Skip to main content

Dovolenka na Malorke

Najskôr od
Najneskôr do
Počet osôb
Najlepšie pobyty na Malorke
Akciové letenky na Malorku
Široká ponuka
Akciové ceny
Experti na Malorku
Online z pohodlia domova
Partnerské benefity
Klientský servis

FAQ - často kladené otázky

Kedy je ideálne letieť na Malorku?

Malorka je celoročnou destináciou. Najlepší čas na cestovanie je ale od marca do mája. Turistická sezóna ešte nedosiahla vrchol, počasie je slnečné, ale nie upršané, a je tu veľa aktivít, ktoré uspokoja každého turistu. Ak hľadáte najlacnejšie obdobie, poobzerajte sa po zimných termínoch, a to od decembra do februára.

Čo vidieť na Malorke?

Malorka je španielsky ostrov plný nádherných pláží a historických miest, ktoré stoja za návštevu, ako je napríklad hlavné mesto Palma de Mallorca, kde si môžete prezrieť katedrálu La Seu, zatiaľ čo pohorie Tramuntana na západnej strane ponúka nádherné výhľady a turistické trasy. Iné zaujímavé miesta sú Serra de Llevant, Cap de Formentor, Cala Millor alebo Cala d'Or.

Ako funguje doprava na Malorke?

Na Malorke sa môžete presúvať autobusom, vlakom, taxíkom, prenajatým autom alebo bicyklom. Autobusy sú najbežnejšou formou verejnej dopravy, ktoré spoja väčšie a menšie mestá a majú dobré spojenie s letiskom a turistickými atrakciami. Vlaky sú pomalé, ale ponúkajú možnosť prepravy do niektorých oblastí ostrova. Prenájom auta je populárna možnosť, ktorá poskytuje väčšiu flexibilitu a umožňuje vám preskúmať ostrov na vlastnú päsť. Bicykle sú tiež možnosťou pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku.

Ako si môžem prenajať bicykel na Malorke?

Na Malorke je prenájom bicyklov pomerne populárny a existuje veľa miest, kde si môžete požičať bicykel. Mnoho cykloobchodov a požičovní ponúka celý rad možností - cestných bicyklov, horských bicyklov a elektrických bicyklov, ktoré vám umožnia preskúmať krásu ostrova. Okrem toho je tu tiež mnoho organizovaných cyklotúr a skupinových jázd, ktoré môžete využiť, ak hľadáte sprievodcu alebo skupinu na prehliadku ostrova.

Medzi najlepšie cyklotrasy na ostrove patria Serra de Tramuntana, ktorá ponúka zákruty a serpentíny s nádhernými výhľadmi na more, a Sa Calobra, ktorá je jednou z najpopulárnejších trás začínajúcich v Port de Pollença a končiaca na nádhernom pobreží. Okrem toho, sú tu ďalšie trasy, ktoré ponúkajú možnosť preskúmať rôzne časti ostrova a zážiť jeho krásu a históriu, ako napríklad trasa okolo jazera Llucmajor alebo trasa z Palmy de Mallorcy do Andratx.

Ktoré pláže na Malorke sú najkrajšie?

Niektoré z najkrajších pláží na Mallorce sú Cala Agulla, ktorá má zachovanú prírodnú krásu a ponúka množstvo vodných športov, Es Trenc, ktorá je známa bielym pieskom a tyrkysovou vodou, a Cala Deià, ktorá ponúka úchvatné výhľady na Serra de Tramuntana. Medzi ďalšie krásne pláže patrí Alcudia, Playa de Muro, Cala Varques, Cala Mesquida a Cala Millor.

Ponúka ostrov dobrý nočný život?

Malorka ponúka rôzne možnosti nočného života, ktoré uspokoja každého návštevníka. Najživšie miesta sa nachádzajú v Palme de Mallorce, Magaluf a Santa Ponça, kde nájdete množstvo barov, klubov a reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne druhy hudby a zábavy. Okrem toho, tu sú aj mnohé festivaly, koncerty a kultúrne podujatia, ktoré sa konajú po celom ostrove a ktoré sú obľúbené medzi miestnymi aj turistami.

Aký je aktuálny čas na Malorke?

Na Malorke je rovnaký čas ako na Slovensku.

Akou menou sa platí na Malorke?

Na celom ostrove sa platí Eurom.

Čo v Španielsku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Španielsku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Čo ak mám počas dovolenky na Malorke záujem o iný typ stravy, iný počet osôb alebo termín, ako je uvedené?

V prípade záujmu o iný typ stravovania, iný počet osôb alebo iný termín dovolenky na Malorke nás stačí kontaktovať telefonicky/mailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.

Email: pobyty@pelikan.sk

Telefón: 02 / 321 66 321

Sú uvedené ceny za dovolenku na Malorke konečné?

Ceny všetkých pobytov na Malorke na stránkach Pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov. Ceny nezahŕňajú voliteľné služby (napr. cestovné poistenie či službu FLEX) ani poplatky, ak sa platia len na mieste napr. miestne poplatky na recepcii hotela a tak ďalej.

Objednajte si výlet na Malorke

 

Dovolenka na Malorke s Pelikánom a poistením na istotu


Zakryte si oči a predstavte si dokonalú dovolenku krásne pláže, azúrové more, slnko, ktoré hreje vašu pokožku a to všetko zažívate na mieste plnom histórie a kultúry. Nielen toto, ale ešte oveľa viac vám ponúka Pelikán na Malorke. Uvoľnite sa a prejdite sa po krištáľovo čistých plážach, objavujte tajomstvá histórie v starobylých mestách a ochutnajte domácu kuchyňu. Malorka je zároveň miestom pre dobrodružstvo, kde môžete jazdiť na bicykloch alebo prenajať si auto a objavovať tak atrakcie ostrova. A aby ste si dovolenku užili naplno, Pelikán sa postaral o výber najobľúbenejších leteniek a dovolenkových balíkov na Malorke pre všetky kategórie cestovateľov.

Pelikán prináša unikátne doplnkové služby k vašej letenke. S jedinečnou službou Zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť akékoľvek prvky v rezervácii, ako dátumy letov, samotnú destináciu či mená cestujúcich. Poslúži vám na to kredit vo výške 80% vašej pôvodnej objednávky. Podmienkou je, že nám žiadosť o zmenu oznámite minimálne 72 hodín pred odletom prvého letu v rezervácii, a to bez udania akéhokoľvek dôvodu. Novinkou medzi našimi službami je tiež Poistenie meškania letu od Koaly, vďaka ktorému dostanete kompenzáciu vo výške 200 eur za každý let, ktorý mešká dve a viac hodín. Nemusíte o nič žiadať ani nič dokladovať. Koala vás bude v prípade takejto udalosti priamo kontaktovať.