Skip to main content

Lacné letenky Tunisko

Tunisko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Tunisu

Zaujímavé info o Tunise

Hovorí sa, že ak chcete zažiť Afriku, no nemáte možnosť navštíviť väčšinu jej krajín, bude vám stačiť, ak navštívite Tunisko. Horúca klíma spôsobuje, že táto krajina je ideálna voľba pre dovolenku po celý rok. Nekonečná Sahara, piesočnaté duny, krásne pláže, tradície a zvyky Berberov a množstvo historických pamiatok. To všetko patrí k Tunisku.

Ak vyhľadávate najmä piesočnaté pláže a pokojné more, Tunisko bude pre vás ideálnou voľbou. Nájdete tu množstvo špičkových all-inclusive hotelov. Ak ste fanúšikom potápania či šnorchľovania, určite oceníte aj to, že pobrežie Tuniska je posiate krásnymi koralovými útesmi. Tunisko je ideálnou destináciou aj v prípade, že sem chcete cestovať s deťmi resp. rodinou. Svedčí o tom množstvo zábavných parkov, udržiavané a čisté pláže a rodinné rezorty.

Lacné letenky do Tuniska možno rezervovať najmä prostredníctvom cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú voľné miesta na charterových letoch. Ak vás lákajú destinácie ako Tunis, Džerba, Monastir, Bizerte alebo Gafsa, letenky môžete rezervovať aj prostredníctvom tradičných leteckých spoločností lietajúcich z našich končín. Priamy let z Viedne do Tunisu prevádzkuje letecká spoločnosť Tunisair. Trvá dve hodiny. S jedným prestupom môžete letieť aj so spoločnosťami Air France, Lufthansa, Turkish Airlines alebo Alitalia.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Tunise

Tunis

Tunis je hlavné mesto Tuniska. Ak ho chcete spoznať čo najlepšie, pozrite si celé staré mesto (medina), stredoveké štvrte (suky), ale zavítajte aj do moderných štvrtí a prístavu. Staré mesto bolo založené v 8. storočí, za vlády Arabov.

Tunis ako hlavné mesto je v porovnaní s ostatnými tuniskými mestami o niečo čistejšie, má množstvo záhrad a v architektúre výrazne cítiť francúzsky vplyv. Cestovné kancelárie do Tunisu radi organizujú fakultatívne výlety spojené s prehliadkou Kartága a Sidi Bou Said.

V blízkosti mesta Tunis sa nachádza medzinárodné letisko. Lacné letenky do Tuniska možno rezervovať najmä prostredníctvom cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú voľné miesta na charterových letoch. Letenky do Tunisu môžete rezervovať aj prostredníctvom tradičných leteckých spoločností lietajúcich z našich končín. Priamy let z Viedne do Tunisu prevádzkuje letecká spoločnosť Tunisair. Priemerne trvá let do Tunisu 2 hodiny. S jedným prestupom môžete letieť aj so spoločnosťami Air France, Lufthansa, Turkish Airlines alebo Alitalia.

Monastir

Monastir, rovnako ako Tunis, púta svojich návštevníkom nádhernou medinou (staré mesto resp. historické centrum) a jeho úzke uličky navodzujú pocit tajomna a pradávnych čias. Nájdete tu zaujímavosti ako mauzoleum prvého tuniského prezidenta Habiba Bourguibu, opevnený kláštor Ribat z roku 796, Veľkú mešitu z 9. storočia a dokonca aj múzeum starovekých islamských písem.

Samozrejme turisti nechodia do Monastiru len kvôli pamiatkám. Monastir je obľúbený najmä pre svoje pláže s jemným bielym pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Pláže sú dlhé, tá ktorá obklopuje Monastir má takmer desať kilometrov, je veľmi široká a lemovaná krásnymi palmami. Veľké hotelové komplexy sú plne vybavené, zväčša majú aj krásne záhrady a bazény.

Kúsok od Monastiru sa nachádza aj medzinárodné letisko, kam smerujú všetky lety do tejto oblasti Tuniska. Lacné letenky do Monastiru rezervujete z Viedne, s jedným prestupom sem lietajú národné aerolinky Tunisair, Lufthansa a Austrian Airlines.

