Skip to main content

Lacné letenky Ukrajina

Ukrajina - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Ukrajinu

Zaujímavé info o Ukrajine

S viac ako šesťstotritisíc kilometrami štvorcovými dosahuje Ukrajina titul najrozľahlejšieho európskeho štátu. Z východu sa obtiera o Rusko, zo západu ho lemujú poľské hranice, na jeho juhozápadnej hranici leží Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a na južnej strane hraničí s Moldavskom. Na severe ho obklopuje Bielorusko a na juhu Čierne more.

V jej hlavnom meste – Kyjeve sa nachádza najhlbšie položená stanica metra. Sviatoshynsko-Brovarska linka leží v hĺbke stopäť metrov pod morom. U nás taká známa tradícia maľovania veľkonočných vajíčok má pôvod práve u nášho východného suseda. Najväčší hudobný nástroj pochádza takisto z Ukrajiny. Je píšťalového typu a nesie meno Trembita.

V krajine s jednou z najvyšších vzdelanostných úrovní vôbec bola založená i jedna z prvých univerzít vo východnej Európe. Národ so silnou kresťanskou tradíciou si na svojom území desiatkami rokov vybudoval veľké množstvo chrámov a kostolov. Žiariaci zlatými klenutými katedrálami bol Kyjev v minulosti prezývaný aj ako „Jeruzalem Ruska“. Ukrajina je plná príbehov z minulosti, tradícií a nevšedných miest s autentickou atmosférou.

Lacné letenky na Ukrajinu viete rezervovať aj z našich končín. Obľúbené sú priame lety z Bratislavy či Viedne do Kyjeva, ale aj novinka na bratislavskom letisku - priamy let do Ľvova. Ideálne letecké spojenie poskytujú lowcost dopravcovia ako Wizz Air, ale aj národné aerolinky Ukraine International.

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Ukrajine

Kyjev

Hlavné mesto Ukrajiny Kyjev sa rozkladá na brehoch rieky Dneper. S úžasnými pravoslávnymi chrámami, ktorých strechy zdobia zlaté cibuľovité kupoly, patrí bezpochyby medzi tie najkrajšie a najstaršie metropoly Európy.

Návšteva mesta môže byť pre niekoho dobrodružstvom, a tak trochu aj cesta v čase. Obrovské socialistické monumenty a cintoríny pripomínajú prachom zapadnutú minulosť.

Kyjev je plný okázalého prepychu a kontrastov. V socialistických panelákoch skrytých na okraji mesta sa totiž žije inak ako v súkromných lóžach podnikov v centre.

Mnohé nóbl podniky však majú ekonomikou stlačené nízke ceny, ktoré robia mesto dostupné aj našincovi. Kyjev je silným zážitkom, ktorý ponúka mnoho na objavovanie.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Kyjeva najčastejšie kúpite i priamo z Bratislavy (Wizz Air, Ryanair) a Košíc (Czech Airlines). Dĺžka priameho letu z Bratislavy je okolo 1 hodiny a 40 minút, z Košíc trvá let menej, a to približne 1 hodinu a 15 minút.

Letieť môžete aj s prestupom z Viedne, odkiaľ lietajú, napríklad, letecké spoločnosti LOT Polish Airlines, Air Baltic a Ukraine International Airlines. Z našich končín sa do Kyjeva najčastejšie lieta na letisko Zhulyany a letisko Borispol.

Ľvov

Ľvov je s približne 800-tisíc obyvateľmi najväčším mestom Západnej Ukrajiny. Zaujímavosťou je, že až do roku 1939 patril k Poľsku a po Varšave a Krakove bol tretím najväčším poľským mestom.

Dobrou správou pre slovenských cestovateľov je, že Ľvov patrí medzi živšie mestá. Turistov tu, s výnimkou Ukrajincov a niekoľkými menšími skupinkami Poliakov, príliš veľa nie je – ponúka však mnoho. Galéria, kiná, operu, nočný život, akvapark a množstvo obchodov, kde možno nakúpiť výrazne lacnejšie, ako u nás.

