Skip to main content

Lacné letenky Zakynthos

Akciové letenky na Zakynthos

Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos ponúka plážovú idylku aj bohatú večernú zábavu. Tretí najväčší z Iónskych ostrovov je zároveň ostrovom s najväčším počtom slnečných dní v Grécku. To je len jeden z dôvodov, prečo patrí Zakynthos medzi najobľúbenejšie dovolenkové oblasti v Stredomorí.

Ostrov, vzdialený nejakých 16 kilometrov od Peloponézu, je veľmi ľahko dosiahnuteľný trajektom. Návštevníkom z našich končín však šikovne slúži miestne letisko, kde pristávajú lety z celej Európy. Vzhľadom k tomu, že väčšina prázdninových letovísk sa sústreďuje na východnej strane ostrova, je cesta z letiska kamkoľvek pomerne krátka.

Hornaté vnútrozemie je ideálnym terénom pre tých, ktorí chcú kombinovať odpočinok pri mori s pešími turistickými výletmi. Pobrežie Zakynthosu je dlhé 123 kilometrov a prerušované strmými vápencovými skaliskami, ktoré sa striedajú s piesočnatými a štrkovými plážami. Niektoré sú dlhé a široké, iné tvorí len úzky pás medzi zástavbou a morom. Najromantickejšie (ale aj najťažšie prístupné) sú idylické piesočnaté zákutia, skrytá medzi skalami.

Zakynthos patrí medzi obľúbené destinácie Slovákov. Lacné letenky na Zakynthos sa zháňajú pomerne ťažko. Z Viedne lieta ideálne priame letecké spojenie s rakúskymi Austrian Airlines, ak však túžite po čo najlacnejšej letenke, vyberte si Wizz Air z Budapešti, tiež lieta priamo no v porovnaní z Viedňou za polovičné ceny. Dostanete sa tam aj s prestupom, z Viedne lietajú Aegean, Olympic, Lufthansa či Eurowings. Priamy let na Zakynthos trvá 2 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Zakynthose

Cestovné doklady do Grécka

Na vstup do Grécka nepotrebuje vízum. Vzhľadom na to, že Grécko je členom Európskej únie, môžu Slováci cestovať do Grécka s platným pasom alebo občianskym preukazom.

Počasie na Zakynthose

Na Zakynthose panuje typické stredomorské počasie. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 29 °C. Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 10 °C. Najviac prší v decembri, priemerné zrážky tu vtedy dosahujú až 97,60 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka na Zakynthose tá správna voľba? V lete býva na gréckych ostrovoch mnoho turistov a teplota sa mnohokrát vyšplhá nad 35 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je preto marec až máj a september a október, kedy je zvyčajne ešte stále slnečno a teplo.

Ceny na Zakynthose

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Hľadáte hotel na Zakynthos? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR osoba/noc. Ceny ubytovaniasi môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie mesta či ostrov na vlastnú päsť, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Grécka

Grécko nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. V horúcich letných mesiacoch je však potrebné chrániť sa pred úpalom a dodržovať pitný režim. Hoci voda z oficiálneho vodovodu je pitná, odporúčame piť radšej balenú vodu z obchodu.

Aktuálny čas na Zakynthose

Na Zakynthose je o jednu hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Zakynthose

10 zaujímavostí o Grécku

1
Gréci majú najviac archeologických múzeí na svete
2
Grécko je jedným z najväčších producentov olív a olivového oleja na svete
3
Trinásťmetrová Socha boha Dia, ktorá patrí k siedmim divom sveta, sa zachovala len v dobových dokumentoch
4
Počet pruhov na gréckej vlajke je zhodný s počtom písmen v slove eleftheria čo znamená sloboda
5
Najtypickejšou gréckou pochúťkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyrábaná z pomletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu súťaže, ktoré boli usporadúvané v starovekej gréckej Olympii raz za štyri alebo päť rokov ako pocta bohu Diovi
7
Ku Grécku patrí okolo 2 000 ostrovov, 170 z nich je obývaných. Najväčším ostrovom je Kréta
8
Grécky ostrov Lesbos vyhľadávajú páry s lesbickou orientáciou, ktorá je podľa ostrova aj pomenovaná
9
Grécka drachma bola pred zavedením Eura v roku 2002 najstaršou menou na svete (2650 rokov)
10
Najtypickejšou gréckou pochúťkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyrábaná z pomletého sezamu

Objednajte si od Pelikána

Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)