Skip to main content

Lacné letenky Panenské ostrovy (U.S.)

Americké Panenské ostrovy - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Americké Panenské Ostrovy

Zaujímavé info o

Americké Panenské Ostrovy sú súostrovím v Karibiku, ktoré patrí medzi tzv. nezačlenené územia Spojených štátov amerických. Obyvatelia tejto krajiny majú tak trochu nevýhodnú pozíciu oproti ostatným obyvateľom USA. Sú síce občanmi USA, ale prezidenta napríklad voliť nemôžu. Majú totiž nezávislú vládu a tiež iné politické strany ako Spojené Štáty. Súostrovie tvoria štyri hlavné ostrovy – Sv. Tomáš, Sv. Ján, St. Croix a Vodný ostrov.

Ostrovy objavil kedysi dávno Kristof Kolumbus. Vtedy ich pomenoval ako 11-tisíc panien, čo v podstate korešponduje aj s dnešným názvom. Ostrovy boli dlho obývané len domorodcami a prví Európania z Dánska ich kolonizovali až v 18. storočí. Dáni potom počas 1. svetovej vojny predali ostrovy Amerike. Americké Panenské Ostrovy si dodnes zachovali štatút exkluzívnej a luxusnej destinácie.

Americké Panenské ostrovy dnes ťažia najmä zo svojho nádherného a exotického prostredia. Ročne tu v priemere dovolenkujú až 2 milióny turistov! Mnohí sa totiž na ostrovoch zastavia počasokružných plavieb. St. Thomas a St. Croix majú letiská, na ďalšie ostrovy sa dá dostať trajektmi. Je to jediné územie v Spojených štátoch, kde sa jazdí vľavo.

Lacné letenky na Americké Panenské Ostrovy viete rezervovať aj z Európy. Stačí na Pelikáne sledovať akciové ponuky leteckých spoločností British Airways, American Airlines, United Airlines či SWISS. Priamy let na Americké Panenské Ostrovy z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Amerických Panenských Ostrovoch

Cestovné doklady a víza na Americké Panenské Ostrovy

Pri cestovaní na Americké Panenské Ostrovy nepotrebujete víza, postačí vám elektronická autorizácia ESTA a biometrický pas. O víza musia žiadať len tí, ktorí do USA cestujú na dlhšie ako 90 dní alebo idú do Spojených štátov pracovať, študovať či na výmenný pobyt. Taktiež všetci tí, ktorým nebola schválená autorizácia ESTA. Tu nájdete kompletný návod, ako získať autorizáciu ESTA (víza do USA).

Počasie na Amerických Panenských Ostrovoch

Pre Americké Panenské Ostrovy je typické subtropické podnebie. Nachádzajú sa v Karibiku, preto sa im radšej vyhnite v období hurikánov. Obdobie hurikánov tu trvá od júla do novembra, preto odporúčame návštevu v čase od decembra až do júna. Pomerne daždivým býva mesiac máj.

Ceny na Amerických Panenských Ostrovoch

Oficiálnym platidlom je americký dolár. Európske platobné karty tu prijímajú bez problémov a na ostrovoch nájdete množstvo bankomatov.

Lacné ubytovanie na Amerických Panenských ostrovoch budete hľadať veľmi ťažko. Ubytovanie je totiž po letenke druhou najdrahšou položkou. Je predražené aj v porovnaní s inými karibskými ostrovmi. Ceny ubytovania sa výrazne líšia aj medzi ostrovmi, medzi najdrahšie ostrovy patrí Saint John. Orientačná cena - od 200 amerických dolárov na noc za hotelové ubytovanie.

Jedlo na Amerických Panenských ostrovoch je v zásade rovnaké ako v Spojených štátoch. Neexistuje tu typická lokálna kuchyňa. Najviac letia fastfoody. Jedlo je tým pádom oveľa lacnejšie ako na iných karibských ostrovoch. Za hlavné jedlo vo fast foode zaplatíte do 5 do 10 dolárov.

Chcete si prenajať auto? Odporúčame tak urobiť v predstihu. Auto si potom po prílete vyzdvihnete priamo na letisku.

Aktuálny čas na Amerických Panenských Ostrovoch

Na Amerických Panenských Ostrovoch je o päť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Americké Panenské Ostrovy

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť na Amerických Panenských Ostrovoch

10 zaujímavostí o Amerických Panenských ostrovoch

1
USA zaplatili 25 miliónov dolárov v zlate za ostrovy, keď ich kupovali od Dánska
2
Americké Panenské ostrovy sú jediným územím v USA, ktoré má pobrežie v Karibskom mori aj v Atlantickom oceáne
3
Približne 75% obyvateľov ostrova sú potomkovia afrických predkov, ktorí prišli do Karibiku ako otroci
4
Slávny impresionistický maliar Camille Pissarro sa narodil na Svätom Tomášovi v roku 1830
5
V Trunk Bay nájdete podmorský svet, ktorý je považovaný za jedno z najlepších miest na šnorchlovanie v Karibiku
6
Svätý Croix je domovom najstaršieho baobabu v Karibiku
7
Svätý Tomáš je tiež domovom druhej najstaršej synagógy na západnej pologuli
8
Krištof Kolombus sa dostal na ostrovy prvýkrát počas svojho druhého prieskumu Nového sveta v roku 1493
9
Americké Panenské ostrovy sú dvakrát tak veľké ako Washington D.C.
10
Quelbe je štýl ľudovej hudby, ktorý vznikol na Panenských ostrovoch