Skip to main content

Lacné letenky Česká republika

Česká republika - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Česka

Zaujímavé info o

Dovolenka v Česku je rovnako ako na Slovensku, tiež výborný nápad. A je jedno, či sa rozhodnete navštíviť Moravu, stovežatú Prahu, lákajú vás hory, chcete oddychovať v Karlovych Varoch či spoznávať históriu Českého Krumlovu. Česká republika je veľmi rozmanitá a každoročne sa teší obrovskému počtu turistov zo Slovenska.

Veľkú zásluhu na tom má Praha. To je mesto, ktoré nepotrebuje žiadnu reklamnú brožúru na to, aby sa predalo. Mesto s vyše tisícročnou históriou priťahuje turistov ako magnet. A to bola ešte pred 30 rokmi jednou veľkou neznámou pre celý západný blok. Teraz sa však s ľahkosťou vtáka pravidelne dostáva do prvej desiatky najlepších miest sveta v popredných turistických rebríčkoch. Dláždené ulice, starobylé kostoly, nečakané záhrady a tajné zákutia – povestná „stovežatá“ fascinuje svojou históriou na každom rohu. Možnosti objavovať sa tu azda nedajú vyčerpať.

Lacné letenky do Prahy viete rezervovať z Viedne, Košíc a Budapešti. Priamy let z Viedne a Košíc do Prahy zabezpečujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a ČSA. Z Budapešti viete letieť priamo linkou spoločnosťi Ryanair.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Praha

Prekrásna, historická a tajomná. Tak možno v skratke opísať Prahu, korunovačný skvost na brehoch rieky Vltava. Niekdajšie hlavné mesto alchýmie skrýva mnohé tajomstva nahromadené počas svojej vyše tisícročnej histórie.

Záhadné židovské geto, strašidelný Golem, legendami opradený Pražský orloj a dve azda najkrajšie knižnice sveta ukrývajúce drahocenné astrologické glóbusy. Povestná „Stovežatá“ fascinuje históriou na každom rohu. Dláždené ulice, starobylé kostoly, nečakané záhrady a tajné zákutia. Možnosti ako si vychutnať dovolenku v Prahe sa jednoducho nedajú vyčerpať.

Praha je mimoriadne obľúbená aj medzi našincami, ktorí ju navštevujú najmä vlakmi, autobusmi a autami. Využiť však môžete aj leteckú dopravu. Lacné letenky do Prahy, hlavného mesta Česka, kúpite buď z Bratislavy, alebo z Košíc. Z Bratislavy lietajú priamo do Prahy spoločnosti Czech Airlines a Smartwings Travel Service. Z Košíc s prestupom spoločnosť LOT Polish Airlines. Dĺžka priameho letu z Bratislavy je jedna hodina. Hlavným letiskom v Prahe je letisko Václav Havel Airport.

Užitočné info o Českej republike

Aké cestovné doklady potrebujem do Českej republiky?

Slováci môžu vstupovať na územie Českej republiky s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Doklad musí byť platný pri vstupe, ako aj výstupe z krajiny.

Počasie v Českej republike

Česká republika sa nachádza v kontinentálnom klimatickom pásme s horúcimi letami a chladnými zimami. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 18 °C, ktorá sa však cez deň bežne šplhá nad 25 – 30 °C. Naopak, najchladnejší mesiac je január s priemernou teplotou okolo -1 °C, teplotné minimá sa pohybujú okolo -15 °C .

Kedy je teda dovolenka v Česku tá správna voľba? Praha má svoje čaro počas celého roka. Z hľadiska počasia je však ideálnym obdobím na návštevu koniec marca až koniec septembra. V lete však treba rátať s veľkým návalom turistov.

Ceny v Českej republike

Národnou menou je česká koruna, ktorú poľahky zameníte vopred v ktorejkoľvek banke alebo priamo na mieste.

Hľadáte hotel v Česku? V meste bez problémov nájdete ubytovanie od 15 EUR osoba/noc. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

V taxíkoch sa odporúča dohodnúť si aspoň orientačne cenu dopravy vopred. Šoférovanie napríklad v takej Prahe si vyžaduje skúsenejších vodičov. Môže byť totiž stresujúce kvôli hustej premávke a nedostatku parkovacích miest.

Ak si požičiate auto v Českej republike, vyjde vás to relatívne lacno a stihnete behom niekoľkých dní vidieť omnoho viac. Odporúčame rezervovať priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Českej republike

V ČR je toľko isto hodín ako na Slovensku. Sme v rovnakom časovom pásme.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Českej republike

10 zaujímavostí o Českej republike

1
Česi vypijú v prepočte na obyvateľa najviac piva na svete
2
Česko má až 6 medzinárodných letísk, v Prahe čoskoro pribudne ďalšie
3
Lodný šrób, silonky, kontaktné šošovky. To všetko vynaliezli Česi
4
Už niekoľkokrát vyhrali Česi u Poliakov v ankete o najobľúbenejší národ
5
Bývalá ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albright(ová) sa narodila 15. mája 1937 v Prahe
6
Staromestský orloj v Prahe pochádza z 15. storočia a patrí k najstarším orlojom v Európe
7
Karlov most je najstarší zachovaný pražský most a patrí k najstarším v celej Európe
8
Česi sú známi ateisti. Podľa prieskumov sú jednou z najmenej náboženských krajín na svete
9
Karlova univerzita v Prahe bola založená v roku 1348 a patrí medzi najstaršie na svete
10
Medzinárodné slovo ROBOT je českého pôvodu! Prvý raz ho použil český spisovateľ Karel Čapek v roku 1920 vo svojej hre R.U.R.