Skip to main content

Lacné letenky Santorini

Grécko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Santorini

Zaujímavé info o Santorini

Santorini sa nachádza v azúrových vodách Egejského mora. Pre vskutku unikátny ostrov je ikonická najmä sopečná priehlbina (kaldera) zaliata morom, ktorá vytvára užasnú prírodnú scenériu.

Santorini sa označuje za jednu z najfotogenickejších a najromantickejších destinácií našej planéty. Pohľadu na zapadajúce slnko môže veru konkurovať len málo vecí na tomto svete. Mnohí tvrdia, že je to najkrajšie miesto celého Grécka.

Útesy kaldery, ktoré sa prudko zvažujú do mora, snehobiele kostolíky s modrými kupolami, kľukaté úzke uličky a výborná grécka kuchyňa – Santorini je záruka prvotriednej romantickej dovolenky.

Ostrov je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov, ktorí tu radi trávia svoje letné dovolenky. Lacné letenky na Santorini najčastejšie kúpite z Viedne. Letieť môžete aj z Budapešti a z Prahy. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo dve a pol hodiny. Lety na Santorini z našich končín ponúkajú najmä spoločnosti: Eurowings, Lauda, Vueling Airlines a SWISS International Air Lines. Hlavným letiskom na Santorini je letisko Santorini Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Santorini

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Grécka?

Na vstup do Grécka nepotrebujete vízum. Vzhľadom na to, že Grécko je členom Európskej únie, môžu Slováci cestovať do Grécka s platným pasom alebo občianskym preukazom.

Aké je počasie na Santorini a kedy sa tam oplatí ísť na dovolenku?

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 26 °C, ktorá sa však často šplhá cez 30 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 12 °C.

Kedy je teda dovolenka na Santorini správnou voľbou? Na slnečnom ostrove je príjemné počasie počas celého roka. Santorini sa preto oplatí navštíviť kedykoľvek. Ak je však vaším cieľom kúpanie, ideálnym obdobím na návštevu je z hľadiska počasia jún až október, kedy teplota mora dosahuje príjemných 22 až 25 °C.

Aké sú ceny na Santorini?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Ceny potravín v supermarketoch približne rovnaké ako na Slovensku. Viac si však priplatíte v reštauráciách, kde večera pre 2 osoby začína pri 30 eurách.

Hľadáte hotel na Santorini? Ubytovanie na ostrove ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Aké očkovania sú povinné pred cestou do Grécka?

Grécko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. V horúcich letných mesiacoch je však potrebné chrániť sa pred úpalom a dodržovať pitný režim. Hoci voda z oficiálneho vodovodu je pitná, odporúčame piť radšej balenú vodu z obchodu.

Aký je aktuálny čas na Santorini?

Na Santorini je o hodinu viac ako na Slovensku.

Ako funguje doprava po ostrove?

Verejná doprava na ostrove ja zabezpečená autobusmi, ktoré jazdia z hlavného mesta Fira do všetkých väčších miest a dedín a rovnako tak aj do prístavu. Do známych dovolenkových destinácií, akou je napríklad Oia, jazdia autobusy počas hlavnej sezóny každú polhodinu. Cena lístku sa pohybuje okolo 2 - 3 EUR. Lístok si kúpite priamo u šoféra. Nevýhodou autobusovej dopravy je, že autobusy nejazdia na odľahlejšie pláže.

V taxíkoch sa odporúča dohodnúť si cenu dopravy vopred.

Ak chcete byť skutočným pánom vlastného času, odporúčame vám požičať auto, ktoré je najideálnejším prostriedkom na preskúmanie ostrova. Auto si požičajte už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Letecké zaujímavosti o Santorini

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Santorini za posledný týždeň stála iba 72,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Santorini je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Santorini

10 zaujímavostí o Santorini

1
Pojmom Santorini sa označuje aj súostrovie, ktoré pozostáva z ostrova Théra (Santorini), Therasia, obľúbených ostrovov Kameni (Palia a Nea) a neobývaného ostrovčeka Aspronisi
2
Výbuch sopky Théra pred vyše 3600 rokmi rozbil ostrov na menšie ostrovčeky, pričom časť ostrova skončila pod morom
3
Santorini je jediná obývaná sopečná priehlbina (kaldera) sveta
4
Práve kvôli erupcii sopky, ktorá sa spája s božím hnevom, mnohí ľudia veria, že práve na Santorini bola mýtická Atlantída
5
Santorini sa pýši až 400 kostolmi. Ich snehovo biela omietka a žiarivo modré kupoly s krížikmi krásne kontrastujú s čiernou či farebnou sopečnou pôdou ostrova
6
Súostrovie bolo kedysi jedným veľkým okrúhlym ostrovom, čomu zodpovedal pôvodný názov ostrova – Strongyli (Okrúhly)
7
Prepad stien sopky premenil stred ostrova na obrovskú sopečnú dieru (kalderu), ktorú zaplavilo more
8
Erupcia sopky Théra spôsobila zánik minojskej civilizácie, ktorej srdce bolo na 110 km vzdialenej Kréte
9
Vulkanický charakter ostrova sa odráža na neobvyklom farebnom spektre pláží. Nájdete tu tak pláž bielu, červenú či čiernu. Medzi tie najobľúbenejšie patrí napríklad sivá pláž Monolithos alebo čierne pláže Avis, Perissa a Perivolos
10
Ostrov má však nedostatok vodných zásob a veľmi sa tu darí kultivácií viniča. Preto sa traduje, že na Santorini je viac vína ako vody