Skip to main content

Najkrajšie pláže na Malte

Ktoré pláže na Malte sa rozhodne oplatí navštíviť?

Slnečné lúče, horúci piesok, okúzľujúca vôňa mora a jedinečná panoráma. Počas vašej letnej dovolenky si rozhodne nesmiete nechať ujsť návštevu najobľúbenejších a najkrajších pláží na Malte. Ktoré to sú? Vybrali sme pre vás tie najlepšie hodnotené – od turisticky najnavštevovanejších až po vzdialenejšie pláže, kde si zaručene oddýchnete od davov turistov.

Pláž Mellieha Bay (Ghadira Bay)

Podľa mnohých cestovateľov patrí Mellieha Bay jednoznačne medzi najkrajšie pláže Malty. Nachádza sa v meste s rovnomenným názvom Mellieha a svojej obľube vďačí aj bohatým možnostiam na rôzne aktivity, vrátane vodných športov, či turistiky, keďže v blízkosti sa nachádza aj prírodná rezervácia Ghadira. Pláž Mellieha milujú aj rodiny s deťmi, pretože voda na brehu je plytká. Čo tak vydať sa na tohtoročnú rodinnú dovolenku práve na očarujúcu Maltu?

Obľúbená pláž Golden Bay

Pláž Golden Bay patrí medzi najobľúbenejšie piesočné pláže Malty. Jej názov znamená v preklade „Zlatá zátoka“ kvôli zlatej farbe piesku. Nájsť ju môžete na západe ostrova a je súčasťou súvislého pobrežného pásu, na ktorom sa nachádzajú aj ďalšie známe pláže Ghajn Tuffieha a Gnejna. Táto časť Malty nie je zastavaná a tak si tu môžete vychutnať takmer nikým nerušené kúpanie. Voda v mori je priezračná a piesok mimoriadne čistý.
 

Pláž Golden Bay
 

Pláž Ghajn Tuffieha s modrou vlajkou

Poklad Malty, pláž Ghajn Tuffieha, leží južne od obľúbenej pláže Golden Bay a dedinky Manikata, od ktorej je oddelená 100 schodmi. Pochváliť sa môže modrou vlajkou, ktorú získala za splnenie prísnych štandardov predpísaných týmto ekologickým programom. Ghajn Tuffieha sa tak jednoznačne zaraďuje medzi najpopulárnejšie pláže Malty, čo potvrdzujú každoročne svojimi návštevami aj skúsení cestovatelia.

Okúzľujúca Modrá lagúna

Ak sa rozhodnete ísť sa okúpať na jednu z najkrajších maltských pláží, s poetickým názvom Blue Lagoon, budete si musieť zaplatiť cestu loďou. Nachádza sa totiž vo vodách medzi ostrovmi Cominotto a Comino, na ktorých nie sú žiadne hotely či iné ubytovacie zariadenia. Rozhodne sa však za ňou oplatí cestovať, pretože je to očarujúce dielo prírody. More v lagúne je priezračne čisté a i keď tu možno strávite len pár hodín, nebudete ľutovať.
 

Pláž Modrá lagúna
 

Rajská pláž Paradise Bay

Už samotný názov Paradise Bay prezrádza, že sa jedná o dovolenkový raj. Táto pláž je síce o niečo menšia, to jej ale vôbec neuberá na kráse a čistote. Navyše, z pláže Paradise Bay je nádherný výhľad na ostrovy Comino a Gozo. Obľúbená je aj ak kvôli bohatým možnostiam potápania. Ak sa teda chystáte cestovať na Maltu aj pre objavovanie morského dna Stredozemného mora, je toto pre vás ideálna destinácia. Cez letnú sezónu je však pláž Paradise Bay rušnejšia ako po zbytok roka, pretože sa tu zvyknú konať párty.

Pokojná pláž Gnejna Bay

Pláž Gnejna Bay sa pre zmenu nachádza v severnej časti ostrova, neďaleko dediny Mgarr. Je to mimoriadne pokojné miesto, kde stretnete skôr miestnych ako zahraničných cestovateľov. Gnejna Bay sa tiež môže pochváliť svojou mimoriadnou kvalitou. Piesok je na tejto maltskej pláži červený, nájdete tu však aj miesta s kamienkami. Určite si tu počas svojho pobytu na Malte veľmi dobre oddýchnete a možno sa aj čo to dozviete od tunajších obyvateľov.
 

Pláž Gnejna Bay
 

Divoká maltská pláž St. Peter’s Pool

Táto pláž by jednoznačne nemala chýbať na zozname najkrajších pláží Malty. Azúrová morská voda láka svojich návštevníkov do tohto unikátneho prírodného bazéna. Prístup z pláže do vody však nie je úplne jednoduchý a keďže tu neboli robené žiadne stavebné zásahy, nie je St. Peter’s Pool úplne ideálny na kúpanie s deťmi. Ak sa sem predsa len vyberiete, napríklad aj s vašimi drobcami, odporúčame vám zbaliť si na cestu nejaké občerstvenie, pretože sa tu nenachádzajú ani žiadne reštaurácie či bufety.

Párty pláž St. George’s Bay

Oblasť St Julian’s patrí medzi najrušnejšie a najnavštevovanejšie na Malte. Nachádza sa tu jediná piesočná pláž pod názvom St. George’s Bay. Obklopená je mnohými reštauráciami, barmi či fastfoodmi, preto ju vyhľadávajú skôr ľudia, ktorí sa sem prišli aj zabaviť. A niet sa čo čudovať, pláž sa nachádza v Paceville-e, samotnom centre párty života krajiny.
 

Pláž St. Georges Bay

Zhrnutie

Jednou zo silných stránok maltských pláží je ich pestrá rozmanitosť. Bez ohľadu na to, či preferujete tiché a osamelé miesta alebo živé a pulzujúce pláže, Malta vám ponúkne všetko. Ďalšou výhodou maltských pláží je ich vynikajúca kvalita vody. Malta sa môže pochváliť tyrkysovým morom, ktoré je čisté a priezračné.  V kombinácií s nádhernými koralovými útesmi, ktorú sú domovom rôznych druhov morských rýb je Malta zároveň aj ideálnym miestom pre potápanie a šnorchlovanie.

Malta je bezpochyby jednou z najideálnejších dovolenkových destinácií pre všetkých milovníkov slnka, mora a pláží. Toto malé stredozemné ostrovné kráľovstvo ponúka širokú škálu nádherných pláží, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Od pôvabných piesočných útesov až po skryté zátoky s jasnou tyrkysovou vodou, maltské pláže majú všetko, čo si môžete priať.
 

ponuka dovoleniek na malte