Skip to main content

Lacné letenky Ras Al Khaimah

Spojené Arabské Emiráty - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Ras Al Khaimah

Zaujímavé info o Meste Ras Al Khaimah

Len hodinku cesty od Dubaja nájdete Ras Al Khaimah alebo aj po slovensky Rás al-Chajmá, najsevernejší Emirát so Spojených Arabských Emirátov. Je odpoveďou pre všetkých tých, ktorí si pýtajú famóznu exotickú dovolenku, avšak nepotrebujú vidieť a cítiť všetkú tú slávu Dubaja alebo Abú Zabí.

Ras Al Khaimah má nádherné pláže zo zlatistého piesku, priezračné more, ale aj kilometre púští a dún. Ponúka veľmi pokojnú dovolenku v Emirátoch a veľmi kvalitné služby hotelových a reštauračných zariadení.

Medzi najväčšie atrakcie v Ras Al Khaimah patrí Národné múzeum v pevnosti Dhayah, kúpele Khatt Springs, Adžarské hory a zábavný park Saqr. Zaujímavosť na záver: Ras Al Khaimah je najúrodnejší Emirát.

Lacné letenky do Rás al-Chajmá z našich končín viete rezervovať z Bratislavy, Viedne, Budapešti i Prahy. Ideálne letecké spojenie ponúkajú letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Dubaja, resp. na letisko Šardžá. Priamy let do Emirátu Sharjah prevádzkuje letecká spoločnosť Air Arabia z Prahy a trvá šesť hodín. Komfortne s jedným prestupom možno do Šardžá cestovať aj s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines, EgyptAir a Austrian Airlines. Prípadne do Dubaja s flydubai, Emirates, Royal Jordanian alebo Smartwings.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Spojených Arabských Emirátoch

Potrebujem víza do Spojených Arabských Emirátov?

Do Spojených Arabských Emirátov potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Do spojených arabských emirátov nebudete potrebovať víza, ak váš pobyt nepresiahne dĺžku 90 dní, počas akéhokoľvek obdobia 180 dní

Aké je počasie v Spojených Arabských Emirátoch?

Pre SAE je typické veľmi horúce podnebie s miernymi až teplými zimami a horúcimi letami s vysokou vlhkosťou vzduchu. Horúce leto trvá približne od apríla do novembra a prináša teploty nad 30º C a od júna do začiatku septembra je známy teplotami nad 40º C. S narastajúcou teplotou sa zvyšuje aj vlhkosť vzduchu. Zrážok je tu však veľmi málo. Ročne padne len okolo 100 mm.

Aké sú ceny v SAE a ako v SAE funguje doprava?

Národnou menou je dirham a pohodlne ho zameníte vopred v zmenárni alebo priamo na mieste.

Hľadáte lacné ubytovanie v Spojených Arabských Emirátoch? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v meste je riešená veľmi dobre, prostredníctvom rýchlovlaku sa viete dopraviť aj zo vzdielanejších kútov mesta prakticky všade. Ďalším obľúbeným spôsobom prepravy je taxi alebo Uber. Cenu si vždy dohodnite pred začatím jazdy.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Dubaja, Abú Zabí či celé Emiráty, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikan.

Aké zdravotné riziká hrozia v SAE a ktoré očkovania sú povinné?

V rámci bežnej turistickej návštevy Emirátov nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. Keďže Slovensko nemá s Emirátmi dohodu o bezplatnej zdravotnej starostlivosti, odporúča sa vopred uzavrieť cestovné poistenie, ktoré by pokrylo prípadné náklady.

Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v našich nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb.

Aký je aktuálny čas v SAE?

V Spojených Arabských Emirátoch je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť v Emirátoch

10 zaujímavostí o Spojených Arabských Emirátoch

1
Šiesta najbohatšia krajina na svete pozostáva zo siedmich emirátov. Abú Zabí, Dubaj, Šárdžá, Umm al-Kuvajn, Fudžajra, Adžmán a Rás al-Chajmá
2
Miestni obyvatelia tvoria menej ako 20% populácie celých Emirátov
3
Všetci občania Emirátov majú bezplatnú lekársku starostlivosť a právo na bezplatné vzdelanie vrátane vysokej školy
4
V Dubaji vám vláda platí za chudnutie. Za každé kilo, ktoré zhodíte, vám vláda dá 2 gramy zlata
5
V Dubaji je aj najväčšie nákupné centrum na svete The Dubai Mall
6
Nezamestnanosť v Emirátoch dosahuje zanedbateľné číslo. Takmer všetci ľudia majú prácu, prípadne sú v štátnych orgánoch, súdnictve alebo sú členmi predstavenstva ekonomických a finančných organizácií
7
V roku 1991 bol v Dubaji 1 mrakodrap, dnes ich tam je viac než 400
8
Na celom svete sa nachádza dohromady 15 automatov na zlato. V Emirátoch nájdete 3
9
Emiráty majú najvyššiu budovu na svete - Burj Khalifa. Týči sa do výšky 828 metrov a stála 1,5 miliardy dolárov
10
Dubajská polícia vlastní autá ako Lamborghini, Ferrari a Bentley. Tie však slúžia výhradne len na reprezentačné účely