Skip to main content

Lacné letenky Panenské ostrovy

Britské Panenské ostrovy - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Britské Panenské Ostrovy

Zaujímavé info o

Karibské more ukrýva množstvo pokladov a jedným z nich sú určite aj Britské Panenské ostrovy. Sú súčasťou súostrovia Malé Antily a ide o približne 60 malých ostrovčekov, z ktorých je len 15 obývaných. Britské Panenské ostrovy objavil Krištof Kolumbus v roku 1493 na jednej zo svojich zámorských výprav.

Ak hľadáte luxusnú dovolenku v súkromí, Britské Panenské ostrovy budú pre vás určite vhodné. Oproti iným karibským destináciám si totiž do krajiny púšťajú omnoho menej turistov. Aj preto sa im darí zachovávať pôvodné tradície, kultúru a panenskú prírodu.

Lacné letenky na Britské Panenské ostrovy viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností British Airways, Air France alebo Austrian Airlines. Priamy let na Britské Panenské ostrovy z našich končín neexistuje, budete musieť absolvovať minimálne 2 prestupy.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Britských Panenských ostrovoch

Cestovné doklady a víza na Britské Panenské ostrovy

Pri vstupe do krajiny vám postačí platný cestovný pas, nebudete potrebovať víza. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu z krajiny.

Počasie na Britských Panenských Ostrovoch

Pre Panenské ostrovy je typická veľmi horúca karibská klíma s priemernými teplotami okolo 25-28 stupňov Celzia celoročne. Vetry prúdiace nad túto oblasť zabezpečujú nižšiu vlhkosť vzduch a príjemné teplé počasie. Obdobie dažďov trvá od júla do októbra, Britské Panenské ostrovy nepatria do hurikánovej oblasti.

Ceny na Britských Panenských ostrovoch

Oficiálnym platidlom na Britských Panenských ostrovoch je americký dolár.

Ceny na Britských Panenských ostrovoch sú pomerne vysoké v porovnaní so Slovenskom. Za jedlo pre dvoch v reštaurácií zaplatíte pokojne aj 50 dolárov. Káva vás vyjde na 2-5 dolárov a fľaša vody stojí menej ako dolár.

Hľadáte lacné ubytovanie na Britských Panenských Ostrovoch? Odporúčame porovnať ceny a rezervovať cez Pelikán. Nájdete tu luxusné hotelové značky, ale aj ubytovanie za menej peňazí v skromnejších apartmánoch.

Chcete si požičať auto na Britských Panenských ostrovoch? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť priamo na letisku po prílete.

Aktuálny čas na Britských Panenských ostrovoch

Na Britských Panenských ostrovoch je o päť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Britské Panenské ostrovy

Pred cestou na Britské Panenské ostrovy nie je potrebné žiadne špeciálne očkovanie. Stačí si postrážiť všetky povinné očkovania, ktoré sú aj na Slovensku. Pri cestovaní do exotiky odporúčame zvážiť očkovanie proti žltačke typu A a B a brušnému týfusu.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Britských Panenských ostrovoch

10 zaujímavostí o Britských Panenských ostrovoch

1
Existuje tu celkom 60 ostrovov, ale iba 16 je obývaných.
2
Populácia na ostrovoch neprekrečauje 40-tisíc obyvateľov
3
Ostrovy sa stali britským územím v roku 1672
4
Miestni obyvatelia platia veľmi nízku daň z príjmu - len 8%
5
Oficiálnym jazykom na ostrovoch je angličtina
6
Táto malá skupina ostrovov sa rozprestiera na ploche 153 metrov štvorcových
7
Terén je tu pomerne rovinatý, niektoré ostrovy sú koralového pôvodu, niektoré zase sopečného pôvodu
8
Priemerná dĺžka života na ostrovoch je 80 rokov
9
Obyvatelia Britských Panenských ostrovov sú legálnymi občanmi EÚ z dôvodu ich britského občianstva
10
Pri jazdení autom možno na ceste stretnúť divé somáre