Skip to main content

Lacné letenky Singapur

Singapur - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním do Singapuru odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Singapuru

Zaujímavé info o Singapure

Singapur je svojou polohou jedným z najdôležitejších dopravných uzlov v Ázii. Dostanete sa z neho veľmi lacno do susednej Malajzie, Indonézie, na Filipíny alebo napríklad do Japonska. V poslednej dobe sa navyše objavujú lacné letenky medzi Singapurom a Európou. Zvážte preto pridanie Singapuru do svojho itinerára cesty po Juhovýchodnej Ázii. Jeden z najvyspelejších štátov sveta je veľmi zaujímavý a jeho návštevu zvládnete behom pár dní.

Určite ste už počuli, že singapurské letisko bolo mnohokrát za sebou zvolené najlepším letiskom sveta. Môžeme potvrdiť, že stráviť čas na Changi Airport je skutočný zážitok. Záleží však aj na tom, na ktorom termináli sa ocitnete. Nás privítali tisíce orchideí, ergonomické sedačky a koberce, na ktoré sme sa v špinavých topánkach takmer báli došliapnuť. Chod letiska je navyše plne automatizovaný. Pri odbavení, odovzdaní batožiny aj pasovej kontroly nestretnete takmer žiadnych ľudí, podobne ako napr. na letisku v Osle. Vyspelá úroveň krajiny sa skrátka odráža aj na medzinárodnom letisku.

Podnebie v Singapure je tropické a veľmi vlhké. Občas si budete pripadať ako v práčovni, a preto si neberte príliš veľa oblečenia. Najlepšia je ľahká košeľa a otvorená obuv. Vďaka blízkej polohe pri rovníku je v Singapure teplo takmer po celý rok. Dažďové prehánky sú časté, silné, ale našťastie väčšinou krátke.

Lacné letenky do Singapuru možno rezervovať aj z našich končín. Odporúčame najmä priame letecké spojenie Singapore Airlines z Prahy. S jedným prestupom možno do Singapuru letieť aj so spoločnosťami Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, atď.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Singapure

Singapur

Mestský ostrovný štát, Singapurská republika, zaberá plochu iba 580 km2, žije tu niečo cez 5 miliónov ľudí a dnes je to jedno z najvýznamnejších miest obchodu, dopravy a financií. Singapur je kozmopolitnou metropolou budúcnosti.

Na jednej strane mesto s najvyššou kvalitou života na svete, na druhej strane mesto zákazov. Pokutu môžete dostať za odhadzovanie cigaretových ohorkov, žuvačiek, ba dokonca aj vtedy, keď pôjdete cez cestu mimo vyznačeného prechodu – no je plné farieb, chutí a nádherných vôní a poznáme ho tiež ako mesto parkov, záhrad a nakupovania!

Singapur možno voľne preložiť ako levie mesto. Jeho najznámejší symbol je Merlion – mýtické zviera s hlavou leva a telom ryby. Mimochodom. Singapur bolo prvé mesto na svete, ktoré v 70. rokoch zaviedlo mýto pri vjazde do centra.

Navyše sem môžu vojsť len autá mladšie ako 10 rokov, čím sa Singapur elegantne vyhýba smogu a nečistotám. Tokio je priekopníkom vo svete elektroniky, v Singapure však nájdete všetky veľké technologické outlety v priestoroch dvoch obrovských nákupných centier. Kamery, notebooky, fotoaparáty, telefóny za skvelé ceny sú vo Funan Digitalife Mall a Sim Lim Square. Ceny sú väčšinou o 20% nižšie ako tie európske.

Singapur láka každoročne mnoho Slovákov a je výbornou vstupnou bránou vašej dovolenku v Juhovýchodnej Ázii. Lacné letenky do Singapuru viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti a Prahy. Do Singapuru možno letieť veľmi komfortne s jedným prestupom s aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines, EVA Air, Thai Airways, Austrian Airlines, British Airways či SWISS. Let trvá aj s krátkym prestupom približne šesťnásť hodín.

Medzinárodné letisko Changi leží v juhovýchodnej Ázii, na východnom konci Singapuru. Lieta cezeň viac ako 100 leteckých spoločností. Na základe ukazovateľov ako je check-in, príchody letov, doprava a nákupné zariadenia bolo v posledných rokoch súverenne zvolené za najlepšie letisko sveta. Okrem toho bolo zvolené za najlepšie letisko, čo sa voľnočasových aktivít týka. Spája pasažierov naprieč 200 destináciami. Letisko Changi ponúka svojim zákazníkom rôznych vekových kategórií množstvo hotelov, bazénov, tematických záhrad a zábavy pre deti.

