Skip to main content

Lacné letenky Slovensko

Akciové letenky na Slovensko

Zaujímavé info o Slovensku

Domov, sladký domov. Na chvíľu zabudnime na všetky krásne miesta v zahraničí a zostaňme na Slovensku. Ak ste ho totiž poriadne neprecestovali, mali by ste to napraviť. Aj Slovensko sa pýši dych berúcimi výhľadmi, krásnymi mestami, historickými pamiatkami a najmä nádhernou prírodou, ktorú dokonca ocenil aj slávny Lonely Planet.

Letecká linka medzi Bratislavou a Košicami síce už nefunguje, no veľmi komfortne sa možno dostať z blízkosti hlavného mesta do metropoly Východu leteckou linkou Austrian Airlines. Ak sa vám nechce riešiť letenky, ešte stále môžete Slovensko precestovať vlakom, autobusom či autom. Behom pár hodín si už môžete naplno užívať najkrajšie miesta Slovenska.

Či už je to naše korunovačné mesto Bratislava, najmenšie veľhory na svete Tatry, malebné Čičmany, kúpele v Piešťanoch, prechádzka po košickej promenáde, wellness pobyt v niektorom z populárnych hotelov, úžasné hrady a zámky po celej krajine, jaskyne a prírodné úkazy - Slovensko je nádherná destinácia a navštíviť ho skrátke je dobrý nápad.

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Slovensku

Bratislava

Historické centrum Bratislavy sa v posledných rokoch výrazne zmenilo. Historické budovy sú pekne zrekonštruované a v uliciach Starého mesta pulzuje život - cez deň aj v noci. Čo všetko ponúka turistami obľúbené hlavné mesto Slovenska?

Mesto, na ktoré vám stačí jeden víkend. Tak Bratislavu popisuje známy cestovateľský magazín Lonely Planet. Spomína najmä búrlivý nočný život, skvelú gastronómiu a malé veľké mesto, v ktorom je všetko na dosah a hneď za rohom. Pešia prechádzka na Bratislavský hrad či Slavín je to, čo treba pri návšteve Bratislavy zažiť.

V rámci Bratislavy funguje mestská hromadná doprava pozostávajúca z autobusov, električiek a trolejbusov. Z okolitých miest sa možno do hlavného mesta dostať pohodlne vlakom, či pravidelnými medzimestskými linkami. Z Bratislavy do sveta lieta aj jediná slovenská letecká spoločnosť Air Explore, ktorá svoje stroje prenajíma iným leteckým spoločnostiam. Návšteva Bratislavy sa preto dá jednoducho pridať do itinerinára aj dlhšej dovolenky na Slovensku.

Užitočné info o Slovensku

Počasie na Slovensku

Na Slovensku si vďaka miernemu podnebiu môžeme vychutnávať všetky štyri ročné obdobia. Počasie nebýva príliš horúce, ani príliš chladné a pravidelne tu prší (v zime sneží). Priemerná teplota v oblastiach s týmto podnebným pásmom je 27°C.

Za najhorúcejší región Slovenska sa považuje Podunajská nížina - priemerné ročné teploty sa tu pohybujú okolo 10°C, za najchladnejší vysoké pohoria napr. Lomnícky štít s priemernou teplotou –3,7°C.

Najteplejší mesiac je na Slovensku júl (priemerná teplota je 20°C), najchladnejší je január (-10°C). Najviac zrážok padne vo vysokých pohoriach – Vysoké a Nízke Tatry – väčšina vo forme snehu a najmenej zrážok spadne v Podunajskej nížine.

Ideálny čas na spoznávanie Slovenska je letná sezóna - od polovice júna do polovice septembra.

Ceny na Slovensku

Našou národnou menou je euro. Nie je na škodu mať hotovosť, no v drvivej väčšine reštaurácií a barov možno platiť aj platobnou kartou.

Ceny v Bratislave či Košiciach môžu byť výrazne vyššie, ako v ostatných slovenských mestách. Denné obedové menu stojí v priemere 5 až 6 eur, za večeru vo dvojici v centre mesta zaplatíte minimálne 40 eur.

Lacné ubytovanie na Slovensku či pobyty na Slovensku? Na stránke hotely.pelikan.sk nájdete veľmi lacné ubytovanie v apartmánoch a hoteloch počas celého roka a s výhodnými cenami. Za 1 noc pre 1 osobu dáte najmenej 10 eur.

Požičanie auta na Slovensku? Cez Pelikán si viete porovnať ceny a rezervovať požičanie auta. Spoznajte hlavné mesto a jeho okolie za najlepšie ceny.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Slovensku

10 zaujímavostí o Slovensku

1
Slovensko je svetová automobilová veľmoc. Na 1 obyvateľa. Na 1000 obyvateľov pripadá 100 vyrobených aut.
2
Čičmany sú prvou rezerváciou ľudovej architektúry na svete
3
Dóm sv. Alžbety v Košiciach je najvýchodnejšia gotická katedrála v Európe
4
Levoča má najvyšší drevený oltár na svete
5
Hlavné mesto Slovenska, Bratislava, leží na hraniciach s Rakúskom a Maďarskom
6
Slovensko má tiež najvyšší počet zámkov a hradov na obyvateľa
7
Na Slovensku sa nachádza viac ako 1300 minerálnych prameňov
8
Najstarší maratón v Európe sa koná každý rok v Košiciach
9
Na Slovensku sa nachádza viac ako 6000 jaskýň
10
Kelti boli prvý národ, ktorý obýval územie Slovenska až do príchodu Rimanov