Skip to main content

Lacné letenky Sharjah

Spojené Arabské Emiráty - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Emirátov odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Mesta Sharjah

Zaujímavé info o Meste Sharjah

Sharjah alebo po slovensky Šardžá je tretím najväčším emirátom, má 1,1 milióna obyvateľov a susedí s megalomanským Dubajom. Nádherné miesto, ktoré roky stojí v tieni slávnejšieho Dubaja.

Zatiaľ, čo ostatné Emiráty majú len jedno, emirát Sharjah má ako jediný pobrežie v Perzskom aj Ománskom zálive. Kultúrne centrum arabského sveta Mesto Shajrah je hlavným mestom emirátu Sharjah a je nesmierne bohaté na návštevy múzeí najrôznejšieho typu.

Sharjah považujú za najkonzervatívnejší a najprísnejší emirát. Zákon tu určuje čo si smiete a nesmiete obliecť a prijatý bol už v roku 2001. Od tej doby sa veľmi prísne kontroluje jeho dodržiavanie a platí rovnako pre domácich, aj pre turistov. Na verejnosti, vo verejných budovách, ale aj v obchodných centrách, je mužom zakázané nosiť krátke šortky a odhalenú hruď a ramená. Väčšina hotelových rezortov uplatňuje na pravidlá obliekania sa výnimku.

Lacné letenky do destinácie Sharjah rezervujete z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Emirátu Sharjah prevádzkuje letecká spoločnosť Air Arabia z Prahy a trvá šesť hodín. Komfortne s jedným prestupom možno do Šardžá cestovať aj s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines, EgyptAir a Austrian Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Spojených Arabských Emirátoch

Potrebujem víza do Spojených Arabských Emirátov?

Do Spojených Arabských Emirátov potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Do spojených arabských emirátov nebudete potrebovať víza, ak váš pobyt nepresiahne dĺžku 90 dní, počas akéhokoľvek obdobia 180 dní

Aké je počasie v Spojených Arabských Emirátoch?

Pre SAE je typické veľmi horúce podnebie s miernymi až teplými zimami a horúcimi letami s vysokou vlhkosťou vzduchu. Horúce leto trvá približne od apríla do novembra a prináša teploty nad 30º C a od júna do začiatku septembra je známy teplotami nad 40º C. S narastajúcou teplotou sa zvyšuje aj vlhkosť vzduchu. Zrážok je tu však veľmi málo. Ročne padne len okolo 100 mm.

Aké sú ceny v SAE a ako v SAE funguje doprava?

Národnou menou je dirham a pohodlne ho zameníte vopred v zmenárni alebo priamo na mieste.

Hľadáte lacné ubytovanie v Spojených Arabských Emirátoch? Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v meste je riešená veľmi dobre, prostredníctvom rýchlovlaku sa viete dopraviť aj zo vzdielanejších kútov mesta prakticky všade. Ďalším obľúbeným spôsobom prepravy je taxi alebo Uber. Cenu si vždy dohodnite pred začatím jazdy.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Dubaja, Abú Zabí či celé Emiráty, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikan.

Aké zdravotné riziká hrozia v SAE a ktoré očkovania sú povinné?

V rámci bežnej turistickej návštevy Emirátov nie je predpísané žiadne povinné očkovanie. Keďže Slovensko nemá s Emirátmi dohodu o bezplatnej zdravotnej starostlivosti, odporúča sa vopred uzavrieť cestovné poistenie, ktoré by pokrylo prípadné náklady.

Možné zdravotné riziká konzultujte so svojím lekárom alebo v našich nemocniciach na oddeleniach cudzokrajných chorôb.

Aký je aktuálny čas v SAE?

V Spojených Arabských Emirátoch je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba zažiť v Emirátoch

10 zaujímavostí o Spojených Arabských Emirátoch

1
Šiesta najbohatšia krajina na svete pozostáva zo siedmich emirátov. Abú Zabí, Dubaj, Šárdžá, Umm al-Kuvajn, Fudžajra, Adžmán a Rás al-Chajmá
2
Miestni obyvatelia tvoria menej ako 20% populácie celých Emirátov
3
Všetci občania Emirátov majú bezplatnú lekársku starostlivosť a právo na bezplatné vzdelanie vrátane vysokej školy
4
V Dubaji vám vláda platí za chudnutie. Za každé kilo, ktoré zhodíte, vám vláda dá 2 gramy zlata
5
V Dubaji je aj najväčšie nákupné centrum na svete The Dubai Mall
6
Nezamestnanosť v Emirátoch dosahuje zanedbateľné číslo. Takmer všetci ľudia majú prácu, prípadne sú v štátnych orgánoch, súdnictve alebo sú členmi predstavenstva ekonomických a finančných organizácií
7
V roku 1991 bol v Dubaji 1 mrakodrap, dnes ich tam je viac než 400
8
Na celom svete sa nachádza dohromady 15 automatov na zlato. V Emirátoch nájdete 3
9
Emiráty majú najvyššiu budovu na svete - Burj Khalifa. Týči sa do výšky 828 metrov a stála 1,5 miliardy dolárov
10
Dubajská polícia vlastní autá ako Lamborghini, Ferrari a Bentley. Tie však slúžia výhradne len na reprezentačné účely