Skip to main content

Lacné letenky Utapao

Akciové letenky

Pattaya

Ak chcete skutočne zažiť modernejšie Thajsko, je Pattaya priamo pre vás. Aj tu nájdete pláže pre svoju letnú dovolenku. Zatiaľ čo čo v samotnom meste môžete využiť služby jedného z najväčších obchodných centier v Ázii, len niekoľko desiatok minút môžete objavovať thajský vidiek, vďaka ktorému môžete získať jedinečnú kontakt s miestnou a ich príjemnou mentalitou.

Pattaya mixuje thajskú dovolenku pri mori s príchuťou ázijského veľkomesta. Pattayu vo svete preslávil najmä sexturizmus, časom sa toto miesto rozšírilo o ďalšie druhy zábavy, takže dnes tu vedľa vyhlásených nočných klubov nájdeme aj atrakcie, ako tigria zoo alebo rôzne bizárne múzeá, kterých zmysel budete hľadať veľmi dlho.

V Pattayi je však všetko naopak. Noc je tu stredobodom všetkého diania. Za svetla sa síce odohráva veľa kultúrnych akcií pre turistov, všetko to podstatné sa ale odohráva, akonáhle padne tma, a zábava trvá pomerne dlho. Spať sa chodí tak okolo piatej ráno. Vtedy totiž začína neoficiálny nočný kľud. So zábavnou špičkou totiž prichádza aj veľký hluk, odvšadiaľ znie hudba, hlasný smiech, semtam ohňostroj. O piatej ráno ale skutočne nastáva "ranná večierka" a pokoj vydrží až do deviatej večer. Potom mesto pozvoľna začína opäť ožívať, aby sa zase v noci opäť vybúrilo.

Na prelome tisícročí prekonala Pattaya magickú hranicu piatich miliónov návštevníkov ročne. Ak vezmeme do úvahy, že má mesto cca sto tisíc obyvateľov, vyjde nám, že turistov sa tu priemerne pohybuje asi toľko, ako miestnych. V sezóne sú skrátka domorodci v menšine. Najviac to "žije" na Walking Street, čo je ulica uprostred asi kilometer dlhej oblasti plnej barov, reštaurácií a nočných klubov, kde si možno užiť zábavu rozmanitého druhu vrátane tej najviac obľúbenej.

Lacné letenky do Pattaye viete rezervovať najmä z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje, avšak letieť možno veľmi komfortne s jedným prestupom s aerolinkami Emirates, Thai Airways, EVA Air, Bangkok Airways či Qatar Airways. Priemerná dĺžka letu je 17 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Pattayi

Wiza do Tajlandii

Podróżujecie do Tajlandii jako turysta? W tym wypadku nie potrzebujecie wizy. Jednak uwaga, ponieważ to zwolnienie od posiadania wizy jest ważne jedynie przy maksymalnej długości pobytu równej 30 dni. Jeżeli na tajlandzką ziemię wstąpicie podziemnym przejściem granicznym, bez wiz możecie zostać w Tajlandii tylko 15 dni. W obydwu przypadkach powinniście mieć ze sobą paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od dnia wstępu. Straż graniczna mogą wymagać od Was pokazania biletu lotniczego na drogę powrotną, dokumentu o zakwaterowaniu oraz środkach finansowych, na pokrycie pobytu. W innych przypadkach, niż wspomniane będziecie potrzebować wizy.

Pogoda w Tajlandii

W Tajlandii, jak w każdym tropikalnym kraju, przeplata się ze sobą czas suchy z czasem monsunowym. Kiedy wakacje w Bangkoku są więc dobrym wyborem? Idealna pogoda jest przeważnie w czasie między listopadem, a marcem, kiedy najniższa temperatura dosięga przyjemnych 26C°. Marzec, kwiecień i maj są najcieplejszymi miesiącami w roku, a od lipca aż do października przychodzi okres deszczowy. Podczas całego roku będziecie odczuwać tu wilgoć.

