Skip to main content

Lacné letenky Česká republika

Akciové letenky do Česka

Česká republika

Dovolenka v Česku je rovnako ako na Slovensku, tiež výborný nápad. A je jedno, či sa rozhodnete navštíviť Moravu, stovežatú Prahu, lákajú vás hory, chcete oddychovať v Karlovych Varoch či spoznávať históriu Českého Krumlovu. Česká republika je veľmi rozmanitá a každoročne sa teší obrovskému počtu turistov zo Slovenska.

Veľkú zásluhu na tom má Praha. To je mesto, ktoré nepotrebuje žiadnu reklamnú brožúru na to, aby sa predalo. Mesto s vyše tisícročnou históriou priťahuje turistov ako magnet. A to bola ešte pred 30 rokmi jednou veľkou neznámou pre celý západný blok. Teraz sa však s ľahkosťou vtáka pravidelne dostáva do prvej desiatky najlepších miest sveta v popredných turistických rebríčkoch. Dláždené ulice, starobylé kostoly, nečakané záhrady a tajné zákutia – povestná „stovežatá“ fascinuje svojou históriou na každom rohu. Možnosti objavovať sa tu azda nedajú vyčerpať.

Lacné letenky do Prahy viete rezervovať z Viedne, Košíc a Budapešti. Priamy let z Viedne a Košíc do Prahy zabezpečujú letecké spoločnosti Austrian Airlines a ČSA. Z Budapešti viete letieť priamo linkou spoločnosťi Ryanair.

Viac Zobraziť menej

Česká republika

Praha

Prekrásna, historická a tajomná. Tak možno v skratke opísať Prahu, korunovačný skvost na brehoch rieky Vltava. Niekdajšie hlavné mesto alchýmie skrýva mnohé tajomstva nahromadené počas svojej vyše tisícročnej histórie.

Záhadné židovské geto, strašidelný Golem, legendami opradený Pražský orloj a dve azda najkrajšie knižnice sveta ukrývajúce drahocenné astrologické glóbusy. Povestná „Stovežatá“ fascinuje históriou na každom rohu. Dláždené ulice, starobylé kostoly, nečakané záhrady a tajné zákutia. Možnosti objavovať sa v Prahe jednoducho nedajú vyčerpať.

Praha je mimoriadne obľúbená aj medzi našincami, ktorí ju navštevujú najmä vlakmi, autobusmi a autami. Využiť však môžete aj leteckú dopravu. Lacné letenky do Prahy kúpite buď z Bratislavy, alebo z Košíc. Z Bratislavy lietajú priamo do Prahy spoločnosti Czech Airlines a Smartwings Travel Service. Z Košíc s prestupom spoločnosť LOT Polish Airlines. Dĺžka priameho letu z Bratislavy je jedna hodina. Hlavným letiskom v Prahe je letisko Václav Havel Airport.

Užitočné info o Českej republike

Úti okmányok Csehországba

A magyarok érvényes útlevéllel vagy személyi igazolvánnyal léphetnek az ország területére. Az iratoknak érvényesnek kell lenniük az ország elhagyását követően is.

A csehországi időjárás

Csehország a kontinentális éghajlati övben fekszik, így forró a nyár és fagyos a tél. Az év legmelegebb hónapja a július 18 °C átlaghőmérséklettel, ami napközben akár 25-30 °C fölé is emelkedhet. A leghidegebb hónap ellenben a január -1 °C-kal, ami akár -15 °C-ig is süllyedhet.

Mikor érdemes Csehországba látogatni? A varázslatos Prága egész évben csalogat. Az időjárás szempontjából azonban a legideálisabb a március végétől szeptember végéig tartó időszakban érkezni. Nyáron viszont számolni kell a nagy turistaáradattal.

A csehországi árak

A Csehországban használatos pénznem a cseh korona, bármelyik hazai vagy csehországi pénzváltóban beválthatod.

Szállodát keresel Csehországban? Akár 5000 forintért is gond nélkül találhatsz szállást. A szállások árát és elhelyezkedését ellenőrizheted a Pelikán oldalán, ahol foglalhatsz is.

Taxizáskor érdemes előre megállapodni a hozzávetőleges díjban. A városban való vezetéssel a tapasztaltabb sofőröknek érdemes megpróbálkoznia, ugyanis stresszes lehet a sűrű forgalom és a parkolóhelyek hiánya miatt.

Ha autót kölcsönöznél Csehországban, viszonylag olcsón megteheted, és néhány nap alatt sok mindent bejárhatsz. Érdemes a Pelikán oldalán kocsit bérelned.

Mennyi az idő Csehországban?

Csehországban ugyanannyi az idő, mint Magyarországon, mivel ugyanabban az időzónában található.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Českej republike

10 zaujímavostí o Českej republike

1
Česi vypijú v prepočte na obyvateľa najviac piva na svete
2
Česko má až 6 medzinárodných letísk, v Prahe čoskoro pribudne ďalšie
3
Lodný šrób, silonky, kontaktné šošovky. To všetko vynaliezli Česi
4
Už niekoľkokrát vyhrali Česi u Poliakov v ankete o najobľúbenejší národ
5
Bývalá ministerka zahraničných vecí USA Madeleine Albright(ová) sa narodila 15. mája 1937 v Prahe
6
Staromestský orloj v Prahe pochádza z 15. storočia a patrí k najstarším orlojom v Európe
7
Karlov most je najstarší zachovaný pražský most a patrí k najstarším v celej Európe
8
Česi sú známi ateisti. Podľa prieskumov sú jednou z najmenej náboženských krajín na svete
9
Karlova univerzita v Prahe bola založená v roku 1348 a patrí medzi najstaršie na svete
10
Medzinárodné slovo ROBOT je českého pôvodu! Prvý raz ho použil český spisovateľ Karel Čapek v roku 1920 vo svojej hre R.U.R.
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)