Skip to main content

Lacné letenky New York

Usa - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do New Yorku

Zaujímavé info o New Yorku

New York je jedno z najväčších a najnavštevovanejších miest sveta. Epicentrum moderného svetového umenia, hlavné mesto výhodných nákupov a gastronomické nebo. Má neobyčajnú atmosféru dvadsaťštyri hodín denne. Možno aj preto si vyslúžilo prezývku: Mesto, ktoré nikdy nespí.

New York je kozmopolitný, hlučný a plný mrakodrapov. Rozprestiera sa v ústí rieky Hudson a tvorí ho 5 mestských štvrtí: veľkolepý Manhattan, ľudnatý Brooklyn, rôznorodý Queens, chudobnejší Bronx a zabudnutý Staten Island.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do New Yorku najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a Prahy. Priemerná dĺžka letu je približne desať hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do New Yorku pre Slovákov prevádzkuje letecká spoločnosť Austrian Airlines z Viedne.

Slováci najčastejšie lietajú do New Yorku spoločnosťami Air France, American Airlines, British Airways, Lufthansa, Swiss International Air Lines a United Airlines. Z našich končín sa do New Yorku najčastejšie lieta na letisko JFK, prípadne na letisko Newark International Airport a napokon aj na LaGuardia.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o New Yorku

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Aké je počasie v New Yorku?

Hoci sa nachádza na pobreží, pre New York je typické vlhké podnebie. Zimy sú tu studené, ale vďaka umiestneniu na pobreží sú tunajšie teploty mierne vyššie ako vo vnútrozemí. Letá sú horúce a suché. Každé leto je v priemere v 18 až 25 dňoch dosiahnutá teplota 32° C! Kedy je teda dovolenka v New Yorku správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia leto (jún- september), kedy aj teplota mora dosahuje v priemere 23°C.

Aké sú ceny v New Yorku?

Národnou menou je americký dolár, zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Hľadáte hotel v New Yorku? Čím bližšie k Manhattanu, tým je cena vyššia. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a následne ubytovanie aj rezervovať priamo cez Pelikán.

Najrýchlejším spôsobom dopravy je metro, premáva nonstop - MetroCard stojí od 2 do 80 dolárov. Ďalšou alternatívou je autobus – linky v meste sú čisté, spoľahlivé a premávajú dostatočne často, cestovanie v špičke však môže trvať veľmi dlho. Taxíky sú všeobecne drahším spôsobom prepravy, no sú pohodlné - dajú sa zohnať kdekoľvek a kedykoľvek.

Newyorské autopožičovne sú notoricky drahé, benzín v meste je oveľa drahší než na iných miestach v USA. Odporúčame požičať auto priamo pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aký je aktuálny čas v New Yorku?

New York sa nachádza v časovej zóne UTC -5. To znamená, že v New Yorku je o šesť alebo sedem hodín menej, ako na Slovensku – v závislosti od letného resp. zimného času.

Letecké zaujímavosti o New Yorku

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do New Yorku si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do New Yorku za posledný týždeň stála iba 350,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v New Yorku je: 2.

Tipy, čo treba vidieť v New Yorku

10 zaujímavostí o New Yorku

1
New York bol založený ako Nový Amsterdam v roku 1626. Až od roku 1898 sa rozdelil do 5 štvrtí – Manhattan, Staten Island, Queens, Brooklyn a Bronx.
2
Štvrť Brooklyn sa chcela osamostatniť a byť ďalším mestom, to však nevyšlo a v roku 1898 sa začlenil medzi 5 newyorských štvrtí.
3
New York bol domovom prvej pizzerie na území Spojených štátov. Založil ju taliansky migrant, Gennaro Lombardi, v roku 1905. Pizzeria je dodnes otvorená!
4
New York a jeho rozloha je veľkolepá. Metropola má dokopy takmer 10-tisíc kilometrov ulíc.
5
Pouličným hudobníkom v newyorskom metre sa nemôže stať len tak hocikto. Všetci uchádzači prechádzajú prísnym výberovým konaním.
6
New York bol hlavným mestom Spojených štátov celých 5 rokov. Od roku 1785 do roku 1790.
7
V New Yorku žije viac ako 40-tisíc pouličných predajcov jedla resp. street-foodu a viac ako 20-tisíc ostatných pouličných predajcov, resp. predajcov iných tovarov.
8
New York je domovom viac ako 2,5 milióna ľudí, ktorí sa nenarodili na územi Spojených štátov. Takmer polovica obyvateľstva hovorí iným jazykom, ako je angličtina.
9
Systém hromadnej dopravy v New Yorku je šiesty najvyťaženejší na svete, no je zároveň najrozsiahlejší na svete. Viac ako 1,5 miliardy ľudí prejde ročne newyorským metrom.
10
New York sa stal námetom pre viac ako 20 tisíc filmov od roku 1908.