Skip to main content

Lacné letenky Panama

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Vo svete, v ktorom miznú každú minútu hektáre lesov je Panama absolútnou výnimkou. Aj napriek rapídnej urbanizácii sa krajina dôkladne stará o svoje prírodné bohatstvo. Treking v miestnych pralesoch, návšteva súostrovia San Blas či kontakt s ľuďmi Kuna, ktorí na týchto ostrovoch žijú, sú nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré si z Panamy odnesiete.

A samozrejme, spomenúť musíme pulzujúce hlavné mesto Panama City. Metropola je zmesou panamskej kultúry, tropických pralesov a južanského temperamentu. Hektická zmes vôní a ľudí, ktorá je obrazom každodenného života v Centrálnej Amerike.

Lacné letenky do Panamy viete rezervovať aj z okolitých letísk. Priamy let do Panamy z našich končín neexistuje, s jedným prestupom však možno letieť s obľúbenými spoločnosťami ako napríklad Turkish Airlines alebo Air France.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Panama

Panama je zmesou španielskej kultúry, tropických pralesov a karibského temperamentu. Hektická zmes vôní a ľudí, ktorá je obrazom každodenného života v Centrálnej Amerike. Spoznajte s nami pulzujúce srdce Centrálnej Ameriky.

Panama má šmrnc. Na ceste z letiska do centra sa pred nami vykresľuje silueta mesta. Mrakodrapy sú už na predmestí, a čím sme bližšie k centru mesta, tým viac ich vidíme. Večerná prechádzka a pohľad na zapadajúce slnko s vysokými palmami a mrakodrapmi v pozadí je nezabudnuteľná.

Ako ju čo najlepšie spoznať? Niekto by vám poradil, aby ste sa ubytovali v starom meste, rozprávali sa veľa s domácimi a zaplatili si miestneho sprievodcu. Určite odporúčame navštíviť staré mesto Casco Viejo, Panamský prieplav, miestne rybárske trhy, dať si drink v niektorom z mrakodrapov Panama City a ochutnať tradičnú miestnu kuchyňu.

Lacné letenky do Panamy viete rezervovať aj z okolitých letísk ako Viedeň, Budapešť či Praha. Priamy let z našich končín neexistuje, avšak veľmi komfortne možno letieť s jedným prestupom so spoločnosťami ako Turkish Airlines či Air France.

San Blas

Comarca de Kuna Yala. Tak volajú panamskí obyvatelia súostrovie San Blas, jedno z najkrajších miest v Strednej Amerike. Prečo najkrajších? Hneď na úvod vám povieme, že na to sú dva dôvody. Ešte stále ho totiž obývajú pôvodní obyvatelia prezývaní menom Kuna a druhý dôvod vám bude jasný hneď, ako sa pozriete na fotografie z tohto miesta. Veľmi rýchlo vám dôjde, že San Blas sú až nechutne gýčové. A taká je aj realita. Proste raj s veľkým R.

Koľko ich vlastne je? Niečo cez 400. A sú roztrúsené pri pobreží Panamy až k hraniciam s Kolumbiou. A miestni Indiáni, ktorí ich vlastnia a obhospodarujú radi hovoria, že majú na každý deň v roku jeden ostrov.

Ak ste ubytovaní v Panama City, na San Blas sa dostanete rýchlo a pohodlne lietadlom. Lieta tam spoločnosť AirPanama raz denne a veľmi skoro ráno. Je to preto, že cez deň môže prísť silný vietor nad Oceánom a to aj pre skúsených pilotov nie je nič jednoduché. Obojsmerne vás letenka vyjde niečo málo cez 100 dolárov. Zaujímavosťou je, že na ostrovoch sa nachádza približne 5 letísk a pokojne sa môže stať, že cestujúci, ktorí poletia s vami vystúpia inde ako vy.

Takže ak chcete letieť na ostrovy San Blas, musíte sa najprv dostať do Panamy. Tam viete cestovať komfortne a lacno aj z našich končín. Ideálne letecké spojenie s jedným prestupom ponúkajú Air France a Turkish Airlines.