Ceny w Tajlandii

Jedzenie w Tajlandii jest bardzo tanie. Czy to, kupione na przyulicznym street foodzie, czy w dość obskórnej restauracji za rogiem, czy też w pierwszej klasy restauracji w Waszym hotelu - jest pyszne. Wielu ludzi kieruje się pewną zasadą - im gorzej wygląda restauracja - tym bardziej smakuje. Naprawdę. Dzień można tutaj zacząć mięsną pikantną zupą z krewetkami, czy też mięsem z kurczaka. Na obiad - ryżowy makaron z orzeszkami, owocami morza, czyli danie znane jako Pad Thai, na kolację - rybę, a na deser świeżo przygotowane lody kokosowe. Damy Wam pewną radę. Próbujcie wszystkiego.

Najmniej zapłacicie za jedzenie kupione na ulicy. Miejscowi mają tutaj zabawne hasło: wszystko co znajdziecie da się zjeść, a wszystko co lata, a nie jest to samolot - również da się zjeść. Uważajcie na piwo, może kosztować tyle, ile kosztuje w Amsterdamie. Najbardziej ucieszą się podróżujący, którzy kochają jeść ryby. Większość posiłków pochodzi bezpośrednio z morza, a wszystkie są pierwszej świeżości.

Narodową walutą jest baht (THB), który bez problemu wymienicie od razu po przylocie na lotnisko. Bezkonkurencyjne są w Bangkoku ceny dań od ulicznych sprzedawców. Smaczne jedzenie możecie sobie tu zakupić już za 1 euro.

Szukacie hotelu w Bangkoku? W ogromnej ofercie hoteli tego 8 - milionowego miasta można się łatwo pogubić. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować zakwaterowanie bezpośrednio przez Flipo.

Cena atrakcji i transportu jest relatywnie niska. Miejski transport ma bardzo szeroką ofertę różnych środków komunikacji - od autobusów, przez pociągi, po rejs po rzece Chao Phraya. Najszybszy transport oferują motocyklowe taksówki. Jazda nimi może być jednak niebezpieczna. Uwaga na wynajem aut, właściciele nie ostrzegają często o dodaniu do końcowej ceny “dodatku turystycznego”. Polecamy wypożyczyć sobie auto na lotnisku, zarezerwować je możecie Flipo.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Tajlandii

Szczepienie nie jest obowiązkowe, ale poleca się zaszczepić na Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec oraz tyfus. Ta sama rada dotyczy leków przeciwmalarycznych, jeżeli macie w planach odwiedziny północnej części Tajlandii. W poprzednim roku w Tajlandii wykryto przypadki występowania wirusa ZIKA, który przenoszą komary. Kobiety w ciąży i dzieci z tego powodu powinny rozważyć podróż do tego kraju.

Aktualny czas w Tajlandii

Różnica czasowa w Tajlandii wynosi +5 godzin w lecie oraz +6 w zimie.

Tipy na zážitky - Utapao a okolie

Tipy, čo treba vidieť v Pattayi

10 zaujímavostí o Thajsku

1
Pre rozhovor s thajským kráľom bol vynájdený unikátny jazyk, ktorý je určený iba na tento jeden druh rozhovoru
2
Wat Pa Maha Chedi Kaew je názov chrámu, ktorý je postavený čisto z jedného miliónu fliaš od piva
3
Thajsko je “najzbožnejšou” krajinou sveta . Až 97% obyvateľstva sa hlási k náboženstvu predovšetkým k Budhizmu
4
Thajská armáda naberá svojich členov aj pomocou lotérie.  Musí sa jej zúčastniť každý muž nad 21 rokov, ak si vytiahne červenú ide slúžiť vlasti ak nie, nemusí
5
Thajský kráľ bol najdlhšie vládnúcou hlavou štátu na svete
6
Thajský kráľ sa narodil v štáte Massachusetts v USA
7
Nápoj Red Bull pochádza pôvodne z Thajska. Tam bol určený na povzbudenie vodičov kamiónov
8
Thajska kráľovná sa v roku 1880 utopila popritom ako sa na ňu pozerali jej poddaní – mali totiž zakázané sa jej dotýkať
9
Veľké kokosové plantáže využívajú na zber kokosových orechov opice, ktoré sú na tento účel chované a trénované
10
Skutočný názov hlavného mesta Bangkok je Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom

Objednajte si od Pelikána

Boli informácie na tejto stránke užitočné?