Skip to main content

Dovolenka Malorka 2022

dní

Najpopulárnejšie dovolenky Malorka

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Španielsku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Španielsku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Španielska) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Španielsku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Španielsku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Španielsku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Španielsku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Španielsku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Španielsku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Španielsku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Španielsku.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Španielsku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Španielsku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Španielsku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Španielsku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Španielsku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka na Malorke

Malorka je najväčším baleárskym ostrovom a zároveň jedným z najpopulárnejších dovolenkových destinácii Európy. Niektorých návštevníkov potešia jeho oslnivé pláže s jemným žltým piskom, azúrovo modré more či pokojné zálivy. Ďalších priťahujú kľukaté cestičky v pohorí Sierra de Tramuntana, z ktorých si môžete užívať výhľady na celý ostrov.

 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky na Malorke

 

Hlavné mesto Palma de Mallorca

Toto hlavné mesto Malorky neustále pulzuje energiou. Ak sa chystáte na dovolenku na Malorke, z vášho itinerára by Palma de Mallorca nemala určite chýbať. Obhliadku mesta môžete začať napríklad pri Palma Cathedral, čo je obrovská gotická katedrála, tiež nazývaná La Seu. Patrí medzi najväčšie katedrály svojho druhu na svete a je ju vďaka tomu vidieť z väčšiny mesta. V Palma de Mallorca vám odporúčame aj prejsť sa po úzkych uličkách historického centra a navštíviť hrad Castel de Bellver.

 

Výlet historickou električkou do mestečka Sóller

Z Palmy de Mallorca sa počas dovolenky historickou električkou vyberte do malebného mesta Sóller na severe ostrova. Táto historická električka na Malorke premáva už od roku 1911 a dnes je obľúbenou turistickou atrakciou ostrova. Prevezie vás pomarančovníkovými a citrónovníkovými plantážami a spoznáte tak skutočnú tvár Malorky. V mestečku Sóller si potom môžete dať obed alebo večeru v jednej z miestnych populárnych reštaurácii.

 

Najkrajšie pláže Malorky

Malorka sa môže pyšniť pobrežím o dĺžke vyše 550 kilometrov a až 345 plážami. Už z týchto čísel je jasné, že si tu na svoje prídu všetci dovolenkári. Malorka ponúka tak kamenisté, ako aj piesočnaté pláže, rušné i pokojné miesta ukryté v zátokách s útesmi. Medzi najkrajšie pláže patria takmer kilometrová pláž Cala Formentor na severe ostrova, pôvabná piesočnatá pláž Puerto de Pollensa, pláž Port de Pollença pri mestečku s rovnomerným názvom, veľkolepá zátoka Cala Mesquida, či približne 3 kilometre dlhá pláž Alcudia Beach. Koľko z nich dokážete počas dovolenky vyskúšať?

 

Starobylé mestečko Valldemossa

Valldemossa sa nachádza len niekoľko kilometrov severne od Palma de Mallorca. Je preto výborným miestom na výlet, ak ste počas dovolenky ubytovaní práve v hlavnom meste. Očarí vás svojim historickým nádychom, úzkymi uličkami a pokojnou atmosférou. Ak vás už unavuje hluk Palmy de Mallorca, Valldemossu by ste vynechať určite nemali. 

 

Dračia jaskyňa a Cuevas de Artà

Dračia jaskyňa je sústavou štyroch jaskýň v oblasti Porto Christo. Ak sa sem počas dovolenky na Malorke vyberiete, uvidíte mimo iných aj najväčšie podzemné jazero na svete. Prehliadka jaskyne trvá približne jednu hodinu. Jaskyňa Cuevas de Artà sa nachádza na východe Malorky, pri dedinke Capdepera. Prehliadka tejto jaskyne trvá do 40 minút a teplota sa tu pohybuje okolo 18°C celoročne. Ide o krásnu spleť jaskýň so stalaktitovou a stalagmitovou výzdobou. 

 

Koľko trvá let na Malorku?

Priemerná dĺžka letu na Malorku sú 2,5 hodiny. Z našich končín nájdete niekoľko spojení a samozrejmosťou sú lety či už z Viedne alebo z Budapešti. Väčšina letov smeruje na najväčšie medzinárodné letisko na Malorke pri hlavnom meste Palma de Mallorca.

 

Kedy cestovať na dovolenku na Malorke?

Kedy dovolenkovať na Malorke? Ak je vašim cieľom kúpanie a oddych pri mori, určite sa cestujte na Malorku v letných mesiacoch. Teplota mora vtedy dosahuje 22 °C až 26 °C.  Ak vás láka skôr turistika na Malorke, tak skôr odporúčame jar alebo jeseň, kedy je teplota o niečo nižšia a prechádzky sú príjemnejšie. 

 

Aké doklady potrebujem na Malorke?

Pri cestovaní na dovolenku na Malorke nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Platnosť občianskeho preukazu však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie na Malorku nie sú potrebné víza.