Skip to main content
Je skupinové cestovanie výhodnejšie?
Dajú sa kombinovať rôzne letecké spoločnosti?
Aké sú podmienky nízkonákladových spoločností?

Ušetrite kopu času, starostí či peňazí

Cestujete v skupine 10 a viac ľudí a chcete si byť na sto percent istí, že poletíte všetci spolu? U nás v Pelikánovi žiadny problém. Radi vám pomôžeme s výberom letov i zložitou a zdĺhavou kúpou všetkých leteniek v jednej rezervácii. Všetko spolu naprieč našou najširšou ponukou leteckých spoločností.

S nami máte vždy istotu, že sa pre vás pokúsime vybaviť čo najnižšiu možnú cenu a čo najvýhodnejšie podmienky skupinových leteniek. Samozrejme, ak sa na daných letoch nachádzajú napríklad posledné dve miesta v akciovej cene, asi sa nám ju nepodarí získať pre všetkých 50 z vás. Minimálne skúsiť to však môžeme. V porovnaní s kúpou leteniek vo viacerých rezerváciách určite neprerobíte a ako bonus ušetrite kopu času i starostí. A s naším cestovným poistením pre skupiny aj peňazí.

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Výhody skupinovej rezervácie

Platí pre skupinové rezervácie regulérnych IATA leteniek. Netýka sa nízkonákladových leteckých spoločností typu Ryanair, Wizzair.

Mám záujem o skupinovú letenku

Benefity cestovania s nízkonákladovými spoločnosťami

Možnosť platby za letenku prevodom na účet (nie je potrebné mať platobnú kartu)

Náš tím skúsených profesionálov vám pomôže nájsť tú najvýhodnejšiu skupinovú letenku presne podľa vašich potrieb.

Na detaily máte čas - Ak ešte neviete mená pasažierov, skupinové letenky sú výhodné aj v prípade lowcostov. Mená pasažierov môžete až do vystavenia letenky meniť úplne zadarmo v závislosti od konkrétnej leteckej spoločnosti.

KONTAKTUJTE NÁS PRE VIAC INFORMÁCIÍ

K skupinovej letenke vám radi zabezpečíme

Platí pre skupinové rezervácie regulérnych IATA leteniek. Netýka sa nízkonákladových leteckých spoločností typu Ryanair, Wizzair.

Zaujímavosti o cestovaní s Pelikánom

63

pasažierov tvorilo našu najväčšiu skupinu a ich cieľovou destináciou bola Moskva

1703

skupinových dovoleniek sme pre našich klientov zabezpečili v roku 2018

20

pasažierov cestovalo do Botswany a Pretórie, ktoré patrili medzi najzaujímavejšie destinácie minulého roka

424

 EUR na osobu je priemerná cena skupinovej letenky do New York City pri skupine 30 pasažierov

45

pasažierov tvorilo skupinu, pre ktorú sme vybavili pravý americký roadtrip - cestu naprieč USA

FAQs

Čo je to skupinová rezervácia letenky?

Je to rezervácia leteniek pre minimálne 10 a viac pasažierov (bez infantov) cestujúcich v rovnakom termíne do rovnakej destinácie spoločne.

Je skupinové cestovanie výhodnejšie?

Pokiaľ letíte v skupine, neznamená to vždy nižšiu cenu letenky - skupinové cestovanie však ponúka výhodnejšie podmienky rezervácie leteniek a výhodnejšie cestovné poistenie.

V akom časovom predstihu je potrebné rezervovať skupinovú letenku?

Skupinový let si naplánujte v dostatočnom predstihu. Odporúčame rezervovať skupinovú letenku ihneď, ako o ceste budete vedieť, a to aj za predpokladu, že zatiaľ nepoznáte mená všetkých pasažierov.

Ak budete chcieť letieť ako skupina napríklad už o dva týždne, je veľká pravdepodobnosť, že k dispozícii nebude dostatočný počet miest (a ak áno, ich cena môže byť vysoká).

Akým spôsobom prebieha platba letenky na 2 časti?

Prvá platba za skupinovú letenku je potrebná pre potvrdenie rezervácie. Obvykle býva vo výške 30-40% sumy v závislosti od leteckej spoločnosti.

Zvyšok sumy je potrebné uhradiť 60-35 dní pred odletom, v závislosti od leteckej spoločnosti. Výnimkou sú nízkonákladové letecké spoločnosti, ktoré vyžadujú úhradu skupinovej letenky v plnej výške už pri rezervácii.

Kedy je potrebné uviesť mená všetkých pasažierov?

  • Predbežný menný zoznam je potrebné dodať zväčša 35 dní pred odletom, v závislosti od leteckej spoločnosti

  • Finálny menný zoznam je potrebné dodať 15-7 dní pred odletom, taktiež v závislosti od leteckej spoločnosti

  • Zmena mena pred vystavením leteniek je možná bez poplatku

  • Zmena mena po vystavení leteniek je možná za poplatok. V závislosti od leteckej spoločnosti sa pohybe vo výške 30-200 EUR/osoba.

Akým spôsobom prebieha refundácia skupinovej letenky?

V prípade reklamácie skupinovej letenky je potrebné obrátiť sa na naše rezervačné oddelenie. Radi vám poskytneme presné informácie ohľadom podmienok refundácie pri konkrétnych leteckých spoločnostiach.

Platí však, že uhradená záloha za letenky je nevratná.

Kedy a ako prebieha vystavenie leteniek (ticketing)?

Letenky vystavujeme spravidla 15-7 dní pred odletom. Presný termín závisí od konkrétnej cenovej ponuky, resp. rezervácie.

Máte otázky ohľadom lowcost skupinových leteniek?

V prípade ďalších otázok týkajúcich sa leteniek nízkonákladových leteckých spoločností (Ryanair, Wizzair..) alebo informácií, ktoré ste na stránke nenašli, kontaktujte prosím priamo naše zákaznícke oddelenie.

Máte záujem o skupinové letenky?