Skip to main content

Dovolenka v Čechách 2024

dní

Najpopulárnejšie dovolenky Česká republika

Mama Shelter
Hotel sa nachádza v skvelej dostupnosti verejnej dopravy a všetkých atrakcií, ponúka dve reštaurácie či zasadacie...
Hodnotenie
5.34/6
Výborné
6578 hodnotení
od
59
Cena na osobu
Hodnotenie
5.34/6
Výborné
6578 hodnotení
Mama Shelter
Hotel sa nachádza v skvelej dostupnosti verejnej dopravy a všetkých atrakcií, ponúka dve reštaurácie či zasadacie miestnosti
Bez stravy
Zobraziť menej
od
59
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
59
€ / Cena na osobu
Mama Shelter
Hotel sa nachádza v skvelej dostupnosti verejnej dopravy a všetkých atrakcií, ponúka dve reštaurácie či zasadacie...
Hodnotenie
5.34/6
Výborné
6578 hodnotení
od
219
Cena na osobu
Hodnotenie
5.34/6
Výborné
6578 hodnotení
Mama Shelter
Hotel sa nachádza v skvelej dostupnosti verejnej dopravy a všetkých atrakcií, ponúka dve reštaurácie či zasadacie miestnosti
Raňajky v cene
Odlety z: Košíc
Zobraziť menej
od
219
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
219
€ / Cena na osobu
EA Hotel Sonata
Útulný hotel v centre mesta, necelých 300 m od Václavského námestia.
Hodnotenie
5/6
Veľmi dobré
1162 hodnotení
od
229
Cena na osobu
Hodnotenie
5/6
Veľmi dobré
1162 hodnotení
EA Hotel Sonata
Útulný hotel v centre mesta, necelých 300 m od Václavského námestia.
Raňajky v cene
Odlety z: Košíc
Zobraziť menej
od
229
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
229
€ / Cena na osobu
MOSAIC HOUSE Design Hotel
Ubytovacie zariadenie MOSAIC HOUSE Design Hotel sa nachádza na vynikajúcom mieste v Prahe a ponúka klimatizované izby,...
Hodnotenie
-/6
-
hodnotení
od
109
Cena na osobu
Hodnotenie
-/6
-
hodnotení
MOSAIC HOUSE Design Hotel
Ubytovacie zariadenie MOSAIC HOUSE Design Hotel sa nachádza na vynikajúcom mieste v Prahe a ponúka klimatizované izby, bezplatné bicykle, bezplatné pripojenie Wi-Fi a záhradu. V ubytovaní sa nachádza bar a reštaurácia, v ktorej sa podávajú jedlá ázijskej kuchyne. Na mieste je k dispozícii súkromné parkovisko.
Bez stravy
Zobraziť menej
od
109
Cena na osobu
Zobraziť menej
od
109
€ / Cena na osobu
Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek konečné?

Ceny všetkých dovoleniek na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Česka) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku .

Aký je postup po úhrade dovolenky ?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky .

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Česku

Dovolenka v Čechách je určite dobrou voľbou. Táto krajina ponúka krásnu prírodu, množstvo historických a kultúrnych pamiatok, hradov, zámkov a kaštieľov. Rodinná dovolenka v Česku vám ponúka množstvo príležitostí na objavovanie jaskýň a iných krás prírody v národných parkoch, návštevu úžasných wellness a kúpeľov, či viacerých zoologických záhrad po celých Čechách. Každého cestovateľa očaria aj malebné mestá, ktoré sú plné tradícií a histórie.


Čo vidieť a zažiť počas dovolenky v Česku?


Stovežatá Praha


Vaša dovolenka v Česku by sa určite nemala zaobísť bez návštevy Prahy. Táto stovežatá kráska je kultúrnym, historickým a politickým centrom celého Česka. Predstavuje pulzujúcu metropolu, v ktorej sa nikdy nebudete nudiť. Nájdete v nej všetky typy zábavy, či už túžite po romantickej dovolenke, divokej párty, poznávacom pobyte alebo rodinnej dovolenke. Jej čarovná historická atmosféra a bohatá gastronómia z vášho pobytu spravia dokonalý európsky citybreak.


