Skip to main content

Lacné letenky Slovensko

Akciové letenky na Slovensko

Slovensko

Domov, sladký domov. Na chvíľu zabudnime na všetky krásne miesta v zahraničí a zostaňme na Slovensku. Ak ste ho totiž poriadne neprecestovali, mali by ste to napraviť. Aj Slovensko sa pýši dych berúcimi výhľadmi, krásnymi mestami, historickými pamiatkami a najmä nádhernou prírodou, ktorú dokonca ocenil aj slávny Lonely Planet.

Letecká linka medzi Bratislavou a Košicami síce už nefunguje, no veľmi komfortne sa možno dostať z blízkosti hlavného mesta do metropoly Východu leteckou linkou Austrian Airlines. Ak sa vám nechce riešiť letenky, ešte stále môžete Slovensko precestovať vlakom, autobusom či autom. Behom pár hodín si už môžete naplno užívať najkrajšie miesta Slovenska.

Či už je to naše korunovačné mesto Bratislava, najmenšie veľhory na svete Tatry, malebné Čičmany, kúpele v Piešťanoch, prechádzka po košickej promenáde, úžasné hrady a zámky po celej krajine, jaskyne a prírodné úkazy - Slovensko je nádherná destinácia a navštíviť ho skrátke je dobrý nápad.

Viac Zobraziť menej

Slovensko

Bratislava

Historické centrum Bratislavy sa v posledných rokoch výrazne zmenilo. Historické budovy majú opravený kabát, celé centrum žiari novotou a ulice Starého Mesta sú turistami oveľa viac zaplnenej ako predtým. Čo všetko ponúka hlavné mesto Slovenska?

Mesto, na ktoré vám stačí jeden víkend. Tak Bratislavu popisuje známy cestovateľský magazín Lonely Planet. Spomína najmä búrlivý nočný život, skvelú gastronómiu a malé veľké mesto, v ktorom je všetko na dosah a hneď za rohom. Pešia prechádzka na Bratislavský hrad je zrejme to, čo treba zažiť, ak navštívite Bratislavu.

V rámci Bratislavy funguje mestská hromadná doprava pozostávajúca z autobusov, električiek a trolejbusov. Z okolitých miest sa možno do hlavného mesta dostať pohodlne vlakom, či pravidelnými medzimestskými linkami. Zaujímavou možnosťou, ako cestovať do Bratislavy je letecké spojenie z Košíc. Linka Bratislava – Košice premáva pravidelne a prevádzkuje ju letecká spoločnosť ČSA. Let trvá približne jednu hodinu.

Užitočné info o Slovensku

A szlovákiai időjárás

Szlovákia a mérsékelt éghajlati övben fekszik, ennek köszönhetően négy évszak váltakozik az országban. Az idő nem túl meleg, nem is túl hideg, és rendszeres a csapadék (télen hullik a hó). Ebben az égövben az átlaghőmérséklet 27 °C.

Az ország legmelegebb régiójának tartják a Duna menti alföldet – a hőmérséklet egész évben 10 °C körül mozog, a magas hegységekben ellenben hideg az idő – például a Lomnici csúcson az átlaghőmérséklet -3,7 °C.

Az év legmelegebb hónapja a július (az átlaghőmérséklet 20 °C), a leghidegebb pedig a január (-10 °C). A legcsapadékosabb térség a Magas- és az Alacsony-Tátra hegységek, a csapadék általában havazás formájában jelentkezik. A legkevésbé csapadékos térség a Duna menti síkság.

A legjobb nyáron, a június közepétől szeptember közepéig tartó időszakban idelátogatni.

Ceny na Slovensku

Našou národnou menou je euro. Nie je na škodu mať hotovosť, no v drvivej väčšine reštaurácií a barov možno platiť aj platobnou kartou.

Ceny v Bratislave či Košiciach môžu byť výrazne vyššie, ako v ostatných slovenských mestách. Denné obedové menu stojí v priemere 5 až 6 eur, za večeru vo dvojici v centre mesta zaplatíte minimálne 40 eur.

Lacné ubytovanie na Slovensku či pobyty na Slovensku? Na stránke hotely.pelikan.sk nájdete veľmi lacné ubytovanie v apartmánoch a hoteloch počas celého roka a s výhodnými cenami. Za 1 noc pre 1 osobu dáte najmenej 10 eur.

Požičanie auta na Slovensku? Cez Pelikán si viete porovnať ceny a rezervovať požičanie auta. Spoznajte hlavné mesto a jeho okolie za najlepšie ceny.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Slovensku

10 zaujímavostí o Slovensku

1
Slovensko je svetová automobilová veľmoc. Na 1 obyvateľa. Na 1000 obyvateľov pripadá 100 vyrobených aut.
2
Čičmany sú prvou rezerváciou ľudovej architektúry na svete
3
Dóm sv. Alžbety v Košiciach je najvýchodnejšia gotická katedrála v Európe
4
Levoča má najvyšší drevený oltár na svete
5
Hlavné mesto Slovenska, Bratislava, leží na hraniciach s Rakúskom a Maďarskom
6
Slovensko má tiež najvyšší počet zámkov a hradov na obyvateľa
7
Na Slovensku sa nachádza viac ako 1300 minerálnych prameňov
8
Najstarší maratón v Európe sa koná každý rok v Košiciach
9
Na Slovensku sa nachádza viac ako 6000 jaskýň
10
Kelti boli prvý národ, ktorý obýval územie Slovenska až do príchodu Rimanov
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)