Skip to main content

Lacné letenky Maui

Usa - Základné COVID-19 informácie

Pred vycestovaním do Usa odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Mesta Kahului

Zaujímavé info o Meste Kahului

Maui je druhý najväčší havajský ostrov a jeden z tých najpopulárnejších. Aj keby ste sa chceli vyhnúť davom turistov, budete to mať ťažké. Maui totiž nie je obľúbený len tak pre nič.

Jedným z najobľúbenejších miest ostrova je „Road to Hana“, 83 kilometrov dlhá diaľnica pri pobreží, ktorá vedie z mesta Kahului do mesta Hana na východnej časti ostrova. Celá trasa trvá autom dve hodiny, no je viac ako isté, že potrvá dlhšie. Prečo? Garantujeme vám, že počas cesty niekoľko krát zastavíte a budete si užívať všetky tie krásne výhľady!

Pe’ahi, teda Surf Jaws v Maui je miesto považované za jedno z najlepších na die-hard surfovanie, kde vlny môžu vyskočiť až do výšky 36 metrov.

Lacné letenky na havajský ostrov Maui sa sem-tam objavia aj z našich končín. Odporúčame na Pelikáne sledovať najmä akciové ponuky leteckej spoločnosti United Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Havajských ostrovoch

Ako môžem získať víza do USA (ESTA)?

Pri cestovaní do USA už nepotrebujete vybavovať víza na americkej ambasáde, stačí vlastniť biometrický pas a mať elektronickú autorizáciu ESTA. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Aké je počasie na Havaji?

Počasie na Havajských ostrovoch je počas celého roka veľmi priaznivé a stabilné. Vládnu tu prakticky len dve ročné obdobia – leto a zima. Leto trvá od mája do októbra, zima od novembra do apríla. Priemerná denná teplota v lete je takmer 30 stupňov Celzia, v zime je to 25 stupňov Celzia. Priemerná teplota vody po celý rok je 23,3 stupňa Celzia, v lete sa však zvykne vyšplhať o tri až štyri stupne vyššie. Zimné obdobie je výhodné pre všetkých surferov, veľké vlny sa tvoria najmä na severných plážach ostrovov.

Aké sú ceny v USA a je USA drahá krajina?

Národnou menou v USA je americký dolár, platidlo známe po celom svete. Zameníte ho bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v USA.

Všeobecne platí, že najvýhodnejšie je v USA kupovať oblečenie a elektroniku, ale samozrejme neplatí to vždy a všade. Ceny v USA sú zvyčajne vyššie ako ceny u nás, avšak nemusí sa jednať o rozdiely zásadné.

Veľmi bude záležať na destinácii, do ktorej v USA cestujete. Najdrahšími destináciami sú New York a Havajské ostrovy. Tu sú ceny o mnoho desiatok percent vyššie ako v iných štátoch USA a je potrebné s tým počítať.

Hľadáte hotel či apartmán? Čím bližšie k centru, tým je samozrejme cena vyššia. V USA to platí viac, ako kdekoľvek inde na svete.

Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Ktoré zdravotné riziká hrozia v USA a ktoré očkovania sú povinné?

Spojené štáty nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás. V prípade výletov do prírody sa odporúča očkovanie proti infekcii prenášanej kliešťami.

Aký je aktuálny čas na Havaji?

Havaj sa nachádza v časovej zóne GMT -10. To znamená, že na jeho ostrovoch je o dvanásť hodín menej, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Havaji

10 zaujímavostí o Havajských ostrovoch

1
Ostrov Hawaii sa každý rok zväčší o cca 17 hektárov. Rast spôsobuje sopka Kilauea
2
Ak niekto odmietne nosiť na krku kvetinu lei, na ostrovoch je to považované za hrubé a neslušné
3
Havaj je veľmi obľúbeným miestom na natáčanie hollywoodskych trhákov. Točili tu napríklad Jurský park, Godzilu alebo seriál Nezvestní
4
Bilboardy na Havaji nenájdete, sú totiž zakázané
5
Havaj je jediným monarchistickým štátom v Spojených štátoch amerických
6
Havaj stratil viac druhov voľne žijúcich zvierat ako ktorýkoľvek iný štát
7
Havaj bola prvá krajina, ktorá zakázala plastové tašky. Stalo sa tak ešte v roku 2015
8
Chov hadov na Havaji je zakázaný, je to povolené len v ZOO
9
Budovy na ostrove Kauai nemôžu byť podľa zákona vyššie ako palmy
10
Plantáž Dole na ostrove Oahu má najväčšie ananásové bludisko na svete