Na výlet do Brna


Toto študentské mesto má dlhú a bohatú históriu, ktorá siaha až do praveku. Brno je plné malebných uličiek, kaviarní a reštaurácií s typickým moravským jedlom. Zamilujete si jeho historické budovy a pamiatky, vrátane hradu Špilberk z 13. storočia; Dietrichsteinský palác; a Katedrálu svätého Petra a Pavla, ktorá je všeobecne považovaná za jednu z najdôležitejších historických budov krajiny. Toto miesto je ako stvorené na predĺžený víkend. Objavujte metropolu Moravy počas vašej dovolenky v Čechách.


Okúzľujúce Karlove Vary


Táto svetoznáma metropola, bola založená v 14. storočí Karlom IV. a jedna z legiend vraví, že toto mesto nechal vystavať kráľ Karol potom, čo náhodne objavil termálne pramene pri poľovačke so svojou družinou. Toto mesto patrí k jedným z najznámejších kúpeľov na svete a koná sa tu každý rok aj filmový festival, ktorého sa zúčastňuje mnoho filmových hviezd. V rámci kúpeľov stojí za pozretie „Vřidelní kolonáda“ a prameň „Vřídlo“, ktorý vytryskuje až do výšky 12 metrov. Počas dovolenky v Česku vám Karlove Vary ponúknu crème de la crème zo sveta kúpeľníctva.


Historická Plzeň


Metropola piva sa nachádza na sútoku štyroch riek obklopených nádhernou kopcovitou krajinou, ktorá je ako stvorená na výlety a prechádzky. Plzeňský región ponúka celý rad zaujímavých historických pamiatok, hradov a zámkov, ktoré vám umožnia nazrieť do minulosti. Ak ste typ, ktorý miluje wellness, tak si tu určite prídeš na svoje. Práve okolie Plzne je špecifické pre vysokú koncentráciu liečivých prameňov, ktoré vyvierajú v centre malebných kúpeľných miest ponúkajúcich množstvo procedúr. Počas dovolenky v Česku máte možnosť v Plzni prepojiť dobrodružstvo s oddychom a zároveň objavovať malebné zákutia plzeňského kraja.


Národný park Krkonoše


Toto najväčšie české pohorie vás uchváti skalnatými hrebeňmi, ľadovcovými kotlami, zelenými údoliami a turistickými cestičkami, ktorá sú vhodné pre cyklistické aj pešie výlety. Krkonoše patria k jedným z najstarších národných parkov v Česku, ktoré patria do zoznamu UNESCO. Počas dovolenky v Čechách sa určite oplatí navštíviť aj najvyššiu horu tohto pohoria  - „Sněžka“ (1602 m), ale aj prameň rieky Labe, Pančavský vodopád či Dvorský les, plný prastarých bukových stromov. Tento kraj ponúka aj množstvo dobrodružstva a histórie. Nájdete tu bobovú dráhu a lanové, parky v Špindlerovom mlyne, kúpele Belohrad, ale aj jednu z najstarších sklární v Česku.


Relax v Luhačoviciach


Ak obľubujete prostredie, ktoré vám poskytuje zaručený relax, tak sú pre vás Luhačovice správnym výberov pre dovolenku či výlet v Česku. Najväčšie moravské kúpele vám ponúkajú oddych v krásnom prostredí obklopenom zelenými vrchmi, parkami a kúpeľnými domčekmi. Najväčším lákadlom sú liečivé minerálne pramene vrátane všeobecne známej Vincentky. Na hlavnej promenáde narazíte na kúpeľný Jurkovičov dom a športovci si prídu na svoje pri známej Luhačovickej vodnej nádrži.