aký je postup po úhrade dovolenky ?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky .

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Exotická dovolenka v Karibiku

Keď na Slovensku odkladáme letné oblečenie do krabíc na dlhý zimný spánok, Karibik ožije a začína tam hlavná sezóna. Pre väčšinu ľudí je táto oblasť učebnicovým príkladom dokonalej letnej exotickej dovolenky. Veď koho by nelákali bezstarostné prechádzky po dlhých bielych plážach, plávanie v tyrkysovom mori a oddych v blahodarnom chládku pod palmami? Máte taký pocit, že dovolenka v Karibiku by mohla byť synonymom dokonalosti? Nie je to ďaleko od pravdy. Dovolenka v Karibiku bude vyhovovať fanúšikom vylyhovania na čarokrásnych a svetoznámych karibských plážach počas all-inclusive dovolenky, ale aj tým, ktorí túžia na dovolenke zažiť nejedno dobrodružstvo. Nižšie vám predstavíme tie najkrajšie miesta Karibiku, ktoré by ste počas života mali na isto navštíviť.

 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky v Karibiku?

 

Modrá lagúna, Jamajka

 

Kinematografia dokáže v značnej miere ovplyvniť cestovateľské trendy. Blue Lagoon na Jamajke ale nie je populárnou dovolenkovou destináciou kvôli slávnemu filmu Modrá lagúna s Brooke Shields. More v tejto časti Karibiku naozaj pôsobí ako z hollywoodskeho filmu, no nie kvôli vizuálnym efektom. To, ako mení svoju farbu počas dňa od tyrkysovej až po zafírovú a ako sa v nej mieša slaná a sladká voda, je božská práca prírody. Kedysi sa medzi miestnymi pošepkávalo o tom, že modrá lagúna nemá dno, no teraz už vieme, že jej hĺbka sa pohybuje medzi 54-60 m.

 

Stará Havana, Kuba

 

Máte chuť na kvalitný karibský alkohol? Čo tak si dať pohárik legendárneho kubánskeho rumu? No a keď sa počas svojej dovolenky v Karibiku dostanete na Kubu, určite by ste z nej nemali odísť bez toho, aby ste navštívili Starú Havanu. Najlepšie bude, ak sa po jej uličkách počas dovolenky prejdete pešo, aby ste mali dosť priestoru vnímať staré španielske pevnosti, započúvať sa do rozhovorov miestnych a naladiť sa na rytmus kubánskeho života.


 

Dovolenka v Karibiku

Trunk Bay, St. John, Panenské ostrovy

 

Hovorí sa, že St. John je najkrajším medzi Americkými Panenskými ostrovmi, podľa niektorých dokonca patrí medzi najkrajšie ostrovy celého KaribikuA to právom. Severná časť tohto ostrova v Karibiku ukrýva jeden vzácny poklad: záliv Trunk Bay. Rovnomenná pláž, ktorá je zároveň súčasťou národného parku, je považovaná za jednu z najkrajších na svete. Jednou z povinných aktivít na dovolenke v Karibiku je šnorchlovanie, a toto miesto je na tento vodný šport dokonalé.

 

Národný park Morne Trois Pitons, Dominika

 

Toto chránené územie s úchvatnou faunou a flórou v Dominike je známe predovšetkým svojimi sopečnými činnosťami. Aj svoje meno dostalo podľa sopky Morne Trois Pitons, druhého najväčšieho horského vrcholu na ostrove. Značná časť národného parku je pokrytá bujnými tropickými lesmi. Ďalšou veľkou atrakciou je Valley of Desolation (údolie pustoty) plné gejzírov a horúceho bahna. Na dovolenku v Karibiku si teda zbaľte aj obuv vhodnú na dlhé túry.

 

Pláž Bathsheba, Barbados

 

Symbolom dovolenky v Karibiku sú rozprávkové pláže. Jednou z nich je Bathseba na dramatickom pobreží východného Barbadosu. Je známa svojimi bielymi divokými vlnami, no spája sa s ňou aj jedna zaujímavá legenda. Bathsheba, manželka kráľa Dávida, sa údajne veľmi rada kúpala v mlieku, čo skrášľovalo jej pokožku. Hovorí sa, že voda je tu veľmi bohatá na minerály a pôsobí na kvalitu pokožky tak, ako by to chcela aj Bathsheba.

 

Willemstad, Curaçao

 

Ak navštívite najväčšie mesto na Malých Antilách, hrozí riziko chvíľkovej zmätenosti, možno si položíte otázku, ako ste sa dostali počas dovolenky v Karibiku do Amsterdamu. Nájdete tu domy v holandskom štýle zo 17. a 18. storočia, centrum mesta a prístav sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Ak sa teda počas dovolenky v Karibiku nachádzate na ostrove Curaçao, určite vyrazte na obhliadku majstrovských diel architektúry.

 

Koľko trvá let do Karibiku?

 

Na dovolenku do Karibiku budete cestovať pomerne dlho. Keďže ako destináciu máte na výber niekoľko letísk v rôznych štátoch, jednotný časový interval nedokážeme určiť. No rátajte s tým, že na dovolenku v Karibiku sa nedostanete skôr, než za 10 hodín (napríklad na Holandské Antily za 10,5-12 hodín, na Jamajku za 11,5-12 hodín alebo na Kubu za 11,5-12 hodín).

 

Kedy cestovať na dovolenku do Karibiku?

 

Hlavná dovolenková sezóna Karibiku sa začína koncom októbra a trvá do konca apríla. Hurikány sa objavujú v auguste a septembri. „Zimné“ obdobie je suchšie, počasie je obzvlášť príjemné, prší menej. Na druhej strane, jar a leto je teplejšie ako zima, ale vtedy je aj obdobie dažďov so silnými lejakmi skoro každý deň.

 

Aké doklady potrebujem na dovolenku v Karibiku?

 

Pred cestou na dovolenku v Karibiku nezabudnite skontrolovať podmienky vstupu do danej krajiny. Ak ste držiteľom platného cestovného pasu EU, pravdepodobne nebudete potrebovať víza. Niektoré krajiny vyžadujú povolenie ESTA.