Skip to main content

Lacné letenky Lanai

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Lanai City

Zaujímavé info o Meste Lanai City

Lanai je jeden z najmenších a najstarších havajských ostrovov. Domáci ho často prezývajú tiež ananásovým ostrovom. Aj napriek svojej veľkosti je šiesty najväčší havajský ostrov. Najvyšším vrchom je Lanaihale s výškou tesne nad tisíc metrov nad morom.

Ostrov Lanai leží ďaleko od ruchu každodenného života a celkom úspešne sa zatiaľ vyhýba obrovským masám turistov. Lanai je známy aj veľmi exkluzívnymi hotelovými rezortmi a zahráte si tu golf s najkrajším výhľadom široko-ďaleko.

Za návštevu nepochybbne stojí veľkolepá Záhrada bohov (Keahiakawelo) a nádherná pláž Polihua.

Lacné letenky na Lanai kúpite veľmi zriedka. Odporúčame však na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností United Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Havajských ostrovoch

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Aké je počasie na Havaji?

Počasie na Havajských ostrovoch je počas celého roka veľmi priaznivé a stabilné. Vládnu tu prakticky len dve ročné obdobia – leto a zima. Leto trvá od mája do októbra, zima od novembra do apríla. Priemerná denná teplota v lete je takmer 30 stupňov Celzia, v zime je to 25 stupňov Celzia. Priemerná teplota vody po celý rok je 23,3 stupňa Celzia, v lete sa však zvykne vyšplhať o tri až štyri stupne vyššie. Zimné obdobie je výhodné pre všetkých surferov, veľké vlny sa tvoria najmä na severných plážach ostrovov.

Aké sú ceny v USA a je USA drahá krajina?

Národnou menou v USA je americký dolár, platidlo známe po celom svete. Zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Všeobecne platí, že najvýhodnejšie je v USA kupovať oblečenie a elektroniku, ale samozrejme neplatí to vždy a všade. Ceny v USA sú zvyčajne vyššie ako ceny u nás, avšak nemusí sa jednať o rozdiely zásadné.

Veľmi bude záležať na destinácii, do ktorej v USA cestujete. Najdrahšími destináciami sú New York a Havajské ostrovy. Tu sú ceny o mnoho desiatok percent vyššie ako v iných štátoch USA a je potrebné s tým počítať.

Hľadáte hotel či apartmán? Čím bližšie k centru, tým je samozrejme cena vyššia. V USA to platí viac, ako kdekoľvek inde na svete.

Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aký je aktuálny čas na Havaji?

Havaj sa nachádza v časovej zóne GMT -10. To znamená, že na jeho ostrovoch je o dvanásť hodín menej, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Havaji

10 zaujímavostí o Havajských ostrovoch

1
Ostrov Hawaii sa každý rok zväčší o cca 17 hektárov. Rast spôsobuje sopka Kilauea
2
Ak niekto odmietne nosiť na krku kvetinu lei, na ostrovoch je to považované za hrubé a neslušné
3
Havaj je veľmi obľúbeným miestom na natáčanie hollywoodskych trhákov. Točili tu napríklad Jurský park, Godzilu alebo seriál Nezvestní
4
Bilboardy na Havaji nenájdete, sú totiž zakázané
5
Havaj je jediným monarchistickým štátom v Spojených štátoch amerických
6
Havaj stratil viac druhov voľne žijúcich zvierat ako ktorýkoľvek iný štát
7
Havaj bola prvá krajina, ktorá zakázala plastové tašky. Stalo sa tak ešte v roku 2015
8
Chov hadov na Havaji je zakázaný, je to povolené len v ZOO
9
Budovy na ostrove Kauai nemôžu byť podľa zákona vyššie ako palmy
10
Plantáž Dole na ostrove Oahu má najväčšie ananásové bludisko na svete