Ľvov, pôvodne tretie najväčšie poľské mesto, je dnes zaslúžene považované za ukrajinské hlavné mesto kultúry. Skúste vynechať autá a autobusy a za kultúrou sa vydajte na ukrajinských bicykloch. Ľvov má závideniahodnú cykloinfraštrukúru.

Lacné letenky do Ľvova rezervujete z Bratislavy i Viedne. Priamy let do Ľvova zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air (z Bratislavy) a Austrian Airlines (z Viedne).

Odesa

Tretie najväčšie ukrajinské mesto je zároveň najväčším mestom na pobreží Čierneho mora. Rusky hovoriace ukrajinské mesto Odesa je opradené históriou akozmopolitnou atmosférou.

Prímorské mestečko je skvelou a nenákladnou alternatívou letnej dovolenkovej destinácie. V okolí mesta možno nájsť množstvo krásnych a veľmi obľúbených piesočnatých pláží.

Je to ideálna destinácia pre všetkých, ktorí chcú spojiť kratší citybreak v historickom meste smožnosťou plážovej dovolenky. Mladších turistov zaujme aj široká klubov a diskoték.

Lacné letenky do Odesy možno rezervovať z Bratislavy a Budapešti. Priamy let do Odesy kúpite vďaka leteckej spoločnosti Wizz Air, ktorá v roku 2019 oznámila spustenie pravidelnej linky.

Užitočné info o Ukrajine

Počasie v Ukrajine

Ukrajina má tzv. kontinentálnu klímu. V jej prípade to znamená horúce a suché letá a studené zimy. Kedy cestovať na Ukrajinu? Najvhodnejšia doba pre návštevu je od apríla až do júna. Lepšie počasie, menej turistov.

Víza do Ukrajiny

Občania SR môžu vstúpiť na územie Ukrajiny bez víz. Bez víz sa môžu zdržať v krajine až 90 dní v priebehu 180 dní (polrok). Cestovný pas musí zostať v platnosti minimálne 3 mesiace od skončenia cesty.

Ceny na Ukrajine

Oficiálnym platidlom na Ukrajine sú Hrivny. Jedno euro je približne 30 hrivien. Najvýhodnejšie je zamieňať eurá priamo na mieste.

V mestách je dostatok bankomatov, kde sa dá vyberať hotovosť. Platby kartou sú stále rozšírenejšie, avšak oproti Slovensku či V4 je tento spôsob stále menej rozšírený.

Pre Slovákov je Ukrajina, v porovnaní so západnými krajinami, lacnejšou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu zhruba o štvrtinu nižšie, ako v našich končinách.

Ceny ubytovania v Kyjeve či Ukrajine sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 5 eur na noc. V Kyjeve nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj veľmi jednoduché a lacné apartmány. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si Ukrajinu na vlastnú päsť, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Ukrajine

V Ukrajine je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ukrajiny

Potrebné očkovania v Ukrajine – treba si len postrážiť očkovania, ktoré je potrebné mať povinne absolvované aj na Slovensku. V krajine sa neodporúča piť vodu z vodovodu kvôli jej nízkej kvalite, a to ani po prevarení.

10 zaujímavostí o Ukrajine

1
S rozlohou 603 628 km2 je Ukrajina najväčším štátom v Európe
2
Na Ukrajine sa nachádza aj prvá univerzita založená vo východnej Európe
3
Ukrajina má asi 150 vysokých škôl a univerzít, z ktorých najdôležitejšie sú v Kyjeve, Ľvove a Charkove
4
Stanica kyjevského metra Arsenalnaja je najhlbšia na svete, siaha do hĺbky 105 metrov
5
Ukrajinci nosia snubný prsteň na pravej ruke
6
Ukrajina sa môže pýšiť prvou ústavou na svete
7
Ukrajinci sú štvrtým najvzdelanejším národom na svete
8
V hlavnom meste Kyjev sa nachádza viac ako 25 obrovských chrámov či kostolov
9
Na Ukrajine sa nachádza jeden z najmenších a najkrajších hradov v Európe, tzv. Lastovičie hniezdo
10
Viac ako 70 % Ukrajincov nebolo nikdy v zahraničí