Skip to main content

Dovolenka v Istrii 2024

dní

Najpopulárnejšie dovolenky Istria

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Chorvátsku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Chorvátsku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Chorvátska) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Chorvátsku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Chorvátsku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Chorvátsku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Chorvátsku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Chorvátsku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Chorvátsku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Chorvátsku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Chorvátsku.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Chorvátsku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Chorvátsku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Chorvátsku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Chorvátsku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Chorvátsku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Istrii 2021

Istria je pre slovákov už dlhé roky veľmi populárnou dovolenkovou destináciou. Napomáha tomu fakt, že sa do Istrie dá pohodlne dopraviť autom. Druhou možnosťou sú lety, ktorých z našich končín pribúda viac a viac. Letná dovolenka v Istrii toho dokáže ponúknuť naozaj mnoho. Milovníkov histórie poteší Pula, mesto plné starovekých pamiatok, ktoré si pamätajú ešte časy Rímskej ríše. Nájdete tu dokonca aj repliku Kolosea! Ako skoro všade v Chorvátsku, aj v Istrii na vás čakajú dokonalé pláže, na ktorých bude oddych príjemným spestrením rodinnej dovolenky. 

Istria v mnohom pripomína Taliansko. Niet sa čomu čudovať, keďže je od neho vzdialené len niekoľko desiatok kilometrov. Môžete sa tu teda tešiť na skutočnú taliansku prímorskú atmosféru. Príjemná klíma, krásna príroda, romantické mestečká, historické pamiatky, krásne pláže lemované voňavými borovicami, priezračné more i množstvo aktivít a podujatí robí z Istrie skvelé miesto pre trávenie dovolenky.

Kedy sa vybrať na dovolenku do Istrie?

Celé pobrežie Chorvátska má stredozemnú klímu, čo znamená že zimy sú tu mierne. Letá sú v Istrii zväčša suché a skutočne teplé. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august, kedy sa teplota bežne vyšplhá aj nad 30ºC. Veľké horúčavy často nepocítite vďaka príjemnému vánku od mora. Najpopulárnejšími mesiacmi pre dovolenku v Istrii sú samozrejme letné mesiace júl a august. Ak sa chcete vyhnúť veľkým davom turistov, odporúčame Istriu navštíviť v júni alebo v septembri, kedy je teplota mora a ovzdušia ešte vždy veľmi príjemná.