Skip to main content

Lacné letenky Menorka

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Menorku

Zaujímavé info o Menorke

Plážové bohatstvo Menorky nemá snáď žiadny iný ostrov v Stredozemí. Španielska Menorca, ktorá po desaťročia ležala v tieni svojich známejších Baleárskych susedov Malorky a Ibizy, ponúka desiatky nádherných pláží, z ktorých mnohé sú aj v sezóne takmer bez turistov.

Takmer neznámy a dlho opomínaný ostrov má jednu z najlepších, najpestrejších a najromantickejších ponúk pláží v celom Stredomorí. Dovolenka na Menorke vás osloví, ak máte objaviteľského duch. K mnohým plážam totiž nevedú cesty a vďaka tomu sú úplne neporušené, navyše ich obmýva kryštalicky priezračná voda, čo robí z celého z ostrova jednu z najväčších turistických atrakcií.

Pobrežie Menorky meria totiž vyše 200 kilometrov a ostrov má viac pláží ako Malorka a Ibiza dohromady. Ostrov vždy žil v tieni svojich slávnejších sestričiek. Prevažne najväčšej a najznámejšej Malorky, ktorá po stáročia hrala úlohu mocenského centra Baleárskych ostrovov.

Lacné letenky na Menorku z našich končín rezervujete obtiažnejšie. Priamy let prakticky neexistuje, preto sa z Viedne aj Budapešti lieta s jedným prestupom. Na Menorku lieta Vueling, Iberia, British Airways či Lufthansa. Ideálne letecké spojenie ponúka práve Vueling, kedy ste s jedným prestupom na ostrove zhruba za 4 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Menorke

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Počasie na Menorke

Na ostrove Menorka je podobne ako na ostatných Baleárskych ostrovoch stredomorské podnebie, kde prevládajú dlhé, teplé a slnečné letá a mierne zimy. Na Menorku sa oplatí ísť na dovolenku od začiatku júna do konca septembra.

Najteplejšie mesiace sú júl a august s maximálnymi teplotami nad 30°C. V noci je na Menorke tiež veľmi teplo, teplota zriedkakedy klesne pod 20°C. Dážď vás na letnej dovolenke na Menorke s najväčšou pravdepodobnosťou nezastihne. More pri plážach Menorky je v lete veľmi teplé a na niektorých miestach dosahuje 25°C. Aj neotužilí si tu môžu zaplávať v teplom mori od mája do konca októbra.

Ceny na Menorke

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel na Menorke? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie mesta či ostrov na vlastnú päsť, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán .

Aktuálny čas na Menorke

Na Menorke je rovnaký čas, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Adelaide na Menorke

10 zaujímavostí o Španielsku

1
Španielskym národným športom sú okrem futbalu aj býčie zápasy (corrida de torros). Modernú podobu začali v mestečku Ronda v roku 1784
2
Španielčina je druhý najrozšírenejší jazyk na svete
3
Takmer polovica olivového oleja a 75% šafránu je vyprodukovaných práve v Španielsku
4
Slávna Paella, ktorú takmer v celom Španielsku podávajú s morskými plodmi, vznikla pôvodne vo Valencii, kde dodnes robia paellu so zeleninou, mäsom (kačka/králik) a slimákmi
5
Barcelona má svoj vlastný valentínsky sviatok, na deň svätého Juraja (23. apríl) bolo zvykom vymeniť si ružu a knihu s milovanou osobou
6
Španieli vlastnia viac automobilov ako mobilných telefónov
7
Španielsko je jediná krajina v Európe, kde sa pestujú banány
8
Espaňa alebo Spain pochádza zo slova Ispania, čo znamenalo územie zajacov
9
Ak budete chcieť ísť na obed v Španielsku o pol dvanástej, rovno na to zabudnite. Obed sa podáva okolo 2-3. h poobede a večera až o 21-22. h, takže na párty sa dostanete až po polnoci. Niektoré diskotéky otvárajú až o 2. h ráno
10
Fanúšikovia slávneho katalánskeho klubu FC Barcelona sa prezývajú Culés, čo v preklade znamená zadky