Skip to main content

Lacné letenky Malta

Malta - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Maltu

Zaujímavé info o Malte

Hľadáte lacnú letenku na Maltu? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne alebo celý dovolenkový pobyt na Malte? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut a viete sa pred cestou aj poistiť.

Ostrovný štát Malta leží v Stredozemnom mori medzi Sicíliou a africkým pobreží. Malta je obvykle spájaná s prekrásnymi mestami, azúrovým morom, nádhernými plážami či priateľskými obyvateľmi.

Malta je dlhé roky jedným z najobľúbenejších stredomorských destinácii. Na výber ponúka hotelové rezorty ako stvorené pre pohodlný oddych, ale aj takisto skrýva aj mnoho na prvý pohľad skrytých zákutí, ktoré čakajú na objavenie dobrodružnejšími cestovateľmi.

Malta sa totiž pýši fenomenálnymi prehistorickými monumentami, ktoré jej môže závidieť väčšina sveta. V krajine výrazne pocítite aj britský vplyv – od červených telefónnych búdok cez anglické raňajky až po všadeprítomnú angličtinu, ktorá je jedným z úradných jazykov.

Aj keď tento krát vám bude znieť tak nejako menej formálne. Na Malte totiž vládne nevšedne uvoľnená a pokojná atmosféra, ktorá z nej robí perfektné miesto pre oddych.

Dovolenka na Malte je veľmi obľúbená aj medzi našincami. Lacné letenky na Maltu najčastejšie kúpite z Bratislavy, Viedne, Budapešti a z Prahy. Priamy let na Maltu prevádzkujú letecké spoločnosti Ryanair (Bratislava), Wizz Air (Budapešť, Viedeň), Air Malta (Viedeň) a Czech Airlines (Praha). Priamy let trvá okolo dve a pol hodiny. Z našich končín sa na Maltu lieta na letisko Malta International Airport (Malta Luqa).

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Malte

Valletta

Hľadáte lacnú letenku do Valletty? Ubytovanie blízko centra? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut či poistenia.

Hlavné mesto Malty, ktoré je obohnané múrmi z čias maltézskych rytierov, pôsobí na prvý pohľad ako hrdá pevnosť. A tou aj Valletta skutočne bola. Založená rádom, nazvaná po ich veľmajstrovi a projektovaná jedným z najlepších staviteľov svojej doby na príkaz samotného pápeža.

Pýchou mesta je Katedrála sv. Jána, ktorá z vonku nie je ničím nápadná. Vnútri je však honosne vyzdobená a určite neolutujete že ste katedrálu navštívili. V centre Valletty nájdete aj Palác veľmajstra, ktorý bol kedysi domovom rytierov a dnes tu sídli prezident a parlament.

Za návštevu stojí aj starý prístav, ktorý je plný reštaurácii a barov so skvelou prímorskou atmosférou. Ak sa vyberiete na dovolenku do Valletty, ľahko viete za krátky čas precestovať aj iné kúty Malty, keďže je celý ostrov pomerne malý.

Malta je veľmi obľúbenou destináciou Slovákov. Lacné letenky do Valletty najčastejšie rezervujete z Bratislavy, Viedne, Budapešti a z Prahy. Priamy let do Valletty prevádzkujú letecké spoločnosti Ryanair (Bratislava), Laudamotion (Viedeň), Wizz Air (Budapešť, Viedeň), Air Malta (Viedeň) a Czech Airlines (Praha). Priamy let trvá okolo dve a pol hodiny. Z našich končín sa do Vaelletty lieta na letisko Malta International Airport (Malta Luqa).

Dovolenka na Malte je dobrou voľbou kvôli krásnym plážam, ale aj vďaka histórii tejto malej ostrovnej krajiny. Na architektúru tu mali vplyv už starí rimania, neskôr ale aj taliani a briti. Práve od britov Malta získala nezávislosť ešte len pred pol storočím.

Užitočné info o Malte

Aké cestovné doklady potrebujem pri vstupe na Maltu?