Užitočné info o Singapure

Víza do Singapuru

Do Singapuru potrebujete cestovný pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Pre slovenských občanov, ktorí chcú v Singapure stráviť maximálne 90 dní, nie je potrebné mať víza.

Počasie v Singapure

Počasie v Singapure ovplyvňuje jeho poloha len jeden stupeň od rovníka. Rozprestiera sa v tropickom podnebnom pásme. Celoročne tu panuje horúce a vlhké počasie. Vlhkosť je vysoká okolo 72% - 79%, často neznesiteľná. Najvyššie hodnoty sú vo februári a septembri, naopak v letnom období je vlhkosť miernejšia.

Dvakrát ročne prichádzajú monzúnové vetry. Od decembra do začiatku marca prichádza severovýchodný monzún. Druhý monzún ovplyvňuje počasie v období od júna do septembra. Zrážok padne v priebehu roka veľmi veľa. V priemere je to 182 dní s dažďom. Majú podobu krátkych a intenzívnych búrok. Najteplejšími mesiacmi sú marec, apríl, máj, jún, júl a október s priemernou maximálnou teplotou 31ºC.

Ceny v Singapure

Národnou menou v Singapure je Singapurský dolár. Cenová hladina Slovenska je asi o polovicu nižšia ako v Singapure. Priemerné spotrebiteľské ceny sú u nás nižšie o 48%. Za reštauračné služby si v Singapure priplatíme o 44% vyššie ceny.

Hľadáte lacné ubytovanie v Singapure? Cena ubytovania sa samozrejme odvíja od toho, či chcete byť v 4-5* rezorte, alebo vám bude stačiť ubytovanie v skromnejšom apartmáne či hoteli s menej hviezdami. Ubytovanie v Singapure si viete porovnať aj priamo cez Pelikan.sk, počas hlavnej sezóny viete rezervovať ubytovanie na jednu noc od 15 eur, no počítajte s vyššími cenami, ako ste v Juhovýchodnej Ázii zvyknutí - ide o jedno z miest najvyššou životnou úrovňou a to sa odráža aj na cenách.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Singapuru

Pre pobyt v Singapure sa nevyžaduje žiadne zvláštne očkovanie. Vo všeobecnosti je zdravotníctvo na veľmi dobrej úrovni. Odporúča sa komplexné zdravotné cestovné poistenie.

Aktuálny čas v Singapure

V Singapure je o sedem hodín viac ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Singapure

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Singapuru za posledný týždeň stála iba 396,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Singapure je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Singapure

10 zaujímavostí o Singapure

1
Singapur už dlhé roky presadzuje iniciatívu, na základe ktorej chce patriť medzi najčistejšie mestá na svete. Vláda sa preto rozhodla zaviesť niekoľko opatrení a jedným z nich je napríkad detektor moču umiestnený vo výťahoch na základe zákona, podľa ktorého je močenie vo výťahoch zakázané
2
Od roku 2004 je v Singapure zakázané predávať či importovať doň žuvačky a jediným spôsobom, ako sa k nejakej dostať, je získať ju na recept od doktora, ktorý musí nájsť dôvod na jej použitie
3
Najväčšia fontána na svete sa nachádza práve v Singapure. Postavili ju ešte v 90. rokoch minulého storočia v jednom z najväčších singapurských nákupných centier Suntec
4
Slovo Singapur síce znamená Levie mesto, no v celom Singapure by ste vo voľnej prírode žiadneho leva nenašli
5
Singapur za posledných sto rokov zmenil svoje časové pásmo až šesťkrát
6
Malá rozloha mesta spôsobila, že tam platí výškový limit pre nové budovy. Investori tak nemôžu postaviť budovu vyššiu ako  280 metrov,  za čo môže blízkosť singapurského letiska a leteckej základne.
7
Nepoznáte naspamäť singapurskú národnú hymnu? Nevadí, stačí siahnuť do vrecka, vybrať peňaženku a potom z nej vytiahnuť  1000-dolárovú singapurskú bankovku. Hymna sa nachádza na zadnej strane bankovky
8
Jedno z ďalších bizarných pravidiel Singapuru sa týka verejných záchodov, a teda, že po použití jedného z nich má človek povinnosť spláchnuť. V prípade, že spláchnuť zabudne, či už naschvál alebo nechtiac, môže sa tešiť na 150 dolárovú pokutu
9
Náklady na život sú tu veľmi vysoké. Singapur sa pravidelne umiestňuje na vrchných priečkach rebríčka najdrahších miest na svete
10
V prírodnej rezervácii Bukit Timah je vysadených viac druhov stromov, než v celých Spojených štátoch amerických