Skip to main content

Lacné letenky Sicília

Taliansko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Catanie

Zaujímavé info o Catanii

Sicília je oveľa viac než len miesto spájané so vznikom mafie. Goethe kedysi povedal, že Sicília je kľúčom ku všetkému. A naozaj, v minulosti sa tu vystriedalo obrovské množstvo kultúr, ktoré si na čas podmanili túto bránu k Afrike a prechod medzi východom a západom.

Gréci, Rimania, Byzantínci, Arabi, Nomádi... Všetci dobyvatelia túžili vládnuť tejto večnej križovatke Stredomoria. Dnes Sicília láka najmä cestovateľov, ktorých tu ohromuje jej kultúrne bohatstvo a dychvyrážajúca prírodná rozmanitosť v podobe impozantných sopiek, rušného Palerma, antických ruín Syrakúz či vulkanických Lipárskych ostrovov.

K tomu pridajte jednu z najlepších svetových kuchýň, kde paradajky pripomínajú sopečnú lávu a syr ricotta sneh na vrchole sopky Etna. Sicília je ostrov, ktorý jednoducho musíte zažiť!

Ostrov je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov, ktorí tu radi trávia svoje letné dovolenky. Lacné letenky na Sicíliu najčastejšie kúpite z Viedne a Budapešti, odkiaľ lieta spoločnosť Wizz Air na sicílske letisko Catania na východnej strane ostrova. Linka z Bratislavy do Trapani boli zrušená.

Priemerná dĺžka priameho letu sú približne dve hodiny a pätnásť minút bez prestupu. Akciové letenky a priamy let z Budapešti ponúka i spoločnosť Ryanair. Táto lieta na letisko Palermo na západnej strane ostrova.

Z Viedne prevádzkuje priame lety na letisko Catania aj letecká spoločnosť Eurowings. Pomerne lacné letenky do hlavného mesta Palermo môžete nájsť u spoločnosti Alitalia, ktorá tam lieta z Prahy zvyčajne s jedným prestupom.

S prestupom môžete letieť na Sicíliu už aj s odletom z Košíc. Lety z Košíc prevádzkuje spoločnosť Turkish Airlines s príletom na letisko Catania.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Sicílii

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Talianska?

Pri cestách do Talianska, ktoré neprekračujú 90 dní, vám stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

2️⃣ Počasie na Sicílii

Pre Sicíliu je príznačná stredomorská klíma s horúcim suchým letom a vlhkou miernou
zimou. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 27 °C. Najchladnejším mesiacom je
január s priemernou teplotou 10 °C.

Kedy je teda dovolenka na Sicílii správna voľba? Sezóna na ostrove
začína v máji a trvá až do septembra – októbra.
Najideálnejším obdobím na návštevu bude leto, kedy
teplota mora dosahuje príjemných 25 °C až 26°C

3️⃣ Ceny na Sicílii

Keďže národnou menou je euro, peniaze pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel na Sicílii? Ceny hotelov sa budú líšiť podľa vami zvolenej oblasti ostrova. Za drahšiu lokalitu sa považuje turistami obľúbené horské mestečko Taormina, ktoré sa nachádza neďaleko sopky Etna. Oplatí sa vám preto zvážiť ubytovanie aj v iných oblastiach ostrova. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava na Sicílii je zabezpečovaná autobusmi a vlakmi. Autobusy jazdia po celom ostrove. Vlaky spájajú veľké mesta, ich trasy a frekvencia spojení však nie je úplne ideálna. Taxíky na ostrove sú drahé. Sadzby sa líšia podľa regiónov, minimálne jazdné je však 5 EUR, ku ktorým sa zvyknú pripočítať rôzne dodatkové poplatky, napríklad za jazdu v noci, v nedeľu, poplatok za batožinu a podobne. Pri krátkych jazdách teda počítajte s minimálnou cenou 10 až 15 EUR.

Najpohodlnejším spôsobom prepravy po ostrove sú autá, ktorými sa dostanete kdekoľvek. Jazda v meste však môže byť stresujúca kvôli problémom s parkovaním a dopravným špičkám. Ak sa však rozhodnete spoznávať okolie ostrova, prenájom auta sa rozhodne oplatí. Porovnať ceny prenájmu a rezervovať auto už môžete aj vopred, a to priamo cez Pelikán.

Hľadáte cenovo výhodný zájazd na Sicíliu? V tom prípade vám odporúčame venovať pozornosť aktuálnej ponuke dovoleniek priamo na Pelikáne.

4️⃣ Aktuálny čas v Catanii

Na Sicílii platí stredoeurópsky čas. Čas je tam teda rovnaký ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Catanii

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Catanie si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Budapešť.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Catanie za posledný týždeň stála iba 51,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Catanii je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Sicílii

10 zaujímavostí o Sicílii

1
Sicília s rozlohou 25 711 km² je najväčším ostrovom Stredomoria, ktorý obýva vyše 5 miliónov obyvateľov
2
Nájdete tu dve z troch aktívnych sopiek Talianska: Stromboli a Etnu. Treťou aktívnou sopkou je Vezuv, ktorý sa týči neďaleko Neapolu
3
V roku 1943 sa tu odohrala invázia spojencov, ktorá viedla k zvrhnutiu Mussoliniho v Taliansku. Akcia bola známa pod krycím názvom Operácia Husky
4
V Palerme stojí najväčší operný dom Talianska - divadlo Massimo, ktoré tu bolo postavené v roku 1897
5
Sicília je obklopená troma morami, ktorými sú: Tyrhénske more, Stredozemné more a Iónske more. Strategický dôležitá poloha ostrova tak po stáročia lákala mnohé vyspelé civilizácie Európy a Severnej Afriky
6
Až 70 % obyvateľov Sicílie hovorí po sicílsky. Keďže sicílčina sa od taliančiny výrazne líši, mnohí experti tvrdia, že sa nejedná o taliansky dialekt, ale o samostatný jazyk
7
Sicília má mimoriadne netradičnú zástavu, na žlto-červenom pozadí hypnotizuje pohľady hlava medúzy. Z hlavy vytŕčajú tri klasy obilia a tri ohnuté nohy, ktoré reprezentujú tri cípy trojuholníkového ostrova
8
Forbes zaradil sicílske hlavné mesto Palermo do rebríčka top 5 miest sveta, v ktorých môžete ochutnať to najlepšie pouličné jedlo
9
Na Sicílii sa narodil Archimedes – jeden z najslávnejších matematikov sveta
10
Sicília je vzdialená od pobrežia Talianska len približne 3 km. Neďaleko je aj Tunisko, ktoré je vzdialené od Sicílie okolo 150 km