Pri cestovaní na Maltu vám stačí platný pas alebo občiansky preukaz. Platnosť dokladu musí byť aspoň 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Aké je počasie na Malte?

Malta má horúce a suché letá. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 27 °C, ktorá sa však počas dňa šplhá oveľa vyššie. Zimy sú teplé a mierne. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 13 °C. Počas zimy zvykne spŕchnuť. Najviac zrážok padne v novembri s priemernými zrážkami 108,6 mm.

Kedy je teda správny čas pre dovolenku na Malte? Ak si chcete užiť more, ideálnym obdobím pre vás bude máj až október, kedy je teplota mora ideálna na kúpanie (15 °C – 27 °C).

Aké sú priemerné ceny na Malte?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou nemusíte zamieňať. Ceny tovarov a služieb sú na Malte o málo vyššie ako u nás na Slovensku. V priemere si za potraviny priplatíme asi 20%. V reštaurácii zaplatíme aj o 50% viac.

Hľadáte hotel na Malte? Lacnejšie ubytovanie vás vyjde už od 25 – 30 EUR osoba/noc. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Čakajú ma nejaké zdravotné riziká na Malte a aké sú povinné očkovania?

Malta vyžaduje od návštevníkov nasledovné povinné očkovania: tetanus, záškrt a detská obrna. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Na Malte sa neposkytuje bezplatná zdravotná pomoc. Je preto nutné zobrať si so sebou doklad o komerčnom poistení v cudzine, prípadne Európsky preukaz zdravotného poistenia – EHIC.

Aký je aktuálny čas na Malte?

Malta sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

Ako funguje doprava po Malte?

Malta má veľmi dobrý systém verejnej dopravy. Hoci by ste na Malte márne hľadali železnice, prepravu zabezpečujú typické žlto-červené autobusy. Autobusové linky začínajú aj končia v hlavnom meste Valletta. Lístok si môžete zakúpiť aj u šoféra. Počas leta stojí jednorazový lístok dve eurá. Platí dve hodiny. Nočný lístok stojí tri eurá. Veľmi výhodný je neobmedzený lístok na 7 dní, ktorý stojí okolo 21 EUR. Viac informácii o doprave sa dozviete priamo na stránke prepravcu. Lodnú prepravu medzi ostrovmi Malta, Gozo a Comino zabezpečujú trajekty.

Ak chcete preskúmať Maltu vo vlastnej réžii, požičajte si auto. Šoférovanie na Malte je v zásade nekomplikované. Len si musíte zvyknúť na neprispôsobivým maltských šoférov a na jazdu po ľavej strane vozovky. Auto vám odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Letecké zaujímavosti o Malte

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Maltu za posledný týždeň stála iba 39,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Malte je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Malte

10 zaujímavostí o Malte

1
Malta je súostrovím s najväčšími ostrovmi: Malta, Gozo a Comino. Zvyšné menšie ostrovčeky súostrovia sú neobývané
2
Počet obyvateľov Malty je približne 450 000
3
Po 150 rokov britskej nadvlády získala Malta nezávislosť v roku 1964
4
Malta je obľúbenou filmovou lokáciou pre hollywoodske produkcie. Natáčal sa tu napríklad Gladiátor, Trója či televízny seriál Game of Thrones
5
Bielo-červenú vlajku Malty zdobí britské vyznamenanie Jurajov kríž. Toto udelil Malte britský kráľ Juraj VI. v roku 1942 za statočnosť, ktorú Malťania prejavili v bitke o Maltu počas druhej svetovej vojny
6
Rozloha krajiny je okolo 316 km2. Malta tak patrí medzi najmenšie krajiny sveta
7
Malta má dva úradné jazyky: maltský a anglický jazyk
8
Napriek tomu, že Malta nie je viac britskou kolóniou. Na súostroví sa stále šoféruje na „nesprávnej strane“ auta
9
Hoci Malta ohuruje architektúrou a prekrásnymi plážami, nenájdete tu lesy, hory či rieky
10
Medzi najkrajšie pláže na Malte patria: Blue Lagoon, Golden Bay či Mellieha