Skip to main content

Lacné letenky Paraguaj

Paraguaj - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Paraguaja

Zaujímavé info o Paraguaji

Paraguaj je menej navštevovaný a leží tak trochu v tieni svojich väčších susedov Argentíny a Brazílie. Aj keď tu nenájdete tropické pláže, jedná sa o jedno z miest Južnej Ameriky, kde sa dostanete do kontaktu s autentickým charakterom kontinentu. Kvôli svojej polohe sa o ňom často hovorí ako o srdci Južnej Ameriky.

Nepatrí medzi bohaté krajiny, aj tak tu ale nájdete moderné mestá, ktoré kontrastujú s inak poľnohospodárskym vidiekom. Vďaka tomu sa dostanete do tesného kontaktu s miestnymi, ktorí štedrosťou nešetria. Paraguaj je ale hlavne krajínou, v ktorej spoznáte, čo znamená pravá juhoamerická príroda a všade navôkol sa budete stretávať s pozostatkami španielskeho koloniálneho obdobia.

Kozmopolitné hlavné mesto Asunción ponúka príjemnú atmosféru moderných i historických štvrtí. Ak letíte z Európy, bude práve Asunción vstupnou bránou do krajiny. Lacné letenky do Paraguaja viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, LATAM Airlines či Air France. Priamy let do Paraguaja z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Paraguaji

Asunción

Hlavné mesto Paraguaja, má 2 milióny obyvateľov a je jedným z najstarších miest v celej Južnej Amerike. Centrom Asuncióne je námestie Hrdinov - Plaza de los Heroes, z ktorého vedú najdôležitejšie ulice mesta, Independencia Nacional, Calle Oliva alebo Calle Palma.

Medzi najvýznamnejšie historické pamiatky Asunciónu patrí napríklad námestie Constitución s budovou Kongresu, ktorá sa nachádza na nábreží rieky Paraguaj. Neďaleko nájdete tiež Palácio del Gobierno - prezidentský palác. Blízko tohto paláca potom cestovatelia môžete nájsť pôsobivé koloniálne domy, napríklad Casa Viola s významným múzeom alebo Casa de la Indepencia, čo je najstarší zachovalý dom Asunciónu z konca 18. storočia.

Asunción je často vstupným miestom do krajiny, ak letíte z Európy. Lacné letenky do Asunción viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Turkish Airlines, KML, LATAM Airlines či Air France. Priamy let do Asunción z našich končín neexistuje.

Užitečné info o Paraguaji

Cestovné doklady a víza do Paraguaja

Slovenskí turisti cestujúci do Paraguaja nepotrebujú víza. Medzi Slovenskom a Paraguajom platí bezvízový styk po dobu 90 dní. Potrebujete teda len platný cestovný pas, ktorý ma aj po návrate z destinácie platnosť aspoň 6 mesiacov.

Počasie v Paraguaji

Pre Paraguaj je typické veľmi tropické podnebie. Kedy ho navštíviť? Najteplejšie počasie je od decembra do februára, kedy priemerné teploty dosahujú hodnôt 35° C. Najchladnejší mesiac je júl, kedy teploty môžu klesnúť až k 6° C. Zrážky sú rozložené rovnako takmer po celý rok, najviac ich v priemer spadne na východe krajiny.

Ceny v Paraguaji

Oficiálnym platidlom v Paraguaji je guaraní. Paraguajská mena nesie svoje meno po miestnom indiánskom kmeni a jazyku guaraní.

Peniaze si môžete zameniť ihneď po prílete. Zmenárne akceptujú eurá i americké doláre. V hlavnom meste zaplatíte takmer vo všetkých obchodoch, supermarketoch či čerpacích staniciach platobnou kartou z Európy. Výber z bankomatov už môže byť o niečo komplikovanejší, hľadajte najmä tie so značkou VISA alebo American Express.

Lacné ubytovanie v Asunción viete rezervovať priamo cez Pelikán. V hlavnom meste nájdete širokú ponuku ubytovanie, od lacných apartmánov až po drahé hotelové značky.Sheraton alebo Wyndham, ubytovanie v hoteli pre 2 osoby možno rezervovať na noc od 35 eur.

Chcete si požičať auto v Paraguaji? Odporúčame urobiť tak vopred a vozidlo si vyzdvihnúť priamo na letisku. Ceny si môžete skontrolovať na stránke Pelikána.

Aktuálny čas v Paraguaji

V Paraguaji je o štyri hodiny menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Paraguaja

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Stačí si postrážiť všetky povinné očkovania, ktoré sú aj na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Paraguaji

10 zaujímavostí o Paraguaji

1
Paraguajská rieka Paraná je druhou najdlhšou v Južnej Amerike. Je dlhá 2 570 km
2
Viac ako 80% Paraguajcov sú tzv. mestizos: pôvodom miešaní Španieli a Američania
3
Guaraní je onomatopatický jazyk. Mnohé z jeho slov, podobne ako hudba, napodobňujú prírodné zvuky zvierat a prírody
4
V roku 1811 získala Paraguaj nezávislosť od Španielska. Počas prvých 60 rokov nezávislosti ju však riadili traja diktátori
5
Jedným z prekvapivejších faktov o Paraguaji je, že získava 99,9% svojej elektriny z vodných elektrární, pričom 75% elektrickej energie pochádza z priehrady Itaipu
6
Na rieke Paraná je postavených mnoho vodných elektrární, jednou z nich je aj Itaipú, ktorá je jedným z divov moderného sveta
7
Paraguaj je dvojjazyčný národ. Používa Guaraní a španielčinu. Je to zároveň jedna z mála juhoamerických krajín, ktorá si zachováva svoj rodný jazyk ako úradný jazyk
8
Železničná trať Asunción-Encarnación bola prvou železničnou traťou v Južnej Amerike
9
Paraguaj je jednou z dvoch vnútrozemských krajín v Južnej Amerike, druhou je Bolívia
10
Možno nemá pobrežia, no Paraguaj má jednu z najväčších námorných flotíl spomedzi vnútrozemských krajín na svete