Užitočné info o Paname

Počasie v Paname

Panama disponuje vlhkým a horúcim podnebím so stabilne vysokými teplotami počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 25 – 32°C. Teploty klesajú s narastajúcou nadmorskou výškou, preto treba počítať s výrazne nižšími teplotami v horách. Pobrežie Karibského mora je bohatšie na zrážky než tichomorské.

Cestovné doklady a víza do Panamy

Do Panamy potrebujete cestovný pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate.

Víza budete potrebovať len v prípade, že vaša návšteva neprekročí 90 dní a jej účel bude turistika resp. dovolenka.

Ceny v Paname

V Paname môžete platiť dvomi menami: panamská balboa alebo americký dolár. Obe tu majú rovnakú peňažnú hodnotu. Čo sa týka zmenární, tie nemajú príliš lichotivý kurz – takže pokiaľ máte možnosť, zameňte si peniaze ešte pred cestou. Na Slovensku zoženiete americké doláre takmer v ktorejkoľvek banke.

Aj keď je Panama považovaná za jedno z najdrahších miest Strednej Ameriky, ceny ubytovania vás príjemne prekvapia. Aj v luxusných 4* hoteloch totiž dáte za týždňový pobyt s honosnými raňajkami zhruba 300 eur. Nájdete tu samozrejme aj lacnejšie varianty, ale štandard 4* je tu na vysokej úrovni, väčšina hotelov má bazén na streche alebo lukratívnu terasu s výhľadom na mesto a pokiaľ tu nebudete tráviť dlhší čas, nie je dôvod bývať v horších štvrtiach, kde cenový rozdiel za ubytovanie nie je až taký výrazný. Jedny z najlepších hotelov nájdete v tzv. Finančnej štvrti. Hotel v Paname viete rezervovať za špeciálne ceny aj cez Pelikán.

Metro, legendárne veteránske autobusy, taxíky, či bicykel. Preprava v Paname je vo všetkých prípadoch lacná a netreba sa jej báť. Metro je rýchle, na jazdu s ním potrebujete zaplatiť drobnú zálohu za kartu, na ktorú si potom pomocou automatov dobíjate peniaze. Ak nejaké nevyčerpáte, budú vám samozrejme vrátené. V prípade spomínaných autobusov ide o niečo, čo by ste si v Panama City určite mali vyskúšať. Jedna jazda vychádza desiatky centov, ale zážitok z vybuchujúceho výfuku a rýchlej jazdy je určite k nezaplateniu. Taxíkov je v Panama City nespočetne veľa, takže sa nemusíte báť, že nejaký práve nezoženiete.

Aktuálny čas v Paname

V Paname je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Panamy

Pred cestou do Panamy sa nevyžaduje, aby ste boli očkovaní proti nebezpečným či iným ochoreniam. Jediné očkovanie, ktoré sa odporúča do celej Strednej Ameriky, je očkovanie proti žltej zimnici.

Tipy, čo treba vidieť v Paname

10 zaujímavostí o Paname

1
Panama bola prvou krajinou Strednej Ameriky, ktorá začala používať americký dolár ako platidlo
2
Panamský prieplav je považovaný za jeden zo siedmich divov sveta vytvorených ľudskou rukou
3
Najväčší obývaný kráter na svete nájdete v Paname, v meste El Valle de Antón
4
Panamská káva je jedna z najkvalitnejších na svete
5
Aj keď sa Panama nachádza v karibskej oblasti, nemá hurikány
6
Hlavný príjem Panamy tvoria lode, ktoré sa plavia cez Panamský prieplav
7
Počas stavby Panamského prieplavu zomrelo až 12-tisíc ľudí
8
Panama má až 2500 kilometrov pláží
9
Hlavné mesto, Panama City, je jediným mestom na svete s vlastným dažďovým pralesom
10
Počet obyvateľov Panamy je 4 milióny, z toho len polovica žije v hlavnom meste