Džerba

Ostrov Džerba je najväčším ostrovom v Tunisku a zároveň jednou z najobľúbenejších turistických destinácií tejto slnečnej krajiny. Treba povedať, že je aj diametrálne odlišný od ostatných tuniských letovísk. Hlavným rysom je pustota, avšak zároveň prítomnosť nádherných a luxusných hotelových komplexov na pobreží.

Dovolenka na ostrove Džerba vám môže pripadať ako dovolenka vo vzdialenejšej exotike. Dlhé, jemné pieskové pláže sa tiahnu prakticky okolo celého ostrova. Potešujúcou informáciou je fakt, že all-inclusive dovolenka na Džerbe vás vyjde pomerne lacno. Aj tie najluxusnejšie hotely vyjdú na týždeň pár stoviek.

Džerba sa nachádza v tesnej blízkosti južného pobrežia Tuniska a s neďalekou pevninou je spojený mostom, ktorý je vybudovaný na spevnenej hrádzi. Zaujímavosťou je, že sem môžete prísť autom, trajektom a samozrejme aj letecky.

Lacné letenky na ostrov Džerba sa dajú rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let na Džerbu by ste hľadali márne. S jedným prestupom sem môžete doletieť so spoločnosťami ako Luxair, Tunisair či Lufthansa.

Kairouan

Ak chystáte dovolenku v Tunisku, zrejme budete uvažovať aj o návšteve mesta Kairouan. Je to úžasná prechádzka tuniskou históriou, starou architektúrou, ale i náboženskými zvykmi a rituálmi. Mimochodom, Kairouan v doslovnom preklade znamená karavána.

Kairouan je sväte moslimské mesto, do ktorého sa veriaci zvyknú vracať, rovnako ako do Mekky. Zaujímavosťou je, že Kairouan bol dokonca hlavným mestom Tuniska, do roku 1057. Fascinovať vás pri návšteve budú najmä: mešita Sidi Okba, historické centrum resp. staré mesto, mešita Troch brán a slávna Bir Barounova studňa, ktorá je podľa miestnych magicky prepojená s posvätnou studňou v Mekke. Hovorí sa dokonca, že sedem pútí do Kairouanu nahradí púť do Mekky.

Hľadáte lacné letenky do mesta Kairouan? V takom prípade zrejme využijete medzinárodné letisko v Tunise, prípadne Monastire. Lacné letenky do Monastiru resp. Tunisu rezervujete z Viedne, s jedným prestupom sem lietajú národné aerolinky Tunisair, Lufthansa a Austrian Airlines.

Ďalšie mestá
Gafsa

Gafsa je hlavným mestom svojho regiónu. Charakterizovať ho možno ako moderné, veľmi rušné a priateľské mesto, ktoré turisti nenavštevuje húfne. Tí, ktorí sem prichádzajú, najčastejšie zostávajú iba v noci pred tým, ako idú smerom k horským oázam Mides a Tamerza alebo cestujú do oblasti Tozeur.

Ale Gafsa si tiež zaslúži, aby ste sa tu stavili. Rímske bazény, kasbah a tradičné štvrte sú zaujímavé a veľmi fotogénické. Napokon, spomínané rímske bazény sú jedinými pamiatkami svojho druhu v celom Tunisku. Rímsky vplyv tu bol taký silný, že siahajú až do 12. storočia.

Lacné letenky do mesta Gafsa viete rezervovať s odletom z Viedne či Budapešti. Priamy let do Gafsy z našich končín neexistuje, no s jedným či dvoma prestupmi možno letieť so spoločnosťami Turkish Airlines, Air France, Alitalia či Lufthansa.

Užitočné info o Tunisku

Počasie v Tunisku

Tunisko je pomerne malá africká krajina na severnom pobreží. Aj napriek malej rozlohe však Tunisku bádať výrazný rozdiel medzi podnebím na severe a na juhu. Taktiež východné pobrežie je v istých ohľadoch špecifické a oproti severnému pobrežiu sa tu stretávame so suchšou klímou. Zo severozápadu do Tuniska zasahuje pohorie Atlas, ktoré dosahuje v najvyšších bodoch až 1500 m.n.m., takže tu pokojne môže aj snežiť.

