Skip to main content

Dovolenka na Kapverdoch 2021

dní

Najpopulárnejšie dovolenky na Kapverdoch

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek na Kapverdoch konečné?

Ceny všetkých dovoleniek na Kapverdoch na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie na Kapvery) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo na Kapverdoch znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty na Kapverdoch neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky na Kapverdoch záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky na Kapverdoch nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku na Kapverdoch uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky na Kapverdoch nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky na Kapverdoch umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku na Kapverdoch.

Aký je postup po úhrade dovolenky na Kapverdoch?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky na Kapverdoch z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo na Kapverdoch znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen na Kapverdoch označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky na Kapverdoch.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka na Kapverdoch

Sopečné súostrovie uprostred Atlantiku, vzdialené asi 350 kilometrov od pobrežia Senegalu, môže na prvý pohľad pôsobiť osamelo. Kilometre nenarušených pláží slonovinovej farby, skvelé podmienky na surfovanie a fascinujúca lunárna krajina sú dokonalým miestom pre váš oddych. Priemerná teplota v januári je 25 stupňov Celzia!

Dovolenka na Kapverdoch, to je famózna tropická dovolenka na ostrove Boa Vista s úžasným výhľadom. Prečo ten výhľad? Boa Vista možno voľne preložiť ako dobrý výhľad a pochopíte to v momente, keď prídete na pláž a uvidíte tie široké pláže a ďaleko siahajúce more zafarbené do azúrovej modrej. Vyberte sa na objavnú cestu drsných krás Kapverd. Od červených púští a soľných paniev ostrova Sal, po São Vicente, ktorý je srdcom pestrej afro-portugalskej kultúry.

Kedy cestovať na Kapverdy?

Kapverdy sú predovšetkým výnimočné ostrovy aj svojou klímou. Teplota vzduchu sa celoročne pohybuje v rozmedzí od 24 do 30°C a more má 20 - 25°C. Je to veľmi slnečná destinácia, ktorá uspokojí chute všetkých dovolenkárov.

Kedy teda cestovať na Kapverdy? Najteplejší mesiac je september, avšak vtedy padne aj najviac zrážok. Na Kapverdoch sa v podstate striedajú dve ročné obdobia - obdobie vetrov trvajúce od októbra do júla a obdobie dažďov trvajúce od augusta do septembra. Dôležité je vedieť, že more si na Kapvedroch udržuje konštantnú teplotu v rozmedzí 22°C - 27°C počas celého roka.