Skip to main content

Dovolenka na Madeire

Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb

Dovolenka na Madeire je ideálnou voľbou pre aktívnych turistov ako aj milovníkov pláží a citybreakov. Leťte na Madeiru s Pelikánom, najväčším vyhľadávačom dovoleniek a leteniek na Slovensku a expertom na poznávacie zájazdy.

Najlepšie dovolenkové pobyty na Madeire

Počasie na MadeireAkciové letenky na Madeiru

FAQ - často kladené otázky

Potrebujem víza na Madeiru?

Ostrov Madeira je autonómna oblasť Portugalska. Slovenskí občania cestujúci do Portugalska nepotrebujú vstupné víza za účelom turizmu. Je však dôležité, aby ste mali počas trvania pobytu/zájazdu platný cestovný doklad (cestovný pas alebo občiansky preukaz).

Aké sú aktuálne podmienky vstupu na Madeiru?

Autonómna oblasť Madeira zrušila pre všetky prichádzajúce osoby (bez ohľadu na to, či je osoba zaočkovaná/nezaočkovaná proti COVID-19 alebo prekonala COVID-19) všetky požiadavky ohľadom testovania (pred príchodom a aj po príchode), karantény, ako aj registrácie pri vstupe do krajiny.

Kedy je ideálne letieť na dovolenku na Madeiru?

Madeira sa môže pochváliť príjemným stredomorským podnebím po celý rok. Ideálny čas na dovolenku je teda kedykoľvek, keď máte čas. Každoročný karneval a kvetinový festival sa konajú na jar a sú hlavnými udalosťami v kalendári podujatí na Madeire, zatiaľ čo leto je najlepším časom na pozorovanie veľrýb. Madeira vás nenechá chladnými ani v zime, kedy si pri príjemných teplotách 20 °C môžete vychutnávať pohľady na zasnežené vrchy, trblietajúce sa v slnečnom svetle. Pestrosť, ktorou disponuje tento „ostrov večnej jari“, robí z Madeiry ideálnou celoročnou destináciou.

Koľko trvá let na ostrov Madeira?

Priamy let z viedenského letiska na Madeiru (Funchal) trvá približne 5 hodín.

Kde sa nachádza Madeira?

Madeira sa nachádza v severnom Atlantickom oceáne, v oblasti známej ako Makaronézia, necelých 400 kilometrov severne od Kanárskych ostrovov a 520 kilometrov západne od Maroka.

Aký je aktuálny čas na Madeire?

Na ostrove Madeira je o jednu hodinu menej ako na Slovensku.

Je Madeira vhodnou destináciou pre rodiny s deťmi?

Madeira je ideálna na aktívnu rodinnú dovolenku. S deťmi alebo tínedžermi môžete navštíviť prírodné bazény, pieskové pláže, rôzne záhrady alebo podniknúť nenáročné rovinaté túry. Rodičom s malými deťmi odporúčame zvážiť turistický nosič.

Čo znamená, keď je hotel na Madeire označený ako adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku (napr od 14, 16 rokov alebo 18 rokov). Tieto hotely a rezorty neakceptujú rodiny s deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí vyhľadávajú pokojnú či romantickú atmosféru hotela.

Ako je zabezpečený transfer do hotela?

Väčšina našich pobytov na Madeire má v cene zahrnutý transfer. Po prílete na Vás bude čakať vodič, ktorý Vás odvezie priamo do hotelu. Presné inštrukcie dostanete pred odletom.

Môžem počas dovolenky na Madeire piť alkohol?

Áno.

Akou menou sa platí na Madeire?

Národnou menou na Madeire je €, preto slovenským turistom odpadávajú starosti so zámenou meny.

Sú uvedené ceny za dovolenku na Madeire konečné?

Ceny všetkých pobytov na Madeire na Pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov. Ceny nezahŕňajú voliteľné služby (napr. cestovné poistenie či službu FLEX) ani poplatky, ak sa platia len na mieste napr. miestne poplatky na recepcii hotela a tak ďalej.

Čo ak mám počas dovolenky na Madeire záujem o iný typ stravy, iný počet osôb alebo termín, ako je uvedené?

V prípade záujmu o iný typ stravovania, iný počet osôb alebo iný termín dovolenky na Maledivách nás stačí kontaktovať telefonicky/mailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.

Email: pobyty@pelikan.sk

Telefón: 02 / 321 66 321

Novinka od Pelikána! Objednajte si výlet k vašej dovolenke na ostrove Madeira

Našou víziou je, aby sa vaša návšteva ostrova Madeira stala jednoducho nezabudnuteľnou. Aj preto sme sa rozhodli špeciálne pre vás pripraviť širokú ponuku výletov, ktorá ešte viac spestrí váš pobyt na Madeire. 

 

Prečo dovolenkovať na Madeire s Pelikánom?

Ponuka dovoleniek v Pelikáne je široká rovnako ako možnosť aktivít na Madeire, preto ak chcete vyraziť čo najskôr, môžte si vybrať jeden z last minute pobytov. Pre tých čo chcú mať zahrnuté všetko v cene máme pripravené all inclusive pobyty na Madeire. Netreba zabúdať, že Madeira je idealnou destináciou aj pre rodiny s deťmi.

Madeira sa môže pyšiť svojimi krásnymi plážami, pobrežnými úsekmi a vodopádmi. Okrem toho je Madeira známa svojimi krásnymi kvetinovými záhradami a vysokou kvalitou miestnych vín. Je tiež obľúbená pre svoju bohatú históriu a kultúru, ktorú môžu turisti spoznávať napríklad počas prehliadok mesta Funchal a jeho okolia. V prípade, že ste milovníkmi outdoorových aktivít, na Madeire si môžete vychutnať turistiku, horolezectvo, plávanie, potápanie a mnoho iných aktivít.

Madeira s Pelikánom a poistením na istotu

V ponuke Pelikána nájdete široký výber letov a dovoleniek na Madeire pre všetky kategórie cestujúcich. A keďže záujem o cestovanie je vysoký a tento rok rastie dvojnásobne, rozširujeme našu ponuku o prenájom áut, rôzne výlety pre dobrodruhov a široký výber špičkových pobytov v najzaujímavejších svetových metropolách s letenkami a osvedčenými hotelmi.

Pelikán prináša unikátne doplnkové služby k vašej letenke. S jedinečnou službou Zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť akékoľvek prvky v rezervácii, ako dátumy letov, samotnú destináciu či mená cestujúcich. Poslúži vám na to kredit vo výške 80% vašej pôvodnej objednávky. Podmienkou je, že nám žiadosť o zmenu oznámite minimálne 72 hodín pred odletom prvého letu v rezervácii, a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Novinkou medzi našimi službami je tiež Poistenie meškania letu od Koaly, vďaka ktorému dostanete kompenzáciu vo výške 200 eur za každý let, ktorý mešká dve a viac hodín. Nemusíte o nič žiadať ani nič dokladovať. Koala vás bude v prípade takejto udalosti priamo kontaktovať.