Celé Tunisko môžeme teda v zásade rozdeliť na tri oblasti - severné pobrežie, východné pobrežie a južné vnútrozemia, ktoré však väčšina našincov z dôvodov nízkej atraktivity nenavštívi.

Pre Tunisko sú typické horúce letné dni s priemernou teplotou nad 30°C v mesiacoch jún – september. Pokiaľ môžete, tomuto obdobiu sa vyhnite. V letnom období je tu najviac turistov a ideálnym obdobím na dovolenku v Tunisku sa javia mesiace apríl, máj a september, prípadne ešte neskorý marec a skorý október. Zimy sú mierne a daždivé. Teplota zvyčajne neklesne pod 8°C, ale prší približne každé dva-tri dni.

Cestovné doklady do Tuniska

Občania Slovenskej republiky môžu do Tuniska vycestovať bez potreby víz. V tomto prípade maximálna dĺžka pobytu nesmie prekročiť dĺžku 90 dní. K vstupu do krajiny je potrebné mať platný cestovný pas

Ceny v Tunisku

Ceny v Tunisku sú omnoho výhodnejšie ako pri dovolenke v Európe, či dokonca na Slovensku. Mnohé služby a produkty nakupujete približne za polovičné ceny, v porovnaní s európskymi. Za potraviny zaplatíme v Tunisku priemerne o 40% menej a za reštauračné služby až o 80% menej ako doma.

Hľadáte lacné ubytovanie v Tunisku? Ceny ubytovania a vzdialenosť od letiska si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán. Tunis ponúka širokú paletu luxusných hotelov so stravovaním.

Ceny sa pohybujú v závislosti od toho, či cestujete do Tuniska počas hlavnej sezóny, alebo v medzisezónnom období. Last minute ponuky do Tuniska však všeobecne stoja najmenej na jar a na jeseň.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Tuniska

Pri cestovaní do Tuniska nie je požadovaný medzinárodný očkovací preukaz ani žiadne povinné očkovania. Odporúčame uzavrieť zdravotné poistenie ešte na území Slovenska a pribaliť do batožiny lekárničku s bežnými liekmi.

Aktuálny čas v Tunisku

V Tunisku je toľko isto hodín ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Tunise

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Tunisu, odporúčame vám navštíviť mestá ako Tunis, Monastir, Djerba, El Borma, Gabes.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Tunise je: 0.

Tipy, čo treba vidieť v Tunisku

10 zaujímavostí o Tunisku

1
Tunisko je jednou z najmenších krajín Afriky, no jeho strategická poloha mu zaistila históriu plnú mnohých udalostí. Svoje stopy tu zanechali Feničania, Rimania, Vandali, Byzanťania, Arabi, Otománi a Francúzi
2
Krajina svojim pripomína zaseknutý klin medzi Alžírskom a Líbiou
3
Tunisko vás finančne nezruinuje, ubytovanie je extrémne lacné
4
Tuniskí má viac než 200 druhov operencov
5
V severných lesoch môžete nájsť samotárske divé medvede, mangustu indickú, dikobrazy a ženetku (mačke podobná šelme žijúca na stromoch)
6
Pôvodnými obyvateľmi Tuniska boli Berberi, ale vlny imigrantov po stáročia sem priniesli Feničanov, Židov, Rimanov, Vandalov a Arabov
7
Väčšina turistov, ktorí každý rok navštívia Tunisko, sem príde lietadlom
8
Na väčšine územia má turizmus ešte stále nízku úroveň
9
Najnižším bodom je Chott el-Gharsa - 17 m pod úrovňou mora, a najvyšším je Jebel Chambi - 1544 m
10
Ročné zrážky hraničia od 1000 mm na severe až po 150 mm na juhu, hoci niektoré časti Sahary už roky nezažili dážď